مقالات

فواید پیاده روی به عقب + عقب عقب بدوید!

عقب عقب راه رفتن چه فوایدی دارد ؟ اگر میخواهید بدنی خوش فرم داشته باشید و از شرر کالری های اضافه خلاص شوید از فواید به پشت راه رفتن یا پیاده روی برعکس غافل نشوید. با این روش ساده و پیروی از یک رژیم غذایی سالم می توانید بدنی خوش فرم و اندامی مناسب داشته باشید.

در این مقاله از فواید به پشت راه رفتن و تاثیر گام برداشتن به عقب بر بدن صحبت خواهیم کرد. برای تناسب اندام و سلامتی بیشتر با ما همراه باشید.

اثر عقب راه رفتن در تناسب اندام (فواید به پشت راه رفتن)

یکی از فواید به پشت راه رفتن در تناسب اندام، تقویت عضلات شکمی است. این عضلات هنگام پیاده روی به پشت بسیار فعال می باشند. در اکثر اوقات وقتی به طور عادی و مستقیم پیاده روی میکنیم عضلات شکمی افتاده و ریلکس هستند، اما در پیاده روی به پشت و به صورت عقب عقب عضلات شکمی در حالت انقباض قرار دارند که این باعث جمع شدن و سفتی این عضلات می شود.

از دیگر فواید به پشت راه رفتن (فواید پیاده روی برعکس) تقویت عضلات چهار سر ران می باشد. اگر مدت زیادی است که به صورت مداوم در حال پیاده روی به جلو هستید امکان آسیب دیدن مفصل های زانو شما زیاد است برای جلوگیری از این کار می توانید همراه پیاده روی عادی، پیاده روی به عقب را هم داشته باشید. این کار با ایجاد تعادل و جلوگیری از آسیب زانو و حتی تقویت زانو در سلامتی شما موثر خواهد بود.

اگر امکان پیاده روی در خارج از خانه را ندارید، مقاله پیاده روی در خانه برای کاهش وزن به شما کمک می‌کند.

فواید عقب عقب راه رفتن

از دیگر فواید عقب راه رفتن می توانیم به تقویت عضلات پا اشاره کنیم. باور کردنی نیست که این ورزش عضلات پا را به اندازه ی ورزش پر تحرک تنیس فعال میکند و باعث قدرت بیشتر در عضلات پا می شود.

در مقاله فواید پیاده روی در شب به فواید پیاده روی در شب پرداخته ایم که مطالعه آن می تواند مفید باشد.

فواید عقب عقب راه رفتن برای زیبایی

آیا دویدن به عقب اندام را زیبا میکند ؟ این روز ها که برجسته نمودن باسن از اهداف ورزش کردن و جزئی از تناسب اندام به شمار می رود. ورزش های زیادی برای آن وجود دارد اما از ورزش های مهم و تاثیرگذار برای این منظور پیاده روی به عقب است. پیاده روی به پشت با به کارگیری عضلات این ناحیه باعث خوش فرمی و برجستگی آن می گردد.

 افراد زیادی هستند که به جای جراحی های زیبایی یا روش های مصنوعی برای زیبا تر شدن از روش های طبیعی مانند برنامه ی لاغری درست و ورزش کردن مداوم استفاده می کنند. از مولفه های مهم زیبایی هر فردی داشتن اندام مناسب و پوستی شاداب می باشد که ورزش مستمر و درست می تواند به طور کاملا طبیعی ضامن این امر باشد.

فواید پیاده روی به عقب

از فواید به پشت راه رفتن برای زیبایی می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:

  • عضلات شکمی را درگیر می کند و باعث سفتی و خوش فرم شدن این قسمت می شود که از خواص پیاده روی به عقب است.
  • این ورزش با به کارگیری سه عضله ی سرینی کوچک و بزرگ و متوسط باعث سفت شدن و خوش فرمی باسن می شود.
  • این ورزش اثر خیلی خوبی بر عضلات سه سر ران و زیبایی و سفتی این عضلات دارد.
  • کالری سوزی و چربی سوزی بسیار بالا نیز با کمک به لاغری فواید به پشت راه رفتن و از تاثیرگذارترین عوامل این ورزش بر زیبایی می باشد.
  • هنگام راه رفتن برعکس بدون اینکه متوجه شوید کمر خود را در زاویه درست و کاملا صاف قرار می دهید. این کار باعث بهبود حالت خمیده گی و گرز کمر میگردد که تاثیر مهمی بر زیبایی اندام فرد دارد و از فواید به عقب راه رفتن است.

اثر پیاده روی به عقب بر لاغری

فواید برعکس راه رفتن چیست؟ این ورزش تاثیر زیادی در امر چربی سوزی دارد و به جز تاثیر مستقیم در لاغری، کمک زیادی به سلامت قلب و عروق می کند. کارشناسان در این زمینه اعتقاد دارند که تاثیری که هر 1000 قدم رو به جلو برلاغری میگذارد را می توان با تنها 100 قدم به سمت عقب مساوی دانست. این رقم باورنکردنی از خاصترین فواید به پشت راه رفتن به شمار می رود.

پس اگر به دنبال لاغری هستید راه رفتن به عقب باعث موفقیت سریعتر شما خواهد شد. میتوانید این ورزش را کم کم در میان ورزش های روزانه ی خود جای دهید و از فواید راه رفتن به عقب در این زمینه استفاده کنید.

اگر می‌خواهید بدانید پیاده روی چه تاثیری روی کلسترول شما دارد، مقاله پیاده روی و کلسترول را توصیه می کنیم.

عقب عقب راه رفتن روی تردمیل (راه رفتن برعکس روی تردمیل)

برای بهره مندی از فواید به پشت راه رفتن (فواید تردمیل برعکس) می توانیم از دستگاه تردمیل هم کمک بگیریم از بسیاری از فواید آن مانند: تاثیر بر سلامتی پا، شکم، قلب و مغز بهره مند گردیم. این ورزش تاثیر زیادی بر تقویت مغز دارد. برای مثال این کار به توانایی ایجاد تعادل کمک زیادی خواهد کرد و شنوایی و بینایی را نیز تقویت می نماید!

پیاده روی و دویدن به صورت عقب عقب عضلات خاصی را درگیر و قوی می کند که پیش از این به دلیل استفاده کم ضعیف مانده اند. دویدن و راه رفتن برعکس از ورزش های پرطرفدار در برخی کشور ها مانند ژاپن است و ژاپنی ها قرن هاست که این ورزش را انجام می دهند.

در مقاله پیاده روی با تردمیل  به شما برای انتخاب پیاده روی با تردمیل یا بیرون از خانه کمک کرده ایم.

فواید و مضرات عقب عقب راه رفتن

دویدن به عقب با استفاده از دستگاه تردمیل تاثیرات زیادی روی کالری سوزی سریع دارد. دویدن به طور عادی ورزش خوبی برای سوزاندن کالری های اضافه می باشد اما دویدن به پشت در این رابطه تاثیری باور نکردنی دارد. اگر به دنبال سوزاندن کالری های اضافه و چربی سوزی هستید از فواید به پشت دویدن غافل نباشید.

محققان اعتقاد دارند که موارد احتیاطی در این ورزش از اهمیت زیادی برخوردار است و تاکید می کنند که این ورزش در محیط های کم خطر و بدون حضور چاله ها و موانع انجام شود. به همین دلیل استفاده از تردمیل می تواند امنیت لازم را تامین کرده و از آسیب احتمالی جلوگیری نماید.

مطالعه مقاله تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت می تواند به انتخاب بهتر یکی از این دستگاه ها کمک کند.

مضرات دویدن به عقب

پیشگیری از آسیب‌ های بدنی در دویدن به عقب

در مباحث قبلی، سعی شد تا به صورت کامل، مزایای دویدن به عقب را بیان کنیم. به همین دلیل ممکن است در ذهن شما این سؤال به وجود بیاید که مضرات دویدن به عقب چیست؟ همان طور که می‌دانید، اگر به صورت اصولی و صحیح، اقدام به دویدن به عقب نمایید، خبری از مضرات پیاده روی به عقب در بدن شما نخواهد بود. در واقع یکی از بهترین ورزش‌های هوازی دویدن به عقب است.

به همین دلیل پیاده روی به عقب برای عملکرد بدن بسیار مفید است و نمی‌توان برای آن، مضرات زیادی را در نظر گرفت؛ لذا سعی شده است تا در ادامه راه‌های پیشگیری از آسیب‌های بدنی در دویدن به عقب را برای شما به صورت کامل بیان کنیم.

اگر می‌خواهید بدانید حین پیاده روی چه عضلاتی درگیر می‌شوند، مقاله عضلات درگیر در پیاده روی را مطالعه نمایید.

  • بالا رفتن احتمال گرما زده شدن در فصول گرم سال در پیاده روی به عقب

همان طور که می‌دانید، زمانی که شما اقدام به دویدن به عقب می‌کنید، فشار بیشتری به بدن شما وارد خواهد شد. اما این فشار معمولاً در دویدن‌های معمولی کمتر پیش می‌آید. به همین دلیل ضربان قلب بالا خواهد رفت و بدن گرمای بیشتری را تولید می‌کند. اگر در فصول گرم سال، اقدام به دویدن به عقب در ساعات اولیه روز یا ساعات آخر شب نکنید، به احتمال زیاد بدن شما دچار کم آبی و گرمازدگی خواهد شد.

پس همیشه سعی کنید تا جانب احتیاط را رعایت کنید، زیرا هدف از انجام چنین ورزشی، کمک به سلامت بدن است؛ بنابراین ساعات ورزش روزانه را به صورت صحیح انتخاب کنید تا دچار یکی از بدترین مضرات دویدن به عقب در فصل تابستان نشوید.

پیاده روی به عقب چقدر کالری می سوزاند

  • احتمال بالای کم آبی بدن در اثر پیاده روی به عقب

همان طور که گفته شد، فشار بالایی که به بدن وارد می‌شود، موجب خواهد شد تا آب بدن شما از دست برود. به همین دلیل، شما در روزهایی که قصد دویدن به عقب را دارید، حداقل هشت لیوان آب مصرف کنید. زیرا در غیر این صورت، آب بدن به شدت افت می‌کند و ممکن است در میان مدت و بلند مدت، مشکلات مختلفی از قبیل بیماری‌های کلیوی، گریبان شما را بگیرد.

نکته دیگر در این زمینه، این است که از نوشیدن آب حداقل 15 دقیقه قبل از شروع دویدن به عقب، هرگز غافل نشوید. علاوه بر آن، در حین دویدن به عقب و هر 20 الی 25 دقیقه یکبار نیز، نوشیدن آب به صورت جرعه‌ای را فراموش نکنید تا اکسیژن تازه به عضلات شما برسد و به اصطلاح عضله نسوزانید.

  • ایجاد کشیدگی و پارگی در عضلات پا در اثر استفاده از کفش غیر استاندارد

همان طور که گفته شد، حساسیت‌های بالاتری در دویدن به عقب نسبت به دویدن به صورت عادی وجود دارد. حتماً توجه کنید که اگر کفش مورد استفاده شما، از استانداردهای بالایی برخوردار نباشد، شما را دچار مشکلات زیادی خواهد کرد. یکی از مضرات دویدن به عقب، هنگام عدم انتخاب کفش استاندارد به وجود می‌آید.

حتماً توجه کنید که در هنگام انتخاب کفش، به ارتجاعی بودن کف آن توجه ویژه داشته باشید. این نوع کفش‌های استاندارد می‌توانند تا حدود زیادی، ضربات ناشی از سطوح ناصاف را جبران کند و شما دچار کشیدگی و در نهایت پارگی عضلات پا نشوید.

معمولاً حالت ارتجاعی کف کفش استاندارد شما، از حدود 500 الی 700 کیلومتر پس از شروع دویدن به عقب، از دست می‌رود که در این صورت باید به دنبال تعویض کفش خود باشید.

تاثیر به پشت راه رفتن بر زیبایی

  • مشکلات در عضلات پا و احتمال پیچ خوردن مچ پا در دویدن به عقب

یکی از کلیدی‌ترین و مهم‌ترین نکات در هنگام شروع پیاده روی به عقب، انتخاب مسیر درست است. شاید در ابتدا این گزینه برای شما کم اهمیت به نظر برسد. اما بسیار مهم است و اگر به آن کم توجهی کنید، به احتمال زیاد، پیچ خوردن مچ پا، حواس شما را جمع خواهد کرد.

به عقب راه رفتن و لاغری

در واقع اگر قصد این را دارید که از مضرات پیاده روی به عقب دور بمانید، مسیری را انتخاب کنید که با آن آشنایی داشته باشید و از صاف بودن آن اطمینان حاصل کنید. حتماً توجه کنید که دویدن به عقب تنها در مسیرهای بدون فراز و نشیب امکان‌پذیر است و در صورت وجود پستی و بلندی، دچار مشکلات زیادی خواهید شد.

پیاده روی به عقب چقدر کالری میسوزاند؟

اگر هدف شما از پیاده روی عقب عقب این باشد که کالری بسوزاندی و می‌خواهید بدانید پیاده روی به عقب چند کالری می‌سوزاند باید بدانید که دویدن به عقب کمک می کند تا در حدود 30٪ کالری بیشتر از دویدن به جلو سوزانده شود. بنابراین دویدن به سمت عقب تأثیرات زیادی در سوزاندن کالری دارد و شما را زودتر به تناسب اندام می‌رساند.

اگر میخواهید بدانید پیاده روی چند کالری میسوزاند، مطالعه مقاله پیاده روی چقدر کالری میسوزاند می تواند مفید باشد.

برخی از سوالات رایج:

فواید پیاده روی به عقب چیست؟

از فواید به پشت راه رفتن تقویت عضلات شکمی است. این عضلات هنگام پیاده روی به پشت بسیار فعال می باشند. در اکثر اوقات وقتی به طور عادی و مستقیم پیاده روی میکنیم عضلات شکمی افتاده و ریلکس هستند، اما در پیاده روی به پشت و به صورت عقب عقب عضلات شکمی در حالت انقباض قرار دارند که این باعث جمع شدن و سفتی این عضلات می شود.

پیاده روی به عقب چقدر کالری میسوزاند؟

دویدن به عقب کمک می کند تا در حدود 30٪ کالری بیشتر از دویدن به جلو سوزانده شود. بنابراین دویدن به سمت عقب تأثیرات زیادی در سوزاندن کالری دارد و شما را زودتر به تناسب اندام می‌رساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا