سفر و گردشگری

بهترین بهترین جی پی اس کوهنوردی [8 برنامه] برنامه های كوهنوردی و …

بهترین برنامه کوهنوردی چیست؟

 کدام برنامه بهترین جی پی اس کوهنوردی است؟ شاید برای برخی افراد هیچ چیزی به اندازه گشت و گذار در طبیعت آرامش بخش نباشد. اما برای کشف و رفتن به مناطق بکر و کم نظیر، نیازمند به یک مسیر یاب مناسب هستیم.

اگر شما هم جزو افرادی باشید که علاقمند به کوهنوردی هستند؛ مطمئناً این سوال را از خودتان پرسیده اید. چرا که با وجود تلفن همراه و تکنولوژی بهترین راه برای مسیریابی یافتن برنامه مسیریاب و نصب آن روی تلفن همراه است.

پس با ما همراه باشید تا پاسخی برای سوال بهترین برنامه کوهنوردی کدام است؟ را بیابید. ما در ادامه به معرفی، نقد و بررسی بهترین برنامه های کوهنوردی و جی پی اس کوهنوردی اندروید می پردازیم. تا با مقایسه در بین آنها بهترین برنامه کوهنوردی را پیدا کنیم. شما با مطالعه این مقاله می توانید برنامه مناسب خود را بیابید.

بهترین جی پی اس کوهنوردی

1. برنامه My Tracks

برنامه ای که بیش از یک میلیون بار نصب شده است. این خود گواه بر محبوبیت و کاربردی بودن این برنامه است. که سبب شده این برنامه، در لیست بهترین برنامه کوهنوردی قرار گیرد. از جمله دیگر نکات این برنامه این است که مناسب برای سیستم عامل اندروید و آی او اس است.

به طور کلی باید گفت یک برنامه برای پیگیری مسیر حرکت شما است؛ در این برنامه یک بخش به موسیقی اختصاص داده شده است، که در آن شما میتوانید موسیقی مناسب با فعالیت خود نظیر پیاده روی، کوهنوردی، دوچرخه سواری و… را بیابید و با گوش دادن به آنها از مسیر حرکت خود لذت ببرید.

این برنامه مسیریاب کوهنوردی، دارای نمودار پویا برای نشان دادن سرعت و ارتفاع است. پس می توان گفت یک برنامه ارتفاع سنج کوهنوردی نیز هست. از جمله دیگر خصوصیات این برنامه که بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته این است، که قابلیت تشکیل گروه دارد. می توانید از دوستانتان بخواهید تا به گروه شما بپیوندند، تا مسیر حرکتتان را با آنها به اشتراک بگذارید.

علاوه بر همه اینها در این برنامه شما می توانید برای مسیر حرکت خود برنامه ریزی کنید؛ برنامه با نشان دادن نشانگرهایی در نقشه این مسیر را به شما نشان میدهد. ناگفته نماند که این برنامه حالت آفلاین نیز دارد.

جی پی اس کوهنوردی

2. برنامه Peak Visor

دومین برنامه مسیریاب کوهنوردی، که می توان لقب بهترین برنامه کوهنوردی را به آن داد؛ برنامه Peak Visor هست. نرم افزار کوهنوردی peakvisor با استفاده از فناوری میتواند در مسیر کوهنوردی اطلاعات کاملی را در مورد کوه های پیش رو در اختیارتان بگذارد. نکته قابل توجه این برنامه مسیریاب کوهنوردی این است، که در سراسر دنیا قابل دسترسی و قابل اجرا است.

بهترین برنامه بدنسازی حجمی برای دوران کرونا! عکس + ویدیو

از جمله مسیرهای کوهنوردی همدان و یا حتی آلپ،علاوه بر اینها در این برنامه میتوانید نقشه سایر مناطق جهان را دانلود کنید؛ و در حالت آفلاین به آنها دسترسی داشته باشید.
در پایان باید بگوییم در کنار این برنامه که اطلاعات مکانی نواحی کوهستانی را در اختیارتان قرار می دهد، می توانید با دانلود برنامه هوا کوه از وضعیت آب و هوایی مناطق کوهستانی مطلع شوید.

نرم افزار طبیعت گردی در واقع اپلیکیشنی است، که بر اساس محتوای درونی و قابلیتی که دارد، می‌تواند در طول سفر یا طبیعت گردی به شما کمک کند ما در مقاله “8 نرم افزار طبیعت گردی عالی و رایگان” تعدادی نرم افزار مورد نیاز برای طبیعت گردی معرفی کردیم بهتون پیشنهاد می کنم حتما مطالعه کنید.

بهترین جی پی اس کوهنوردی

3. برنامه Gpxviewr

سومین برنامه مسیریاب یا همان جی پی اس کوهنوردی، که میخواهیم به معرفی آن بپردازیم برنامه Gaps viewer. از این برنامه نیز میتوان به عنوان بهترین برنامه کوهنوردی یاد کرد، چرا که تمام ویژگی های یک مسیریاب خوب را دارا است (قابلیت استفاده در حالت آفلاین، رابطه کاربری عالی و رایگان).

در این برنامه می توانید آدرس مکانی که قصد رفتن به آنجا را دارید، به برنامه دهید، تا برنامه مسیر حرکت شما را نشان دهد. علاوه بر این، برنامه قابلیت دسترسی به عکس های هوایی و نقشه های مکان مورد نظر را نیز دارد. پس از دانلود این فایلها در حالت آفلاین نیز میتوانید، به آنها دسترسی داشته باشید.

لازم به ذکر است که نرم افزار فقط مسیرهایی که در حالت آنلاین مشخص کرده اید را ذخیره میکند. پس بهتر است قبل از حرکت همه مسیرهای خود را مشخص کنید، و زمان شروع حرکت فقط GPS گوشی همراهتان را روشن کنید.

برنامه کوهنوردی

4. برنامه Wikiloc

چهارمین جی پی اس مسیرهای کوهنوردی که میخواهیم در مورد آن صحبت کنیم برنامه پرطرفدار Wikiloc است. بله پرطرفدار! چرا که بیش از یک میلیون کاربر این برنامه را نصب کرده اند. نخستین قابلیت جالب توجه این برنامه مسیریاب، این است که می توانید گوشی همراهتان را به یک ناوبری جی پی اس تبدیل کنید. اگر از مسیر حرکت تعیین شده خود خارج شوید، برنامه به شما هشدار میدهد. علاوه بر این میتوانید موقعیت واقعی خود را به طور آنلاین با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید.

پیاده روی صبح ناشتا ؟ یا بعد از صبحانه ؟

از دیگر قابلیت هایی که با دانلود نرم افزار Wikiloc می توان از آن بهره مند شد، دسترسی به نقشه های توپوگرافی سراسر جهان؛ در حالت آفلاین است. که این قابلیت در هنگام کوهنوردی بسیار کاربردی می شود. این برنامه قابلیت پیش بینی هوا و گرفتن عکس از مناطق و اشتراک گذاری آن را نیز دارا است. بنابراین دانلود نرم افزار Wikiloc یک پیشنهاد خوب، برای شما است. پیشنهاد می شود مقاله دیگر ما درباره دوچرخه سواری یا پیاده روی را بخوانید.

نرم افزار کوهنوردی ایران

زیرانداز کیسه خواب برای کسانی که اهل طبیعت گردی و ماندن در کمپ‌های مختلف گردشگری هستند، یکی از لوازم پرکاربرد و ضروری به شمار می‌آید ما در مقاله “بهترین زیرانداز کیسه خواب” انواع زیرانداز ها را معرفی کردیم که حتما برای زمان کوهنوردی به درد می خورد بهتون پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید.

5. برنامه maps 3d pro

این نرم افزار یک برنامه نقشه محور است. امکان دانلود و ذخیره سازی نقشه ها را برای شما فراهم میکند، تا بتوانید در حالت آفلاین از آنها استفاده کنید. با دانلود نرم افزار maps 3d pro می توانید به ۱۱ نوع نقشه، از جمله ۳ نوع نقشه توپوگرافی، نقشه های کلاسیک و نقشه های ماهواره ای دسترسی داشته باشید.

علاوه بر این دانلود نرم افزار maps 3d pro قابلیهای دیگری نیز برای شما دارد. در این برنامه هنگامی که مقصد خود را مشخص می کنید، چندین مسیر به شما پیشنهاد داده می شود؛ که با انتخاب نقطه شروع یکی از آنها می توانید مسیر حرکت خود را مشخص کنید. همانطور که مسیر حرکت خود را مشخص می کنید، برنامه جزئیاتی مثل فاصله در مایل یا کیلومتر، و تغییر ارتفاع را نیز نشان میدهد. که با توجه به این قابلیت می توان گفت برنامه ارتفاع سنج کوهنوردی نیز است.

gps کوهنوردی

6. برنامه Peak bagger

میتوان گفت، در لیست بهترین جی پی اس کوهنوردی قرار دارد. زیرا این برنامه کاملا مخصوص کوهنوردی است. دارای قابلیت GPS کوهنوردی است، با استفاده از این نرم افزار در هر جایی که هستید، می توانید به اطلاعات تمام تپه ها و کوه ها دسترسی داشته باشید. مثلا مسیر های کوهنوردی همدان، و یا کوه های انگلستان (دارای اطلاعات تمامی مناطق کوهستانی).

علاوه بر این از آب و هوای آنها مطلع شوید. همان قابلیتی که با دانلود برنامه هوا کوه برای شما فراهم می شود. علاوه بر همه اینها با استفاده از این نرم افزار، می توانید برای کوهنوردی خود برنامه ریزی کنید، چرا که کوه های اطراف موقعیت مکانی شما را نشان میدهد. در این برنامه کوه هایی که صعود کرده اید را ذخیره، و جمع بندی کنید. این نرم افزار روزانه تصاویر ماهواره ای هر منطقه را در دسترس شما قرار می دهد.

نرم افزار کوهنوردی

7. برنامه Here we go

یک نرم افزار جی پی اس کوهنوردی است. با این برنامه به سراسر جهان سفر کنید، نقشه مناطق مختلف جهان را دانلود، و در حالت آفلاین از آنها استفاده کنید. با جستجو نام محل مورد نظر، به آسانی آدرس آن را بیابید. دارای صدای پشتیبان هست، که با دانلود فایل صدا میتوانید در حین رانندگی از آن استفاده کنید. این برنامه قابلیت استفاده در حالت آفلاین را دارا است.

جی پی اس کوهنوردی اندروید

ایا پیاده روی پاها را لاغر میکند؟ پیاده روی کدام عضلات را تقویت میکند؟

8. برنامه Avanet

آخرین برنامه این لیست، که از جمله موارد دارای GPS کوهنوردی است، برنامه Avantاست. این برنامه، اگر بهترین برنامه کوهنوردی نباشد؛ جزء موارد خیلی خوب محسوب میشود. برنامه Avanet یک برنامه اختصاصی است، که برای کوهنوردان حرفه ای طراحی شده. کوهنوردان با نصب این برنامه می توانند به اطلاعات مورد نیاز خود، از جمله زمان احتمالی بارش باران و برف، پیش بینی شرایط آب و هوایی و حتی پیش بینی وقوع بهمن احتمالی دست یابند. بنابراین این برنامه برای حفظ سلامت کوهنوردان ضروری است. پیشنهاد می شود مقاله دیگر ما درباره انتخاب بهترین اجاق کوهنوردی را بخوانید.

جی پی اس مسیرهای کوهنوردی

در پایان باید گفت پیشرفت تکنولوژی کمک شایانی به مسیریابی کرده است. وجود صدها برنامه مسیریاب گواه بر این موضوع است. همراه داشتن یک برنامه مسیریاب، از جمله موارد ضروری ورزش در فضای باز از جمله کوهنوردی است. پس کوهنوردان حرفه ای باید برنامه مناسب خود را نصب کنند؛ و با داشتن آن در طول مسیر کوهنوردی، راه درست صعود به قله را پیدا کنند. پیشنهادات و نظرات خود را پیرامون بهترین جی پی اس کوهنوردی و نرم افزار ثبت مسیر کوهنوردی با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Call Now