ورزشی

بارفیکس خوابیده; بارفیکس خوابیده + فواید بر روی عضلات

بارفیکس خوابیده، یکی از انواع حرکات بارفیکس است. ورزشکاران از حرکات بارفیکس برای چربی سوزی و تقویت عضلات استفاده می کنند. انواع حرکات بارفیکس عضلات پشت و کمر را تحت تاثیر قرار می دهند.

به طور کلی می توان گفت تاثیر حرکات ورزشی بارفیکس بیشتر بر روی عضلات بالا تنه می باشد. میله بارفیکس که یک میله صاف و از جنس آهن محکم است، از جمله تجهیزات مورد نیاز برای انجام ورزش ژیمناستیک است‌.

از این میله برای انجام حرکات ورزشی بارفیکس نیز استفاده می شود. بارفیکس حرکات مختلفی دارد که، بارفیکس خوابیده یکی از انواع آن است. در مورد بارفیکس یک نکته مثبتی که وجود دارد آن است که، با داشتن یک میله بارفیکس، انواع حرکات بارفیکس را بدون محدودیت و در هر مکانی می توان انجام داد.

در دسترس بودن میله بارفیکس از جمله عواملی است که سبب محبوبیت این حرکات در بین طرفداران ورزش شده است. در ادامه مقاله به معرفی بیشتر بارفیکس خوابیده و فواید آن بر روی عضلات می پردازیم، پس با ما همراه باشید.

میله مناسب برای بارفیکس خوابیده

به طور کلی میله ای که ورزشکاران از آن برای انجام حرکات بارفیکس استفاده می کنند دو نوع دارد، یکی میله بارفیکس خانگی و دیگری میله بارفیکس باشگاهی. تفاوت عمده این دو نوع میله بارفیکس در جنس آنها است. میله بارفیکس خانگی معمولا از جنس آهن با روکش استیل است. اما نوع باشگاهی میله بارفیکس از جنس فولاد می باشد.

بارفیکس

میله بارفیکس خانگی در چهارچوب در نصب می شود. نکته مهم هنگام نصب میله بارفیکس خانگی این است که، میله بارفیکس باید کاملا در جای خود که معمولا چهارچوب در است، محکم شود تا در حین انجام حرکات بارفیکس شل و یا کنده نشود، زیرا در صورت وقع حادثه نظیر کنده شدن میله بارفیکس در حین انجام حرکات آسیب زیادی به فرد وارد می شود.

از میله بارفیکس خانگی می توان برای انجام انواع حرکات بارفیکس از جمله بارفیکس ساده، بارفیکس با حرکت پاها، بارفیکس با خم کردن زانو و…. استفاده کرد. یکی از انواع حرکات بارفیکس بارفیکس خوابیده است. میله ای که برای انجام حرکت بارفیکس خوابیده از آن استفاده می کنند، کمی متفاوت با میله ای است که از آن برای انجام دیگر حرکات بارفیکس استفاده می شود.

برای انجام بارفیکس خوابیده از میله ای با ارتفاع کم استفاده می شود. در حالت استاندارد باید ارتفاع این میله کمی بیشتر از کمر فردی باشد که می خواهد از آن برای انجام بارفیکس خوابیده استفاده کند. و نکته مهم استقامت این میله است زیرا فرد با کمک این میله باید وزن بدن خود را به بالا بکشد.

آموزش نحوه صحیح انجام بارفیکس خوابیده

حرکات بارفیکس برخلاف ظاهرشان، حرکات بسیار سختی هستند. این حرکات انرژی زیادی می خواهند. انجام دادن انواع حرکات بارفیکس نیازمند داشتن بدن قوی می باشد، به خصوص قدرت بازوها تاثیر زیادی در انجام این حرکات دارد. چراکه اساس کار حرکات بارفیکس به چالش کشیدن بدن در مقابل نیرو جاذبه زمین است.

انجام حرکات بارفیکس هم قوانین و قواعد خاص خود را دارد، که در صورت انجام صحیح این حرکات می توانند تاثیرات مثبتی بر روی عضلات بگذارند. در ادامه می خواهیم با نحوه صحیح انجام حرکت بارفیکس خوابیده آشنا شویم.

برای انجام این حرکت نیازمند به یک میله بارفیکس با ارتفاق کم هستید، به طور معمول گفته می شود که بهتر است ارتفاع میله ای که برای بارفیکس خوابیده استفاده می شود، کمی بیشتر از ارتفاع کمر فرد باشد.

میله بارفیکس خوابیده

برای انجام حرکت بارفیکس خوابیده فرد باید زیر میله بارفیکس به طور صاف روی زمین قرار بگیرد. با دست از میله بارفیکس آویزان شود. در این مرحله فرد باید با نیرو دستهایش بدنش را به سمت بالا بکشد، البته باید توجه داشته باشید که پاها از روی زمین بلند نشود.

بهتر است بگوییم در حرکت بارفیکس خوابیده فقط قسمت بالا تنه باید به سمت بالا کشیده شود. و بعد از این مرحله فرد دوباره به آرامی و کنترل شده به حالت قبل (صاف روی زمین) بازگردد.

فواید بارفیکس خوابیده بر روی عضلات

انواع حرکات بارفیکس نظیر بارفیکس خوابیده از جمله حرکات ورزشی هستند، که برای تناسب اندام و تقویت عضلات بالاتنه، مانند عضلات بازو، سینه و حتی سرشانه استفاده می شوند. از جمله فواید این حرکات این است که با وزن بدن انجام می شوند، و نیاز به ابزار تخصصی ندارند.

بارفیکس خوابیده که یکی از انواع حرکات بارفیکس هست، مانند دیگر حرکات بارفیکس تاثیر زیادی در چربی سوزی دارد. علاوه بر همه اینها مشکلات کمر نظیر درد کمر و گودی کمر، که به سبب تغیر سبک زندگی و پشت میز نشستن های پی در پی، بیشتر افراد با آن درگیرند و از آن رنج میبرند، اما ورزش منظم و انجام صحیح حرکاتی نظیر حرکات بارفیکس سبب پیشگیری از این قبیل مشکلات می شود.

بهترین میله بارفیکس خوابیده

به طور کلی باید گفت بارفیکس خوابیده یکی از انواع حرکات بارفیکس هست. برای انجام این حرکت بارفیکس نیازمند به میله بارفیکس با ارتفاع کمتری هستیم. ارتفاع مناسب برای میله بارفیکس خوابیده کمی بیشتر از کمر فردی هست که می خواهد این حرکت را انجام دهد.

بارفیکس خوابیده سبب تقویت عضلات بالاتنه می شود. اساس کار این حرکات به چالش کشیدن بدن در مقابل نیرو جاذبه زمین است، به بیان ساده تر می توان گفت این حرکات با وزن بدن انجام می شوند و نیاز به ابزار تخصصی ندارند. تنها وسیله مورد نیاز برای انجام بارفیکس خوابیده همانند سایر حرکات بارفیکس، در دست داشتن یک میله بارفیکس مقاوم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Call Now