ورزشی

20 مدل بهترین مکمل بدنسازی برای افزایش حجم و عضله سازی

شناخت بهترین مکمل بدنسازی

آیا بهترین مکمل بدنسازی را می شناسید؟ آیا می دانید که استفاده از مکمل ها با توجه به اینکه فردی مبتدی یا حرفه ای هستید، متفاوت است؟ آیا می دانستید که می توانید مکمل ها را خودتان به صورت خانگی تهیه نمایید؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا لیست 20 نوع مکمل برای مبتدیان، نوجوانان، افراد خواهان افزایش حجم عضله و همچنین دستور تهیه مکمل ها را در اختیار شما بدنسازان قرار دهیم.

استفاده از بهترین مکمل برای بدنسازی، سبب تأثیرگذاری بر سلامت عمومی، ایجاد حجم عضله و میزان سوخت و ساز بدن می شود. علاوه بر انتخاب صحیح نوع مکمل، میزان مصرف آن در قبل و یا بعد از تمرین، برند معتبر و شناخته شده و میزان تمرینات شما بر عضله سازی مؤثر هستند.

بهترین مکمل بدنسازی برای مبتدیان

برای افراد آماتور و یا مبتدی که تازه تمرینات خود را شروع کرده اند، داشتن برنامه اصولی مربوط به تمرینات و در کنار آن مصرف مکمل ها توصیه می شود. در ادامه به معرفی بهترین مکمل بدنسازی برای افراد مبتدی می پردازیم:

 1. پروتئین وی: دارای دو نوع کنسانتره و ایزوله است، که کنسانتره مقدار چربی و لاکتوز کمتری دارد. نوع ایزوله از کیفیت و قیمت بالاتری برخوردار است، اما انتخاب پروتئین وی کنسانتره برای شروع انتخاب بسیار مناسبی است.
 2. پروتئین کازئین: جایگزین پروتئین شیر است و هضم آن کند می باشد که می توانید قبل از خواب آن را مورد استفاده قرار دهید.
 3. کراتین مونوهیدرات: کراتین فسفات موجود در این مکمل به بدن کمک می کند که انرژی شما زودتر احیا شود و مصرف این مکمل برای تمرینات سخت بسیار مناسب است.
 4. چربی سوزها: باعث می شوند که دمای بدن به آرامی بالا رود و کالری سوزی آنها افزایش یابد و همچنین اشتها را سرکوب می کند.
 5. افزایش دهنده وزن: برای افرادی که حجم عضلاتشان به سختی افزایش می یابد و یا افراد مبتدی گزینه بسیار مناسبی است. برندهای متفاوت دارای ترکیبات مختلفی از پروتئین ها و کربوهیدرات ها هستند.

بهترین مکمل بدنسازی برای نوجوانان

استفاده از بهترین مکمل برای شکم و بدنسازی برای رده سنی نوجوانان باید علاوه بر ایجاد تناسب اندام سبب تقویت و رشد استخوان های بدن شود بنابراین باید دقت بیشتری را در انتخاب مکمل ها داشته باشند. در ادامه به معرفی بهترین مکمل بدنسازی برای این افراد می پردازیم:

 1. پودر پروتئین: یکی از مواد اساسی برای عضله سازی و ریکاوری بدن است که در هر وعده باید 20 تا 30 گرم از آن مورد استفاده قرار گیرد.
 2. مولتی ویتامین: سبب عملکرد بهینه بدن و ایجاد تناسب اندام شده و لازم است در رژیم غذایی قرار بگیرد.
 3. روغن ماهی: باعث ایجاد تأثیری مطلوب بر روی متابولیسم بدن، کاهش التهاب و همچنین درد مفاصل می گردد.
 4. پروبیوتیک ها: اگر به صورت حرفه ای به انجام تمرینات مشغول هستید، در معرض استرس بودن بدن سبب ایجاد اختلالات مربوط به دستگاه گوارش و همچنین خواب شما می گردد. با مصرف پروبیوتیک ها، عملکرد باکتری های روده بهبود می یابد و همچنین سیستم ایمنی نیز تقویت می شود.
 5. گلوتامین: مصرف آن به صورت 3 تا 5 گرم در روز و قبل از خواب است و به ریکاوری عضلات کمک می کند.

بهتر است مصرف مکمل حتما با یک ورزش همراه باشد. برای انتخاب این ورزش بهتر است با انواع ورزشها آشنا شوید و مناسبترین ورزش را برای خودتان انتخاب کنید. یکی از این ورزشها فیتنس است. ما در مطلب ورزش فیتنس در خانه و باشگاه، حرکات فیتنس را به شما معرفی کردیم.

بهترین مکمل بدنسازی برای افزایش حجم

اگر به دنبال مکمل برای دوره کات هستید، مقاله بهترین کراتین برای کات و بهترین مکمل ها را از دست ندهید.

بهترین مکمل بدنسازی برای افزایش حجم

افرادی که به ورزش ها و تمرینات مربوط به بدنسازی را انجام می دهند، خواهان افزایش حجم عضلات خود هستند. برای افزایش حجم عضلات علاوه بر انجام تمرینات مستمر، لازم است پروتئین های بیشتری را به وسیله مصرف مکمل ها به بدن خود برسانند. در ادامه به معرفی بهترین مکمل بدنسازی برای عضله سازی می پردازیم تا بتوانید به سادگی حجم عضلات خود را افزایش دهید:

 • کراتین: نقش آن ریکاوری و تأمین انرژی بدن به منظور انجام تمرینات حجمی و قدرتی است. می توانید قبل و یا بعد از تمرینات 10 تا 20 گرم از آن را با مکمل هایی مانند آب و آبمیوه مصرف کنید.
 • گینر: از جمله بهترین مکمل بدنسازی است که برای افزایش حجم و وزن از آن استفاده می شود. ترکیبی از 70 درصد پروتئین و 30 درصد کربوهیدرات است که قبل از تمرین 350 گرم از آن را با آب مخلوط کرده و مورد استفاده قرار می دهند.
 • آمینو اسیدها (BCAAs): از سوخت و ساز پروتئین های موجود در عضلات جلوگیری می کند و کاربرد آن برای ماندگاری و تثبیت عضله است.
 • اُمگا 3: از جمله اسیدهای چرب ضروری است که بدن توانایی تولید آن را ندارد و سبب افزایش حجم عضله بدون چربی می گردد. با ورود اُمگا 3 به بدن، از ورود گلوکز به داخل سلول جلوگیری شده و به همین دلیل چربی به وجود نمی آید و بدن ریکاوری می شود.
 • Zma: ترکیب ویتامین B6 و منیزیم بوده که از ترشح تستوسترون جلوگیری می کند و سبب ایجاد خواب راحت، جلوگیری از خستگی زودهنگام و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

بهترین مکمل بدنسازی خانگی

پس از انجام تمرینات، می توانید با مصرف شِیک پروتئین های خانگی به عنوان بهترین مکمل بدنسازی، انرژی مورد نیاز بدن خود را به درستی تأمین کنید. در ادامه به معرفی 5 مورد از بهترین مکمل بدنسازی به صورت خانگی می پردازیم:

نام ماده غذایی میزان پروتئین مواد تشکیل دهنده
شِیک پروتئین کره بادام زمینی و موز 43/54 2 عدد موز 2 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی 2 فنجان ماست یونانی 100 میلی لیتر شیر پر چرب 1 قاشق غذاخوری تخم شربتی پودر کاکائو
شِیک پروتئین شکلات 23/6 یک تکه سیب دو عدد خرما یک فنجان شیر نصف فنجان ماست 1 قاشق غذاخوری پودر کاکائو 1 قاشق غذاخوری شکلات تلخ رنده شده 1 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی
شِیک تخم شربتی، زغال اخته و آرد جو 12/72 نصف فنجان زغال اخته 1 قاشق غذاخوری تخم شربتی 2 قاشق غذاخوری آرد جو 1 فنجان شیر 1 قاشق غذاخوری عسل
شِیک پروتئین تمشک و موز 7/81 نصف فنجان تمشک 1 عدد موز 2 قاشق کره بادام زمینی 1 فنجان شیر بادام نصف لیوان آب
شِیک پروتئین شیر بادام و انبه 14/84 1 فنجان انبه خرد شده 1 فنجان شیر بادام 1 قاشق غذاخوری تخم شربتی نصف فنجان ماست یونانی

برای تهیه هر کدام از بهترین مکمل بدنسازی به صورت خانگی که در لیست فوق ذکر شده، تنها کافیست مواد را با یکدیگر مخلوط کرده و میل نمایید. اگر استفاده از بهترین مکمل بدنسازی، باید در زمان مناسب به خود صورت بگیرد تا بدن عملکرد مناسبی را در هنگام هنگام تمرینات و استراحت شما داشته باشد.

برای عضله سازی چه مکملی بخوریم

به عنوان نکته نهایی لازم است ذکر کنیم که تنها مصرف مکمل برای فرم مناسب بدن کافی نیست، برای افزایش حجم در شرایط و سنین مختلف باید رژیم غذایی مناسبی را رعایت نمایید، بر میزان تمرینات خود نظارت داشته باشید و آن را به صورت منظم پیش ببرید. بهتر است قبل از شروع انجام تمرینات، با مربی خود در مورد نوع تمرینات و استفاده از مکمل ها صحبت نمایید.

اگر مشکل دیابت، چربی خون و… دارید، حتما قبل از استفاده از بهترین مکمل ها با پزشک خود مشورت نمایید. بهتر است برندهای معروف شناخته شده را مورد استفاده قرار دهید و همچنین مکمل ها را برحسب نوع نیاز بدنی و تمرینات خود و نه به صورت خودسرانه مصرف کنید.

برخی از سوالات رایج

بهترین مکمل بدنسازی کدامند؟

از بهترین مکمل های بدنسازی می توان به موارد زر اشاره کرد : پروتئین وی، پروتئین کازئین، کراتین مونوهیدرات و ….

بهترین مکمل برای افزایش حجم چه نوع مکملی است ؟

افرادی که به ورزش ها و تمرینات مربوط به بدنسازی را انجام می دهند، خواهان افزایش حجم عضلات خود هستند، لازم است پروتئین های بیشتری را به وسیله مصرف مکمل ها به بدن خود برسانند. از جمله : کراتین، گینر، آمینو اسیدها ، اُمگا 3 و Zma

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا