مقالات

ایروبیک بهتر است یا بدنسازی؟ کدام را انتخاب کنیم؟

ایروبیک بهتر است یا بدنسازی؟ آیا ایروبیک لاغر میکند؟ این سؤالی است که خیلی از افراد برای کاهش وزن یا تناسب اندام خود از ما می پرسند. در این مقاله طبق توضیحاتی که خواهیم داد به جواب های جالبی دست پیدا خواهید کرد با ما همراه باشید.

ورزش ایروبیک ورزشی کاملا هوازی است و این یعنی در هنگام انجام این ورزش تحرک زیاد است و بدن به اکسیژن زیادی نیاز پیدا می کند که همگام با افزایش ضربان قلب و افزایش میزان خونرسانی به چربی سوزی بیشتر هم کمک می کند.

بدنسازی نیز در مقابل ورزشی است که افراد به کمک آن سعی در عضله سازی دارند و برای این منظور باید چربی های بدن به میزان کافی سوخته باشند تا بدن تناسب اندام کافی و زیبایی پیدا کند، ضمن اینکه طبق تحقیقات علمی بین 50 تا 90 کالری انرژی بیشتری برای هر پوند افزایش وزن سوخته می شود و این یعنی اگر تمرینات بدنسازی به دقت و با نظارت کامل مربی انجام شوند، چربی سوزی خوبی اتفاق می افتد.

همچنین باید توجه داشت که 20 دقیقه تمرین ایروبیک با شدت متوسط، اکثر انرژی از سوختن کربوهیدرات حاصل می شود تا قند خون بدن نیز تنظیم گردد و در تمرینات 45 دقیقه از چربی بدن نیز استفاده می کند.

اما در بدنسازی تمرکز اولیه روی سوزاندن چربی است چون بدن به انرژی بسیار بیشتری نیاز داشته و سوختن چربی نسبت به کربوهیدرات انرژی بیشتری دارد.

اما شاید چندان پرسیدن این سؤال که ایروبیک بهتر است یا بدنسازی چندان درست نباشد و با توجه به توضیحاتی که داده شد نمی توان دقیقا گفت که کدام یک نسبت به دیگری برتری دارد و بیشتر به هدف شما از انجام این دو ورزش بستگی خواهد داشت.

ایروبیک بهتر است یا بدنسازی در باشگاه

کدام بهتر است ؟ ایروبیک یا بدنسازی برای لاغری

ورزش ایروبیک و کاهش وزن: اگر شما قصد دارید به تناسب اندام برسید و دچار افزایش وزن ناشی از تجمع چربی در بدن نگردید و در عین حال برای انجام آنها کمتر با مشکل مواجه شوید ورزش ایروبیک برای لاغری بهتر است چرا که اصلا لازم نیست افراد در باشگاه حضور داشته باشند و در منزل نیز کاملا امکان پذیر است و حتی برای انجام آن نیاز به خرید تجهیزات خاصی هم نیست و بسیار کم هزینه است.

برای پاسخ سوال ورزش ایروبیک برای چی خوبه پیشنهاد می شود مقاله مربوطه را بخوانید بطور مفصل به معرفی ورزش ایروبیک پرداخته شده است.

بهترین مکمل بدنسازی چیست؟ + 20 مکمل + جدول توضیحات

لذا با این نوع هدف در جواب سؤال شما که ایروبیک بهتر است یا بدنسازی باید پاسخ داد که ایروبیک بهتر است.

اما اگر هدف شما این است که به عضله سازی بپردازید می توانید با بدنسازی سریعتر به نتیجه برسید و به همین دلیل لاغری با دستگاه بهتر است یا ایروبیک؟ قطعا لاغری با دستگاه بهتر است و سریعتر نتیجه می گیرید.

البته این مورد هم بخاطر داشته باشید که رفتن به باشگاه مستلزم داشتن زمان کافیست و اگر هم قصد داشته باشید در خانه انجام دهید حداقل به تردمیل، دستگاه دوچرخه یا مشابه آنها نیاز دارید و ورزش پر هزینه تری محسوب می شود.

در کل جامعه ورزشی و دانشمندانی که در این حیطه فعالیت دارند برای راحتی کار ورزشکاران و علاقه مندان تصمیم به ایجاد وزشی به نام ایروبیک فیتنس گرفته اند که ترکیبی از ایروبیک و بدنسازی است و در آن ایروبیک با وزنه انجام می شود تا سؤال ایروبیک بهتر است یا بدنسازی را به این شکل پاسخ دهند که هر دو این ورزش ها تکمیل کننده اثرات یکدیگر هستند و برتری خاصی بین این دو به چشم نمی خورد. پیشنهاد می شود مقاله دیگر ما درباره ورزش فیتنس در خانه را بخوانید.

ایروبیک بهتر است یا بدنسازی در خانه

به همین دلیل توصیه می شود برای داشتن تناسب اندام و بدنی عضلانی و ماهیچه ای، ابتدا با وزنه کار کنید چون انرژی زیادی دارید و می توانید وزنه های بیشتری هم بزنید و سپس به سراغ ایروبیک بروید که چون ماهیچه ها مقداری خسته هستند و ایروبیک نیز شدت زیادی ندارد، احتمال آسیب دیدن ماهیچه ها نیز حذف شده و بدن با شدت کمتر به کار خود ادامه می دهد.

از طرفی هم چون ذخیره کربوهیدراتی در طی تمرینات با وزنه سوزانده شده بدن هنگام انجام بهترین حرکات ایروبیک به سراغ سوزاندن چربی های بدن می رود و در نهایت نتیجه ایده­آلی را رقم خواهد زد.

پس ایروبیک بهتر است یا بدنسازی؟ باید بگوییم هیچ کدام و به هر دو به صورت ترکیبی در قالب ورزش ایروبیک فیتنس نیاز دارید. ترکیبی از این دو بهترین نتیجه را خواهد داشت.

تفاوت پیلاتس با فیتنس، ایروبیک، بدنسازی و یوگا

ایروبیک برای لاغری

ایروبیک بهتر است یا پیلاتس؟

تا اینجا به سؤال ایروبیک بهتر است یا بدنسازی پاسخ دادیم و کاملا با ماهیت ورزش ایروبیک نیز آشنا شدید اما بین ایروبیک و پیلاتس کدام یک بهتر است؟

پیلاتس ورزشی است که سبب آرامش ذهنی و بدنی و افزایش قدرت و استقامت کلیه عضلات بدن می شود و تمامی عضلات درگیر هستند.

آگاهی ذهن نسبت به بدن را افزایش داده و به کاهش استرس کمک می کند و به خوش فرم شدن و ماندن عضلات بدن کمک زیادی خواهد کرد و حتی برای مفاصل نیز خوب است و محدودیت سنی و شرایطی خاصی ندارد که این موارد از فواید ایروبیک به حساب می‌آید.

پس اگر هدف شما رسیدن به چنین شرایطی است پیلاتس برای شما بهتر است اما اگر قصد لاغری با ورزش دارید پیلاتس نمی تواند به شما کمک چندانی کند و بهتر است که حتما ایروبیک را انتخاب کنید.

باز هم توصیه می کنیم اگر هدف شما چربی سوزی و عضله سازی است و بین سه ورزش ایروبیک، پیلاتس و بدنسازی مردد هستید، پیلاتس قطعا مناسب نیست و بین ایروبیک بهتر است یا بدنسازی توصیه می کنیم که هر دو روش را به شیوه گفته شده انجام دهید.

ایروبیک بهتر است یا بدنسازی برای بزرگسالان

اما اگر هدف شما رسیدن به آرامش ذهنی و بدنی و افزایش قدرت عضلات مخصوصا عضلات بزرگ باشد و کلا اهدافی بجز کاهش وزن دارید ورزش پیلاتس بهترین گزینه است.

ضمنا وقتی از خانم ها می پرسند ایروبیک بهتر است یا بدنسازی تا کاهش وزن پیدا کنید و بدنی عضلانی داشته باشید می گویند که ایروبیک بهتر است چون با بدنسازی مثل آقایان افزایش عضله پیدا نمی کنیم پس ورزشی کم هزینه تر هر چند با سرعت اثربخشی کمتر را انتخاب می کنیم.

9 مکمل پروتئین ، مقایسه فواید و مضرات + نحوه مصرف

بانوان عزیز باید بدانند که تفاوت های هورمونی باعث می شود که آقایان افزایش حجم عضله بیشتر و سریعتری پیدا کنند و صرفا برای خانم ها بیشتر طول می کشد اما باز هم صرف نظر از جنسیت جواب ما به سؤال ایروبیک بهتر است یا بدنسازی این است که هیچ کدام را حذف نکنید و هر دو را با یکدیگر انجام دهید.

برخی از سوالات رایج:

ایروبیک برای لاغری بهتر است یا بدنسازی؟

ورزش ایروبیک ورزشی کاملا هوازی است و این یعنی در هنگام انجام این ورزش تحرک زیاد است و بدن به اکسیژن زیادی نیاز پیدا می کند که همگام با افزایش ضربان قلب و افزایش میزان خونرسانی به چربی سوزی بیشتر هم کمک می کند. بدنسازی نیز در مقابل ورزشی است که افراد به کمک آن سعی در عضله سازی دارند و برای این منظور باید چربی های بدن به میزان کافی سوخته باشند تا بدن تناسب اندام کافی و زیبایی پیدا کند.

بین ایروبیک و پیلاتس کدام ورزش بهتر است؟

پیلاتس ورزشی است که سبب آرامش ذهنی و بدنی و افزایش قدرت و استقامت کلیه عضلات بدن می شود و تمامی عضلات درگیر هستند.باز هم توصیه می کنیم اگر هدف شما چربی سوزی و عضله سازی است و بین سه ورزش ایروبیک، پیلاتس و بدنسازی مردد هستید، پیلاتس قطعا مناسب نیست و بین ایروبیک بهتر است یا بدنسازی توصیه می کنیم که هر دو روش را به شیوه گفته شده انجام دهید.

نوشته های مشابه

‫4 نظرها

 1. سلام وقتتون بخیر
  ایروبیک یا بدنسازی برای چاقی کدام بهتر است ؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   ورزش ایروبیک ورزشی کاملا هوازی است و این یعنی در هنگام انجام این ورزش تحرک زیاد است و بدن به اکسیژن زیادی نیاز پیدا می کند که همگام با افزایش ضربان قلب و افزایش میزان خونرسانی به چربی سوزی بیشتر هم کمک می کند.

   بدنسازی نیز در مقابل ورزشی است که افراد به کمک آن سعی در عضله سازی دارند و برای این منظور باید چربی های بدن به میزان کافی سوخته باشند تا بدن تناسب اندام کافی و زیبایی پیدا کند.

 2. سلام ممنون از مقاله خوبتون
  ایروبیک برای لاغری خیلی خوبه. اگه همراهش تغذیه هم رعایت بشه خیلی خوب جواب میده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Call Now