مقالات

آموزش تعمیر تردمیل در خانه با هزینه ی 0 ریال!

تعمیر تردمیل در منزل با کمترین هزینه و بدون نیاز به تکنسین

قطعا اطلاع داشتن از نحوه ی تعمیر تردمیل در منزل بسیار کمک کننده خواهد بود مخصوصا که مجبور نباشید بابت اشکالات جزئی پول تعمیرات زیادی پرداخت کنید. معمولا تردمیل را اگر به درستی و هوشمندانه خرید نکرده باشید، نگهداری درستی از آن انجام نداده باشید یا بد با آن ورزش کرده باشید همانند هر وسیله ی دیگری راه برای آسیب دیدن به آن وجود دارد با اینکه از سیستم های ضربه گیر و ایمنی هوشمند هم بهره مند است. تعمیر تردمیل در خانه مانند هر وسیله ی دیگری قطعا نیاز خواهد شد و اطلاع داشتن حداقلی از مسائل پیش پا افتاده که نیاز به دانش فنی یا تعمیر بسیار تخصصی ندارد قطعا راهگشا خواهد بود. در ادامه به بیان مشکلاتی می پردازیم که در بین برندها و مدل های مختلف رایج بوده و براساس آن آموزش تعمیر تردمیل را شروع می کنیم.

 

روش های تعمیر تردمیل برای هر مشکل

در این قسمت به ذکر اشکالات رایجی که برای تردمیل ها پیش می آید پرداخته و در ادامه نیز به بررسی روش های تعمیر تردمیل می پردازیم تا در هر مورد اشکال مربوطه را در سریع ترین زمان ممکن و با کیفیت بالا رفع کنید.

تعمیر تردمیل در خانه

 • چرا تردمیل سر و صدای غیر عادی دارد؟

دلایلی مختلفی برای آن وجود دارد به عنوان مثال به عنوان اولین راهکار برای تعمیر تردمیل پیشنهاد می کنیم نوار نقاله و تسمه ی تردمیل را روغن کاری کرده و پس از آن سفت یا شل بودن آن را چک کنید تا به صورت عادی و نرمال متصل شده باشند. گاهی اوقات نیز مشکل خاصی وجود ندارد و صرفا بخاطر اینکه بر روی زمین سر می خورد و یا لرزش دارد سر و صدا ایجاد شده که به راحتی با یک زیرانداز مخصوص تردمیل این مشکل هم رفع خواهد شد در غیر این صورت از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

 •  چرا روی صفحه ی مانیتور عکس کلید ظاهر شده؟

تعمیر تردمیل در مواقعی که صفحه نمایش فقط خط تیره نشان می دهد و هیچ عددی در کار نیست، یا خطای E0 نشان داده شده و یا عکس کلید را نشان می دهد، با چک کردن کلید آهنربایی رفع می شود. حتما دقت کنید که کاملا در جای مناسب خود قرار گرفته باشد.

 •  تعمیر تردمیل با خطای E_E1:

برخی مواقع پیش می آید که وقتی دکمه ی استارت تردمیل را می زنیم خطای موسوم به E_E1 نشان داده می شود. برای تعمیر تردمیل در این مواقع ابتدا کاملا دستگاه را خاموش کرده و حتی از پریز برق هم بکشید. چند دقیقه ای فرصت بدهید و پس از آن به برق وصل کنید. سیم ها و سوکتی که در قسمت برد پایین قرار دارند را حتما چک کنید که شل نشده باشند و بعد از آن دکمه ی استارت را بزنید.

 •  چرا دکمه های مانیتور کار نمی کند؟

دو علت عمده برای این اتفاق وجود دارد: یا در اثر کارکرد زیاد پنل قسمت زیرین دکمه ها از بین رفته که باید آن را تعویض کنید و یا اینکه IC مربوط به برد تردمیل از بین رفته که برای تعمیر تردمیل در چنین شرایطی حتما تکنسین لازم دارید. برای اینکه چنین مشکلی نیز به وجود نیاید حتما توجه کنید که برای فشار دادن دکمه ها نیازی به اعمال فشار زیاد نیست.

 •  تعمیر تردمیل با خطای E2:

در صورتی که خطای E2 بر روی صفحه ی مانیتور مشاهده کنید قطعا مشکل جدی است و به احتمال زیاد تعمیر تردمیل کار فرد متخصص باشد چون یا برد پاور یا برق دستگاه آسیب دیده و یا موتور آن دچار اختلال شده است. اما مزیت اینکار این است که اگر گارانتی آن تمام شده باشد متوجه هستید که این خطا برای چیست و مطمئن خواهید بود ایراد دیگری بر روی آن گذاشته نخواهد شد.

آموزش تعمیر تردمیل

 •  مشکلات تسمه ی تردمیل را چطور تعمیر کنیم؟

معمولا در اکثر موارد مشکلاتی که برای تسمه عنوان می شود، شل شدگی، لیز خوردن در زیر پا، کشیده شدن به یک سمت و یا چروک شدن و سر و صدا کردن آن است و تعمیر تردمیل در این موارد بسیار ساده است! اگر حدود 2 سال از استفاده کردن آن می گذرد فقط نیاز به تنظیم مجدد دارد ولی در صورتی که پس از 5 سال این مشکلات ایجاد گردد یعنی عمر مفید آن تمام شده و وقت تعویض آن رسیده است.

 •  برخی از اشکالات موتور تردمیل را چگونه رفع کنیم؟

در صورتی که تردمیل ناگهانی خاموش و یا ریستارت می شود و یا حس می کنید بوی سوختگی از آن می آید، برای تعمیر تردمیل سه فرضیه و راهکار وجود دارد: یا کابل برق تردمیل شل شده، یا فیوز مورد استفاده کمتر از 20 آمپر بوده و سیم های برقی که برای آن در نظر گرفته اید هم ضعیف هستند (چون تردمیل برق زیادی مصرف می کند) و یا اینکه تسمه ی تردمیل مشکل پیدا کرده و حتی ممکن است موتور تردمیل آسیب دیده باشد.

 •  برق گرفتگی جزئی هنگام کار با تردمیل

از جمله تعمیراتی که کمتر اتفاق می افتد، مربوط به ساییده شدن و از دست دادن خاصیت الیاف کربنی است که در قسمت زیرین تسمه قرار گرفته اند و نمی گذارند جریان برق به بدنه ی تردمیل برسد در این صورت بهتر است این الیاف را تعویض کنید.

اگر نمی‌دانید تردمیل آبی چیست مقاله فواید تردمیل آبی چیست را بخوانید تا اطلاعات کاملی راجع به این وسیله مفید بدست بیاورید.

تعمیرات تردمیل

 •  چرا ضربان قلب نشان داده نمی شود؟

در صورتی که سیم های مربوطه به برد دستگاه وصل نباشند یا در اثر آسیب و ضربه قطع شده باشند چنین اشکالی رخ می دهد. در موارد نادر هم جریان الکتریسیته ای که صحبت کردیم می تواند علت آسیب دیدگی مدار ضربان قلب در صفحه ی نمایشگر باشد به همین دلیل ابتدا برای تعمیر تردمیل سیم های گفته شده را چک کنید تا در صورت از بین رفتن تعویض شوند.

 •  خطای E6_E7، گیر کردن روی حالت شیب و یا کار نکردن موتور شیب

برای تعمیر موتور شیب تردمیل در این وضعیت ابتدا دستگاه را به طور کامل خاموش و از پریز برق هم بکشید و پس از چند دقیقه مجددا وصل و روشن کنید، اگر ایراد خاصی نباشد باید به شکل خودکار به شیب طبیعی برگردد یا با دکمه ی INCLINE این اتفاق بیافتد. اما اگر خطای E6 E7 همچنان رخ می دهد و هیچ فرقی نکرد احتمال زیاد موتور شیب آسیب دیده و یا قطعات آن تحت فشار زیادی هستند که باید از تکنسین کمک بگیرید.

 •  نوار غلتان تردمیل حرکت نمی کند

ساده ترین راه برای تعمیر تردمیل در این حالت، استفاده از حوله و ماده ی شوینده برای پاک کردن و از بین بردن آلودگی و پرزهایی است که به این نوار چسبیده اند و مانع از حرکت آن شده است. پس هر چند وقت یکبار این کار را انجام دهید. پس از اینکه کاملا رطوبت نوار خشک شد دستگاه را روشن کنید.

روش های تعمیر تردمیل

چند نکته در مورد تعمیر تردمیل را فراموش نکنید:

 1.  قبل از اینکه خودتان بدون نیاز به تعمیرکار یا تکنسین شروع به تعمیر تردمیل کنید مطمئن شوید که دستگاه کاملا خاموش بوده و حتی از پریز برق هم کشیده باشد تا در اثر روشن شدن آسیب خطرناکی به شما وارد نشود.
 2.  حتما در مواردی که هنوز دستگاه شما دارای گارانتی است از سرویس کار کمک بگیرید در غیر این صورت مسئولیت پرداخت هزینه های تعمیر تردمیل با شما خواهد بود و گارانتی از بین خواهد رفت. تعمیر تردمیل به عنوان وسیله ای که افراد برای حفظ سلامتی خود خریداری می کنند چون وقت باشگاه رفتن و تمرین بیرون از خانه را ندارند بسیار مهم است تا بتوانید بدون نیاز به تکنسین و هزینه های تعمیر خودتان ابتدا به عیب یابی پرداخته و سپس مشکل را حل کنید.

توجه داشته باشید در مواردی که قطعا مشکل از موتور تردمیل شناخته شده، حتی در صورت نداشتن گارانتی نیز به تعمیر تردمیل نپردازید مگر اینکه خودتان تعمیرکار آموزش دیده و حرفه ای باشید. همچنین با نگهداری و تمیزکاری اصولی و به موقع از خراب شدن دستگاه خود به شدت کم کنید چرا که در اکثر موارد، علت بیشتر خرابی ها ناشی از استفاده ی غلط و همچنین خرید نامناسب با توجه به اهداف و برنامه ی شماست.

برخی از سوالات رایج

[sp_easyaccordion id=”7679″]

 

نوشته های مشابه

‫6 نظرها

 1. سلام وقتتون بخیر
  علت اینکه تردمیل روشن میشود ولی حرکت نمیکند چیست؟

  1. سلام روزتون بخیر
   بعد از بررسی پریز برقی که تردمیل به آن وصل می شود در صورت بروز این مشکل بهتر است با کارشناسان در تماس باشید.

  1. هر وقت که تردمیل در حال کار است و شما روی آن راه می روید،خاموش می شود، خاموش شدن تردمیل به چند دلیل می تواند باشد.معمولاً مشکل ازاصطکاک تسمه یا تخته است.

  1. هر وقت که تردمیل در حال کار است و شما روی آن راه می روید،خاموش می شود، خاموش شدن تردمیل به چند دلیل می تواند باشد.معمولاً مشکل ازاصطکاک تسمه یا تخته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا