مقالات

محاسبه کالری سوزی پیاده روی: فرق 1 دقیقه با 60 دقیقه را به دست بیاورید!

همه ی ما شاید در مراحل ابتدایی کاهش وزن و بدون داشتن اطلاعات کافی، فرض کنیم کالری پیاده روی نسبت به میزان مصرف کالری سایر فعالیت ها بسیار کمتر باشد و همیشه ورزش های سنگین نتیجه ی بهتری را برای ما رقم بزنند اما باید بدانیم که صرف نظر از نوع ورزش انتخابی، اصولی و صحیح انجام دادن آن بسیار مهم تر است.

لذا کالری سوزی پیاده روی حتی می تواند نسبت به ورزشی سنگین که غیر اصولی انجام می شود بسیار بیشتر باشد. پس اگر شما هم بدنبال جدول سوزاندن کالری با پیاده روی یا میزان کالری سوزی پیاده روی (یک ساعت پیاده روی چند کالری میسوزاند) هستید تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

مقدار سوختن کالری در پیاده روی، ورزشی سبک برای کاهش وزن

ورزش های سنگین برای تمامی افراد و تمامی سنین قابل انجام نیست پس گزینه ای مناسب که در همه ی زمان ها کاربردی باشد محسوب نمی شوند اما پیاده روی ورزشی سبک و بدون نیاز به خرید تجهیزات بسیار زیاد و گران قیمت می باشد. مقدار کالری  که در بدن ما سوزانده می شود به تداوم، نحوه ی انجام، مسافت و مدت زمان آن در هر بار فعالیت بستگی دارد.

هنگامی که مقدار مصرف کالری پیاده روی را محاسبه می کنید که به ازای انجام این ورزش هوازی چه مقدار از آن در بدن سوزانده می شود، متوجه می شوید که مزایای یک پیاده روی صحیح و اصولی از جمله، کاهش وزن، کاهش استرس، تقویت عضلات و استخوان های بدن، کاهش فشار خون، کاهش قند خون، کاهش افسردگی، افزایش طول عمر، افزایش حافظه و تفکر، افزایش سلامت قلب و مغز و غیره کاملا منطقی به نظر می رسند.

همیشه توصیه‌ی پزشکان بر اصل پیشگیری است. اما کسانی که موفق به انجام این کار نشده اند و اکنون قصد دارند به اندام متناسب و بدنی سالم دست پیدا کنند اما وقت زیادی نیز در دسترس ندارند، باید سعی کنند میزان سوزانده شدن کالری پیاده روی را با انجام اصولی و البته منظم آن افزایش دهند و از عضلات درگیر در پیاده روی مطلع باشند تا میزان فشار بر آنها را کنترل نمایند.

شاید برای شما سؤال باشد که هر یک کیلو چند کالری است؟ هر یک کیلو حدودا 7500 کالری است. یعنی برای کاهش یک کیلوگرم در هفته، باید طوری برنامه ورزشی پیاده روی خود را تنظیم کنید که 7500 کالری در هفته بسوزانید!

اما نگران نباشید ما در کنار شما هستیم تا با بررسی بهترین برنامه پیاده روی کاملا استاندارد و تأیید شده، به شما کمک کنیم میزان کالری که در بدنتان سوزانده می شود را افزایش دهیم تا در طی زمانی مناسب به برنامه پیاده روی برای لاغری خود دست پیدا کنید.

سوزاندن کالری با پیاده روی

با پیاده روی چند کالری میسوزانیم؟

قطعا در ذهن همه ما اینگونه نقش بسته که سوزاندن کالری اضافی در بدن منجر به سلامتی، بدنی ایده آل و وزنی نرمال می شود. لذا در مورد ورزش های مختلف از جمله پیاده روی نیز این سؤال برای ما پیش می آید که پیاده روی چند کالری می سوزاند؟ هر ساعت پیاده روی چند کالری میسوزاند؟ در هر دقیقه پیاده روی اصولی چند کیلو کالری می سوزانیم و در 60 دقیقه به چه میزان می رسد؟ نحوه ی محاسبه کالری پیاده روی چگونه است؟ جدول کالری سوزی پیاده روی چیست و چطور از آن استفاده کنیم؟

همانطور که قبلا نیز بیان کردیم میزان سوخت کالری در پیاده روی به فاکتورهایی مانند: زمان، مسافت، تعداد و نحوه ی انجام آن در هر هفته، نوع مسیر، محاسبه سرعت پیاده روی، تداوم و حتی به وزن شما موقع شروع برنامه ی پیاده روی بستگی دارد.

به طور کلی طبق تحقیقات انجام شده، هر 1.6 کیلومتری که طی می کنید، معادل سوزانده شدن 80 تا 160 کالری پیاده روی است و معادل کالری پیاده روی برای هر دقیقه، 8 کالری است. به عبارت دیگر در پاسخ به سوال یک ساعت پیاده روی چقدر کالری میسوزاند باید گفت 480 کیلوکالری. البته تمامی این اعداد به صورت میانگین هستند و عدد دقیق پس از در نظر گرفتن تمامی فاکتورهای موثر در پیاده روی قابل محاسبه می باشد.

اکنون اجازه دهید کالری را با در نظر گرفتن فاکتورها بسیار مهمی نظیر زمان، نوع مسیر، وزن شروع و سرعت، محاسبه کنیم. توجه داشته باشید این اعداد تقریبی است اما اختلاف چندانی با واقعیت نخواهد داشت.

برای محاسبه کالری پیاده روی بر اساس وزن، اگر وزن شما بین 50 تا 60 کیلوگرم و سرعت پیاده روی شما در حد متوسط باشد، به ازای هر دقیقه پیاده روی حدود 4 کالری خواهید سوزاند که کالری سوزی پیاده روی برای 60 دقیقه حدود 200 کالری می شود. اما در همین شرایط اگر با سرعت بالا پیاده روی کنید، در هر دقیقه پیاده روی 7 کالری خواهید سوزاند و در طی 60 دقیقه، کالری معادل 370 کالری خواهد شد.

اگر سرعت پیاده روی شما در حد متوسط باشد اما نوع مسیر در سربالایی انتخاب شود، به ازای هر دقیقه، 6 کالری و در طی 60 دقیقه، 360 کالری خواهید سوزاند. اما اگر سرپایینی انتخاب گردد، در هر دقیقه، 3 کالری و در 60 دقیقه نیز 160 کالری سوزانده می شود.

همچنین اگر بالا رفتن از پله را انتخاب کنید، در هر دقیقه، 8 کالری و در 60 دقیقه 375 کالری خواهید سوزاند.

پیشنهاد می شود قبل از شروع پیاده روی برای اینکه اطلاعات خود را در مورد عضلاتی که در پیاده روی درگیر می‌شوند بالا ببرید، درباره عضلات درگیر در پیاده روی بخوانید.

30 دقیقه پیاده روی چقدر کالری میسوزاند

 اگر وزن شما موقع شروع پیاده روی بین 60 تا 70 کیلوگرم باشد، مقدار سوزاندن کالری پیاده روی (کالری یک ساعت پیاده روی) به ترتیب زیر خواهد بود:

 • سرعت متوسط پیاده روی: هر دقیقه 4 کالری و در 60 دقیقه 235 کالری می سوزانید.
 • سرعت تند پیاده روی: هر دقیقه 7 کالری و در 60 دقیقه نیز 420 کالری می سوزانید.
 • سرعت متوسط در سربالایی: هر دقیقه 7 کالری و در 60 دقیقه 400 کالری می سوزانید.
 • سرعت متوسط در سر پایینی: هر دقیقه 4 کالری و در 60 دقیقه 180 کالری خواهید سوزاند.
 • کالری برای از پله بالا رفتن: برای 1 دقیقه 7 کالری و در 60 دقیقه نیز 550 کالری می سوزد.

در کسانی که وزنی بین 70 تا 80 کیلوگرم داشته باشند کالری سوزی به شرح زیر است:

 • سرعت متوسط پیاده روی: هر دقیقه 5 کالری و در 60 دقیقه 250 کالری می سوزانید.
 • سرعت تند پیاده روی: هر دقیقه 8 کالری و در 60 دقیقه نیز 475 کالری می سوزانید.
 • سرعت متوسط در سربالایی: هر دقیقه 7 کالری و در 60 دقیقه 450 کالری می سوزانید.
 • سرعت متوسط در سر پایینی: هر دقیقه 5 کالری و در 60 دقیقه 205 کالری خواهید سوزاند.
 • کالری برای از پله بالا رفتن: برای 1 دقیقه 9 کالری و در 60 دقیقه نیز 610 کالری می سوزد.

آیا می‌دانستید برای عضله سازی، همراه ورزش باید پروتئین مصرف کنید؟ مقاله انواع پروتئین ها برای بدنسازی به شما کمک می‌کند مواد غذایی پروتئین دار را بشناسید.

توجه داشته باشید که اعداد فوق تقریبی هستند و نحوه ی محاسبه ی اعداد به سادگی ضرب کردن نیست!

کالری پیاده روی

نحوه اصولی انجام پیاده روی، مؤثر در میزان کالری سوخته شده در پیاده روی

تا اینجا عوامل بسیار زیادی را بررسی کردیم که همگی در میزان کالری پیاده روی متوسط که سوزانده خواهد شد دخیل هستند. اما همه ی موارد گفته شده منوط به این است که پیاده روی به شکلی صحیح و اصولی انجام شود. در غیر این صورت نه تنها نتیجه ی مطلوبی دریافت نمی کنید، بلکه ممکن است به خود نیز آسیب برسانید.

اما نگران نباشید در این مطلب به رایگان نکات بسیار مهمی را در اختیار شما قرار می دهیم تا به راحتی بتوانید به مقدار کالری  مد نظر خود دست پیدا کرده و نتیجه ی رضایت بخشی کسب کنید.

 1. حتما باید پیاده روی شامل مراحل آرام، کند و سریع باشد تا وارد مرحله کالری سوزی پیاده روی شوید.
 2. کفش مناسب پیاده روی تهیه کنید، لباس راحتی بپوشید و بطری آب نیز همراه خود ببرید. قبل از شروع پیاده روی نیز حتما با انجام حرکات کششی بدن و عضلات خود را آماده کنید.
 3. سر بالا حرکت کنید و موقع پیاده روی به زمین نگاه نکنید.
 4. بدن در حالت پیاده روی باید ریلکس باشد.
 5. سعی کنید هنگام راه رفتن فشار روی انگشتان پا باشد.
 6. بین پیاده روی حتما مقداری استراحت کنید.
 7. برای افزایش میزان سوزانده شدن کالری، زمان آن را افزایش دهید و این کار را به صورت هفتگی و تدریجی انجام دهید. مثلا هفته ای 10 دقیقه و به یکباره پیاده روی خود را زیاد نکنید. برخی افراد تصور می کنند به هر میزان پیاده روی بیشتر و طولانی تر باشد و سریع تر زمان آن را افزایش دهند، کالری مصرفی پیاده روی بیشتر خواهد شد غافل از اینکه باعث از بین رفتن عضلات و تاندون های پای خود می شوند!

ما سعی کردیم به سوال پیاده روی یا راه رفتن چقدر کالری می سوزاند؟ در این مقاله پاسخ بدهیم اما همانطور که گفتیم این اعداد به عوامل مختلفی بستگی دارند و می‌توانند کمتر یا بیشتر شوند.

پیشنهاد می کنیم مقاله پیاده روی برای افراد لاغر را نیز حتما مطالعه نمایید.

برخی از سوالات رایج:

به ازای هر دقیقه پیاده روی چه مقدار کالری سوزانده می شود؟

اگر وزن شما بین 50 تا 60 کیلوگرم و سرعت پیاده روی شما در حد متوسط باشد، به ازای هر دقیقه پیاده روی حدود 4 کالری خواهید سوزاند که کالری پیاده روی برای 60 دقیقه حدود 200 کالری می شود. اما در همین شرایط اگر با سرعت بالا پیاده روی کنید، در هر دقیقه پیاده روی 7 کالری خواهید سوزاند و در طی 60 دقیقه، کالری معادل 370 کالری خواهد شد.

چه عواملی در میزان کالری سوزانده شده در پیاده روی موثر است؟

1. پیاده روی شامل مراحل آرام، کند و سریع باشد تا وارد مرحله ی سوزاندن کالری پیاده روی شوید. 2. سر بالا حرکت کنید و موقع پیاده روی به زمین نگاه نکنید. 3. سعی کنید هنگام راه رفتن فشار روی انگشتان پا باشد. 4. بین پیاده روی حتما مقداری استراحت کنید.

نوشته های مشابه

‫10 نظرها

 1. سلام
  محاسبه کالری سوزانده شده در پیاده روی به چه صورت است ؟

  1. سلام روزتون بخیر
   به طور کلی اگر بیان کنیم طبق تحقیقات انجام شده، به ازای هر 1.6 کیلومتری که طی می کنید، معادل سوزانده شدن 80 تا 160 کالری پیاده روی است.

  1. سلام وقتتون بخیر
   اگر سرعت پیاده روی شما در حد متوسط باشد ، در هر دقیقه، 3 کالری و در 60 دقیقه نیز 160 کالری سوزانده می شود.

  1. سلام
   اگر سرعت پیاده روی شما در حد متوسط باشد اما نوع مسیر در سربالایی انتخاب شود، به ازای هر دقیقه، 6 کالری و در طی 60 دقیقه، 360 کالری خواهید سوزاند.

 2. سلام وقتتون بخیر
  میزان سوزاندن کالری در پیاده روی چقدر است ؟

  1. سلام دوست عزیز
   سوزاندن کالری با پیاده روی با توجه به وزن شما متفاوت است.اگر وزن شما بین 50 تا 60 کیلوگرم و سرعت پیاده روی شما در حد متوسط باشد، به ازای هر دقیقه پیاده روی حدود 4 کالری خواهید سوزاند که کالری پیاده روی برای 60 دقیقه حدود 200 کالری می شود. اما در همین شرایط اگر با سرعت بالا پیاده روی کنید، در هر دقیقه پیاده روی 7 کالری خواهید سوزاند و در طی 60 دقیقه، کالری معادل 370 کالری خواهد شد.

 3. سلام وقتتون بخیر
  میزان کالری مصرفی در پیاده روی چقدر است ؟

  1. سلام
   میزان مصرف کالری در پیاده روی و مقدار کالری پیاده روی باتوجه به وزن شما متفاوت است. اگر وزن شما بین 50 تا 60 کیلوگرم و سرعت پیاده روی شما در حد متوسط باشد، به ازای هر دقیقه پیاده روی حدود 4 کالری خواهید سوزاند که کالری پیاده روی برای 60 دقیقه حدود 200 کالری می شود. اما در همین شرایط اگر با سرعت بالا پیاده روی کنید، در هر دقیقه پیاده روی 7 کالری خواهید سوزاند و در طی 60 دقیقه، کالری معادل 370 کالری خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا