مقالاتورزشی

آموزش بارفیکس مچ برعکس + اشتباهات رایج مخرب!

بارفیکس مچ برعکس، همانطور که از اسم آن مشخص است یکی از انواع حرکات ورزشی بارفیکس هست. برای انجام این حرکت ورزشی همانند سایر حرکات بارفیکس نیازمند به یک میله بارفیکس هستید. میله بارفیکسی که برای انجام سایر حرکات بارفیکس استفاده می شود، اغلب یکسان است.

فواید بارفیکس دست برعکس به طور کلی شبیه به بارفیکس ساده هست البته با داشتن تغیراتی در نحوه گرفتن میله بارفیکس. این حرکت ورزشی تاثیر زیادی در چربی سوزی، تناسب اندام و تقویت عضلات بالا تنه دارد. البته ناگفته نماند که انجام حرکت بارفیکس همانند سایر حرکات ورزشی قوانین خاص خود را دارد.

ورزشکاران ملزم به رعایت و اجرای این قوانین هستند، چراکه انجام اشتباه هر یک از حرکات ورزشی می تواند آسیبهای جسمی زیادی به ورزشکاران وارد کند. در ادامه با نحوه صحیح انجام بارفیکس مچ برعکس و اشتباهات رایجی که در انجام آن رخ میدهد بیشتر آشنا می شویم، پس با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

بارفیکس در منزل از جمله حرکات ورزشی پرطرفدار بین علاقمندان به تناسب اندام است. به طور کلی بارفیکس از جمله حرکات ورزشی مفیدی هست که قابلیت اجرا در فضای خانه را دارد.

در مقاله  انواع بارفیکس  چند حرکتی را معرفی کردیم که به راحتی در خانه میتوانید انجام دهید.

آموزش صحیح بارفیکس مچ برعکس

بارفیکس مچ برعکس که یکی از انواع حرکات ورزشی بارفیکس هست، به سبب تاثیراتی مفیدی که بر تندرستی و تناسب اندام میگذارد طرفداران زیادی دارد. از جمله فواید بارفیکس مچ برعکس می توان به چربی سوزی اشاره کرد. علاوه بر این، این حرکت ورزشی تاثیر زیادی بر تقویت عضلات بالاتنه دارد. مهمترین نکته ای که در مورد این حرکت وجود دارد این است که، اساس کار آن با وزن بدن است و نیاز به ابزار تخصصی ندارد.

برای انجام این حرکات ورزشی تنها وسیله ای که مورد نیاز است یک میله بارفیکس می باشد‌. پس به کسانیکه به دنبال تناسب اندام با کمترین تجهیزات هستند، حرکات ورزشی بارفیکس از جمله بارفیکس مچ برعکس پیشنهاد می شود. انجام این حرکت ورزشی در عین ساده بودن قوانین خاص خودش را دارد.

در ادامه با قواعدی که ورزشکاران برای انجام صحیح بارفیکس دست برعکس ملزم به رعایت آنها هستند و نحوه صحیح انجام این حرکت ورزشی آشنا می شویم.

بارفیکس مچ برعکس که به آن بارفیکس معکوس هم گفته می شود، یک حرکت ورزشی قدرتی است. عضلات اصلی که درگیر این حرکت می شوند، عضلات زیربغل هستند. سطح این حرکت مبتدی می باشد. برای شروع نیاز به یک میله بارفیکس با جنس مقاوم دارید، چراکه باید در حین انجام حرکات بتواند وزن شما را تحمل کند.

اگر دوست دارید در مورد پیاده روی به عقب بیشتر بدانید، مقاله فواید عقب عقب راه رفتن را بخوانید.

اشتباهات بارفیکس مچ برعکس

برای انجام این حرکت باید زیر میله بارفیکس قرار بگیرید، دستهایتان را به نحوی مقابل میله بارفیکس نگه دارید که کف دستها به سمت خودتان باشد، و از میله آویزان شوید. در این حالت بدن خود از جمله سر و قفسه سینه را صاف نگه دارید و قوس طبیعی کمر را حفظ کنید، این مرحله شروع تمرین است. بعد از آن به آرامی و با حرکات کنترل شده بدن خود را به سمت بالا می کشید.

نکته مهم این است که سایر قسمتهای بدن باید ثابت باشد و برای بالا کشیدن وزن بدن از حرکت دستها کمک بگیرید. بدن خود را بالا بکشید تا جایی که سرتان هم سطح و یا بالاتر از میله بارفیکس قرار بگیرد. در این مرحله در بالاترین نقطه لحظه ای مکث کنید و دوباره به نقطه شروع بازگردید. و این حرکات را به تعدادی که مربی گفته است تکرار کنید.

آموزش بارفیکس مچ برعکس

اشتباهات رایج مخرب در بارفیکس مچ برعکس

بارفیکس مچ برعکس برخلاف ظاهر ساده اش قواعد خاص خود را دارد که عدم رعایت آنها سبب ایجاد اشتباهات مخربی می شود. اولین نکته این است که هیچگاه این حرکت را به صورت سریع و انفجاری انجام ندهید. انجام این حرکت باید آرام و با حرکات کنترل شده باشد.

از طرفی اگر اولین باری هست که می خواهید این حرکت را انجام دهید و امادگی لازم برای بالاکشیدن وزن بدن خود را ندارید، نیاز نیست که به بدنتان فشار زیادی وارد کنید، می توانید از فرد دیگری کمک بخواهید تا با نگه داشتن پاهایتان در بالا کشیدن وزن بدنتان کمک کند. زیرا وارد کردن فشار زیاد به عضلات بدن به آنها آسیبهای زیادی وارد می کند. علاوه بر این می توانید از دستگاه های بارفیکس مخصوص هم استفاده کنید که با داشتن وزنه هایی انجام حرکت بارفیکس را برایتان آسان می کند.

پس بهتر است برای شروع حرکات ورزشی از جمله بارفیکس مچ برعکس در ابتدا به خود خیلی سخت نگیرید. به مرور زمان و با انجام تمرینات منظم به ورزشکار حرفه ای این رشته تبدیل می شوید.

در پایان می توان گفت بارفیکس مچ برعکس همان بارفیکس ساده است با تفاوت در نحوه گرفتن میله. این حرکت تاثیر زیادی در چربی سوزی و تقویت عضلات بالاتنه دارد و حرکت ورزشی با سطح مبتدی است. افرادی که تجربه این کار را ندارند برای شروع آن و بالا کشیدن وزن بدن می توانند از فردی دیگر کمک بگیرند. در انجام این حرکت نباید به صورت سریع و انفجاری عمل کرد، زیرا به عضلاتی که درگیر این حرکت هستند آسیب وارد می شود.

اگر می‌خواهید با بارفیکس خوابیده نیز آشنا شوید، مقاله آموزش بارفیکس خوابیده را از دست ندهید.

برخی از سوالات رایج

بارفیکس مچ برعکس چطور انجام می‌شود؟

برای انجام این حرکت باید زیر میله بارفیکس قرار بگیرید، دستهایتان را به نحوی مقابل میله بارفیکس نگه دارید که کف دستها به سمت خودتان باشد، و از میله آویزان شوید. در این حالت بدن خود از جمله سر و قفسه سینه را صاف نگه دارید و قوس طبیعی کمر را حفظ کنید، این مرحله شروع تمرین است. بعد از آن به آرامی و با حرکات کنترل شده بدن خود را به سمت بالا می کشید.

اشتباهات رایج مخرب در بارفیکس مچ برعکس کدامند؟

هیچگاه این حرکت را به صورت سریع و انفجاری انجام ندهید. انجام این حرکت باید آرام و با حرکات کنترل شده باشد. اگر اولین باری هست که می خواهید این حرکت را انجام دهید و امادگی لازم برای بالاکشیدن وزن بدن خود را ندارید، نیاز نیست که به بدنتان فشار زیادی وارد کنید، می توانید از فرد دیگری کمک بخواهید تا با نگه داشتن پاهایتان در بالا کشیدن وزن بدنتان کمک کند. زیرا وارد کردن فشار زیاد به عضلات بدن به آنها آسیبهای زیادی وارد می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا