مقالات

فواید پیاده روی برای پوست چیست؟ 7 فایده

آیا از فواید پیاده روی برای پوست آگاهی های لازم را دارید؟ آیا می دانید پیاده روی درست و صحیح تاثیر به سزایی در داشتن پوستی صاف و بدون چین و چروک دارد؟ آیا می دانید چه ورزش ها و فعالیت هایی را در چه ساعاتی از روز داشته باشید؟ آیا از فواید پیاده روی در عضلات اطلاعاتی دارید؟ در این مقاله سعی بر این خواهیم داشت در خصوص تمامی فواید پیاده روی به خصوص فواید پیاده روی برای پوست اطلاعاتی را به شما دوستان و علاقه مندان این موضوع ارائه دهیم. پیاده روی می تواند به صورت قابل توجهی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد و بسیاری ز مشکلات و امراض را از شما دور سازد که از جمله بهترین و محبوب ترین فواید پیاده روی می توانیم به داشتن پوستی صاف و جوان اشاره نمود؛ که البته عوامل بسیار زیادی دست به دست هم داده و سبب بهره مندی شما از فواید پیاده روی برای پوست میگردد که از جمله آنها می توان به فواید پیاده روی در کلسترول بدن، پیاده روی صبحگاهی و در شب و فواید آن در عضلات بدن اشاره کرد که در نتیجه تمامی این موارد ذکر شده شما به پوستی شفاف و جوانی دست خواهید یافت که لازم به ذکر است هر یک از این موارد نیز به دنبال خود فوایدی را دارد که در ادامه مطالب به این موضوع خواهیم پرداخت.

فواید پیاده روی برای پوست

فواید پیاده روی در شب

آیا می دانید پیاده روی در ساعاتی از شبانه تاثیر بسیار در کاهش وزن و تناسب اندام و به همراه آن بهره مند موثرتر از فواید پیاده روی برای پوست خواهد داشت؟ برای بهره مندی از فواید پیاده روی برای پوست روش های متفاوتی را پیش رو خواهید داشت که پیاده روی در ساعات شبانه از جمله این روش ها بوده و فواید قابل توجهی را دارد. برای مثال می توان به مواردی نظیر کنترل چربی بدن، تراکم استخوان، تقویت نیروی عضلانی، درمان افسردگی، افزایش گردش خون و هضم غذا در کوتاه مدت از فواید پیاده روی در شب اشاره نمود. البته در نظر داشته باشید که پیاده روی در صبح هنگام را نیز به هیچ وجه بیخیال نشوید چرا که پیاده روی در ساعاتی از روز نیز فواید بسیاری را به دنبال دارد در بخش بعدی در این خصوص و فواید پیاده روی برای پوست در صبح هنگام نیز صحبت خواهیم کرد. پیاده روی در شب کمک می کند که سطح کلسترول خون بدن به خوبی کنترل شده و سبب افزایش کلسترول خوب یا HDL در بدن شود.[irp posts=”5905″ name=”فواید پیاده روی صبحگاهی: 50 مزایا و معایب!”]

فواید پیاده روی صبحگاهی

همانطور که در بخش قبلی نیز اشاره نمودیم پیاده روی صبحگاهی به نوبت خود فواید بسیاری را به دنبال داشته و می توان در فواید پیاده روی برای پوست این مورد را ذکر نمود که تاثیر بسیار زیادی به دنبال دارد. ویتامین دی، هوای تازه و آفتاب صبحگاهی بی شک در داشتن پوستی جذاب و جوان تاثیر گذار بوده و برای بهره مندی از فواید پیاده روی پیشنهاد می کنیم پیاده روی در صبح را فراموش نکنید. پیاده روی صبحگاهی برای افراد مسن بسیار مناسب می باشد چرا که در ساعات پایانی روز توان پیاده روی نخواهند داشت اینکه چه مدت زمانی می خواهید پیاده روی کنید به انتخاب شما بستگی دارد اما پیشنهاد ما این است روزانه حداقل یک ساعت پیاده روی کنید؛ که شما می توانید با داشتن برنامه مناسب برای پیاده روی در ساعات مشخصی از فواید پیاده روی برای پوست در کنار دیگر فواید این فعالیت بهره مند شوید.

فواید پیاده روی صبحگاهی

فواید پیاده روی برای زنان

براساس آمار های مشاهده شده می توان گفت زنانی که در طول هفته حدود یک و نیم ساعت پیاده روی داشته اند در مقایسه با زنانی که کمتر از 40 دقیقه پیاده روی دارند از عملکرد ذهنی بهتری برخوردار می باشند. پیاده روی برای زنان فواید بسیار زاید را به دنبال دارد که از مهم ترین فواید پیاده روی برای پوست را در اینجا ذکر کرد که به خصوص برای خانم از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد علاوه بر این موضوع پیاده روی برای خانم های باردار نیز بسیار مفید می باشد به خصوص پس از زایمان نیز به دلیل افتادگی پوست شکم خانم ها از این موضوع بسیار ناراضی میشوند که برای رفع این مشکل پیاده روی را پیشنهاد می کنیم که خانم های می توانند از فواید پیاده روی برای پوست شکم به خوبی بهره مند شوند و دوباره به اندامی ایده آل و فرمی زیبا دست یابند. هم چنین علاوه بر فواید پیاده روی برای پوست در زنان می توان به فواید آن در کاهش خطر ابتلا به افسردگی را نیز نام برد که در خانم های سن بالا بسیار مشاهده می گردد.

پیاده روی و کلسترول

کلسترول به دو دسته خوب و بد تقسیم می شود اگر میزان کلسترول بد خون در بدن افزایش یابد سبب حمله قلبی و امراض قلبی می گردد که برای جلوگیری از این امر پیاده روی را پیشنهاد می کنیم در برنامه روزانه خود بیفزایید چرا که تنها داشتن رژیم غذایی کافی نخواهد بود و شما میتوانید در کنار کنترل کلسترول خون بدنتان از فواید پیاده روی برای پوست نیز بهره مند شوید. به عبارتی می توان گفت با یک تیر دو نشان خواهید زد و با با مقابله امراض قلبی از فواید آن روی  پوست صورت و بدن نهایت لذت را خواهید برد.

پیاده روی و کلسترول

تاثیر پیاده روی در لاغری شکم

از دیگر فواید پیاده روی میتوان لاغری شکم تحت پیاده روی را نام برد. افرادی که از وزن بالای خود رنج می برند بدون نیاز به روش های مختلف تنها با پیاده روی می توانند از دست چربی ها و بافت های اضافی خود خلاص شوند و از فواید پیاده روی در لاغری شکم بهره مند شوند. خانم ها و آقایای با پیاده روی تند به مدت 30 دقیقه می توانند 100 تا 300 کالری سوزانده که بیشتر از 30 دقیقه پیاده روی سبب سوزاندن چربی های ذخیره شده در بدن نیز می شود. شما می توانید فواید پیاده روی را با لاغر کردن شکم مشاهده نمایید و نیاز به فعالیت های سخت و دشوار برای داشتن پوستی زیبا نمی باشد تنها پیاده روی دلیل اصلی داشتن پوست جوان خواهد بود. از این رو اگر علاقه مند هستید از فواید پیاده روی برای خود بهره مند شوید به صورت روزانه مدت زمانی را به پیاده روی اختصاص دهید.[irp posts=”5917″ name=”فواید پیاده روی برای افراد لاغر: زیبایی اندام ها با دویدن”]

نکات مهم در پیاده روی

پیاده روی یکی از موثر ترین و ارزان ترین فعالیتی می باشد که انجام آن سبب به دست آوردن تناسب اندام و بهره مندی از فواید بسیار آن می گردد که فواید پیاده روی برای پوست از جمله محبوب ترین گزینه هایی می باشد که اکثریت افراد برای برخورداری از آن به صورت روزانه حتما آن را وارد برنامه های فعالیتی خود می کنند. افراد بایستی نکات مهم در پیاده روی را دانسته و با اصول خاص ان را اجرا کنند که از جمله این نکات و قواعد به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • نحوه گام برداشتن
  • دستگاه قدم شمار
  • کفش مناسب
  • حرکت دست ها
  • مکان پیاده روی
  • سرعت پیاده روی
  • استفاده از چوب دستی
  • تنوع در ورزش
  • حمل بار
  • شدت ورزش و فعالیت

هر یک از این موارد باید در پیاده روی رعایت گردد تا بتوانید از این فعالیت خود نهایت بهره مندی را داشته باشید. در زمان پیاده روی اگر نفس نداشته باشید بایستی سرعت پیاده روی تان را کاهش دهید و برای اطمینان از شدت پیاده روی تان می توانید نبض تان را اندازه بگیرید. تمامی این نکات و اجرای آنها در پیاده روی سبب می شود شما علاوه بر برخوردار شدن از آن، به تناسب اندام و سلامت بدنی دست یابید. یادتان نرود هر چقدر این فعالیت را در برنامه های روزانه خود جای دهید از فواید بی نظیر آن به دور نخواهید بود.

نکات مهم در پیاده روی

عضلات درگیری در پیاده روی

[irp posts=”6003″ name=”فواید و مضرات ! پیاده روی زیاد (نکاتی که باید رعایت کنید)”]

از دیگر فواید پیاده روی برای پوست می خواهیم به عضلات درگیری در حین پیاده روی اشاره کنیم که درگیری عضلات در داشتن پوستی جوان تاثیر به سزایی را دارد. پیاده روی سبب می شود که شما شکمی صاف و محکمی داشته باشید که این امر سبب به دست آوردن فرمی قشنگ و اندامی ایده آل و در نتیجه می توانید به وضوح فواید پیاده روی برای پوست شکم را مشاهده کنید. در پیاده روی سعی کنید بازوهایتان را با سرعت کمی بیشتر به بالا و پایین هدایت دهید که علاوه بر سوزاندن کالری بیشتر سبب خواهد شد که بالا تنه و پایین تنه درگیر شود هم چنین می توانید عضلات ران خود را درگیر کنید که در نتیجه تمامی این موارد چربی های بسیاری از شکم آب خواهد شد. توجه داشته باشید که اضافه کردن هر نوع مقاومت در پیاده روی سبب خواهد شد کالری سوزی خوبی را داشته و سبب افزایش توده عضلانی بدون چربی گردد. به این منظور پیشنهاد می کنیم مسر سربالایی را برای پیاده روی انتخاب کنید و در هنگام حرکت کمر خود را نیز حرکت داده و مشت بزنید که سبب فعال شدن متابولیسم شده و میان تنه را درگیر کرده و کمرتان را تقویت می کند.

فواید پیاده روی برای افراد لاغر را در مقاله اختصاصی آن بخوانید.

برخی سوالات رایج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا