مقالات

چگونه بارفیکس برویم؟ نحوه افزایش بارفیکس در 30 روز

بارفیکس زدن دشوار است اما اگر جدیدترین نحوه افزایش بارفیکس را بیاموزید، می توانید آهسته و پیوسته به حد دلخواه خود برسید. در ادامه با ما باشید تا پاسخ سوال چگونه بارفیکس برویم یا چگونه بارفیکس بزنیم را توضیح دهیم.

نمیتونم بارفیکس برم چه کنم؟

نحوه افزایش بارفیکس در منزل به عوامل زیادی بستگی دارد. برای اینکه بتوانید موقعیت بارفیکس خوبی داشته باشید باید چندین موارد را در نظر بگیرید. در ابتدا باید بدانید از کجا شروع کنید.

باید بررسی کنید که چطور می توان در افزایش بارفیکس موفق بود. چرا رکورد من افزایش پیدا نمی کند و این قبیل سوالات که بهتر است دقیق از خود بپرسید تا نتیجه خوبی بگیرید.

اولین بخش از نحوه افزایش بارفیکس این است که ابتدا به خوبی گرم کنید و سپس رکورد خود را ثبت کنید. برای اینکه بتوانید تعداد بارفیکس خود را بیشتر کنید باید حداقل دو جلسه تمرین مفید داشته باشید.

هر جلسه بعد خود را گرم کنید و حرکات کششی انجام دهید. در صورتی که نمی توانید حتی یک بار بارفیکس بزنید، بهتر است در ابتدا از دستگاه استفاده کنید. دستگاه هایی وجود دارد که برای تمرین زیر بغل هستند و برای شروع بسیار مناسب بوده و رویکرد اجرایی بی نظیری دارند.

چگونه بارفیکس برویم

برنامه تمرینی بارفیکس در خانه

تمرین بارفیکس: گام اول از نحوه افزایش بارفیکس تقویت هسته بدن است. در واقع باید به این نکته توجه داشته باشید که برای افزایش تعداد بارفیکس اینکه تنها قدرت زیر بغل و بازوها را در نظر بگیرید، اشتباه است و می بایست هسته بدن تقویت شده باشد. برای تقویت شکم و پهلو و فیله می بایست برنامه داشته باشید و سعی کنید موقعیت دقیق بارفیکس را بررسی کنید. درباره آموزش بارفیکس بخوانید.

[irp posts=”7897″ name=”بهترین مکمل برای شکم ; چند قدم تا SIX Pack (شکم شش تکه)”]

روش های هرمی برای افزایش بارفیکس، نحوه افزایش بارفیکس در روش هرمی و برنامه بدنسازی در خانه با دمبل و هالتر به این صورت است که از کمترین میزان آغاز کنید. به طور مثال می بایست با یک تکرار شروع کنید. برای هر ست تعداد آن افزایش یابد تا به ناتوانی برسد. در واقع هر ست یک الی دو مورد بیشتر بزنید و اهسته و پیوسته رشد کنید.

از تعداد ست های بالا برای افزایش بارفیکس استفاده کنید. این نحوه افزایش بارفیکس به صورتی است که می بایست از تعداد بالای ست های تمرینی استفاده می شود به طوری که تمرین مثلاً در ده ست صورت می گیرد و در هر ست حداقل هفتاد درصد فشار قابل تحمل افزایش می یابد.

تمرین با اضافه بار از دیگر روش های افزایش بارفیکس محسوب می شود. در صورتی که مدتها است که استپ کرده اید می بایست از روش اضافه بار استفاده کنید. مثلاً جلیقه وزنه یا هر شکل دیگری از اضافه بار را در نظر بگیرید. در این روش یک نکته مطرح است. اول اینکه به هیچ عنوان یکباره میزان وزنه را افزایش ندهید. به شکل تدریجی به وزنه افزایش بار داشته باشید. به میزانی به وزنه اضافه کنید که دو الی سه تکرار درست را در نظر بگیرد.

روزی چند تا بارفیکس بزنیم

یکی از سوالاتی که در راستای نحوه افزایش بارفیکس پرسیده می شود اینکه در طول روز چند بار بارفیکس بزنیم. دقت کنید که بهتر است بارفیکس قفسه سینه را در برنامه کاری خود قرار دهید.

در این روش به میزانی که خود را بالا می کشید باید قفسه سینه شما در مقابل میله قرار بگیرد. در هر ست حداقل باید چهار تکرار در نظر بگیرید.

روزی چند تا بارفیکس بزنیم

افزایش قدرت در بارفیکس

هفته ۱-۲: ۱۰ ست × ۲ دفعه، ۶۰ ثانیه استراحت بین ست‌ها
هفته ۳: ۸ ست × ۳ دفعه، ۵۰ ثانیه استراحت
هفته ۴: ۷ ست × ۴ دفعه ، ۴۰ ثانیه استراحت
هفته ۵: ۶ ست × ۵ دفعه ، ۳۰ ثانیه استراحت
هفته ۶: ۵ ست × ۶ دفعه ، ۲۰ ثانیه استراحت

[irp posts=”7921″ name=”10 حرکات دمبل درخانه ; بالاتنه پا و شکم در تمرین با دمبل !”]

راهنمایی فرم بخشی از نحوه افزایش بارفیکس

چطور بارفیکس برویم؟ یک سری تکنیک های خاص وجود دارد که باید در بارفیکس انجام دهید تا بتوانید نتیجه بهتری بگیرید. در اینجا هشت مرحله را به شما معرفی می کنیم که به شما کمک می کند.

 1. در حالی که دست ها به اندازه عرض شانه از هم فاصله دارند باید اقدام به گرفتن میله ها کنید. در صورتی که فاصله دست ها بیش از حد باشد ممکن است به مچ دست و آرنج و شانه شما آسیب وارد شود.
 2.  زمانی که از میله ها اویزان هستید دست ها به طور کامل کشیده شوند و بخش بالایی کمر شل نباشد. در غیر این صورت امکان اینکه فشار اضافی به شانه ها وارد شود زیاد است.
 3.  در صورتی که نگاه خود را مستقیم به سمت جلو نگه می دارید می بایست خود را به سمت بالا بکشید.
 4.  آرنج ها باید در مسری باشد که در مقابل بالاتنه قرار بگیرند.
 5.  چانه باید از سطح بالای میله بگذر تا حرکت پایان پیدا کند و آرنج ها باید به عقب و سمت قفسه سینه هدایت شده باشند.
 6.  پایین آمدن باید به صورت حساب شده باشد.
 7.  زمانی که دست ها به صورت کامل کشیده شده باشد باید دوباره حرکت را تکرار کنید.
 8. همیشه تمرکز باید بر روی کیفیت باشد. پیشنهاد می شود مقاله دیگر ما درباره ایروبیک بهتر است یا بدنسازی را بخوانید.

آویزان بودن پا و نحوه افزایش بارفیکس

آویزان بودن و بلند کردن پا

اگر در یافتن بهترین نحوه افزایش بارفیکس دچار مشکل هستید یکی از تکنیک های مهمی که می تواند برای شما جالب باشد، آویزان بودن و بلند کردن پا است.

در چنین شرایطی باید از میله بارفیکس آویزان شوید و سعی کنید پاهای خود را در حالی که زانوها خم هستند، بالا بیاورید و می توانید از آموزش بارفیکس با حرکت پاها نیز استفاده کنید. این حرکت باید آرام و کنترل شده صورت بگیرد. سعی کنید 5 ست به صورت دو تکرار را دنبال کنید.

بارفیکس از جلو خم شده

نحوه افزایش بارفیکس برای هر شخص با شخص دیگر فرق دارد. یکی از روش ها بارفیکس از جلو خم شده است. در حالی که کف دست ها رو به جلو قرار دارد می بایست از بارفیکس بالا بروید و آرنج ها کاملاً خم شوند و در بالای بارفیکس قرار دارد.

بارفیکس از جلو خم شده و نحوه افزایش بارفیکس

سینه نزدیک به میله بارفیکس می بایست قرار بگیر. تا جایی که امکان دارد خودتان را در بالای بارفیکس حفظ کنید. در صورتی که دیگر نمی توانید می بایست در مدت سه الی پنج ثانیه پایین بیایید.

[irp posts=”8161″ name=”بارفیکس خوابیده; بارفیکس خوابیده + فواید بر روی عضلات”]

اگر بتوانید هر بار به مدت 10 الی 30 ثانیه این حرکت را ادامه دهید بسیار خوب خواهد بود. 5 تکرار 3 الی 4 ثانیه ای نیز باید صورت بگیرد تا عملیات نفس کشیدن به طور دقیق دنبال شود. بارفیکس با بندکشی کلفت نیز روش مناسبی محسوب می شود و نتیجه بخش است.

در این مقاله سعی شد توضیحات کاملی درباره اینکه چگونه بارفیکس بیشتری برویم داده شود. نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون نحوه افزایش بارفیکس با ما به اشتراک بگذارید.

برخی از سوالات رایج:

چگونه بارفیکس بیشتری برویم؟

گام اول از نحوه افزایش بارفیکس تقویت هسته بدن است. در واقع باید به این نکته توجه داشته باشید که برای افزایش تعداد بارفیکس اینکه تنها قدرت زیر بغل و بازوها را در نظر بگیرید، اشتباه است و می بایست هسته بدن تقویت شده باشد. برای تقویت شکم و پهلو و فیله می بایست برنامه داشته باشید و سعی کنید موقعیت دقیق بارفیکس را بررسی کنید.

روزی چند تا بارفیکس بزنیم؟

از کمترین میزان آغاز کنید. به طور مثال می بایست با یک تکرار شروع کنید. برای هر ست تعداد آن را افزایش دهید تا به ناتوانی برسد. در واقع هر ست یک الی دو مورد بیشتر بزنید و آهسته و پیوسته رشد کنید.

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

 1. سلام ممنون از مطلب خوبتون. ببخشید یه سوالی داشتم باید روزی چند تا بارفیکس بزنیم؟

  1. سلام خدمت شما
   از کمترین میزان آغاز کنید. به طور مثال می بایست با یک تکرار شروع کنید.
   برای هر ست تعداد آن را افزایش دهید تا به ناتوانی برسد. در واقع هر ست یک الی دو مورد بیشتر بزنید و آهسته و پیوسته رشد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا