مقالات

فواید پیاده روی برای افراد لاغر: پیاده روی برای افزایش وزن

پیاده روی و تناسب اندام ( تناسب و زیبایی اندام )

تاثیرات پیاده روی بر اندام چیست ؟ آیا پیاده روی برای افراد لاغر مفید است ؟ فواید پیاده روی بر کسی پوشیده نمی باشد هر شخصی با توجه به سن، قد و شرایط جسمی که دارد، برای او میانگین وزن مشخص تعریف شده است که نشان دهنده این است که شخص دارای این میانگین وزن دارای تناسب و زیبایی اندام است. اما متاسفانه امروزه افراد زیادی هستند که به دلیل عادت های ناسالم غذایی و عدم تحرک کافی با این میانگین وزنی فاصله زیادی دارند و البته که دچار مشکلاتی هم شده اند.

از این رو ممکن است شما در اطراف خود چند تن از افراد را بشناسید که همواره در حال گذراندن دوره رژیم های گوناگون، قرص های مختلف و … هستند. نداشتن تناسب و زیبایی اندام می تواند در هر فرد دلایل مختلفی مانند ژنتیک، اضطراب و استرس، نداشتن خواب کافی و … باشد. با همه این توضیحات چیزی که همه بر سر آن اتفاق نظر دارند، ورزش است. با کمک ورزش محال است که شخص به تناسب و زیبایی اندامی که می خواهد نرسد.

بعضی از راه هایی که به شما برای تناسب و زیبایی اندام پیشنهاد می شود، ممکن است خطرناک باشد، برای مثال گرفتن رژیم های سخت و خطرناکی که ممکن است به بدن شما آسیب برساند یا قرص هایی که عوارض زیادی دارند و ممکن است شما را با مشکلاتی جدیدی روبرو کند. اما در مورد ورزش مساله فرق می کند. زیرا ورزش تماما فایده است بدون هیچ ضرری و البته نتیجه گیری تضمینی.

پیاده روی صبح ناشتا ؟ یا بعد از صبحانه ؟

می خواهم سوالی را در این قسمت بپرسم که بی ربط به موضوع اصلی این مقاله نخواهد بود. شما تا چه اندازه ورزش می کنید؟ آیا می خواهید به افزایش وزن دلخواه خود برسید؟چه راه هایی را امتحان کردید؟ آیا باور دارید که ورزش می تواند راهی باشد که به شما در افزایش وزن کمک کند؟چه دلایلی برای پاسخ مثبت با منفی خود دارید؟ اگر در این باره اطلاعی ندارید، باید بگویم یکی از بهترین و کم ضررترین راه های چاق شدن را از دست می دهید.

 

تمرکز این مقاله روی افزایش وزن است و البته راه حل پیشنهادی ما پیاده روی برای چاق شدن به افراد لاغری ست که مدت هاست می خواهند تغییر در وزن و رسیدن به زیبایی اندام را تجربه کنند. بنابراین شما با مطالعه این مقاله به پاسخ این سوال “چگونه با پیاده روی چاق شویم؟” می رسید. راه‌های چاق شدن افراد لاغر را بخوانید.

 

 

نقش پیاده روی بر افراد لاغر با هدف زیبایی اندام

ورزش کردن به خصوص پیاده روی همیشه برای سلامتی، طول عمر و زیبایی اندام مفید بوده و از سوی متخصصان سلامت همواره توصیه می شود. در نظر عموم پیاده روی فقط برای افرادی است که به اصطلاح چاق هستند یا به عبارتی اضافه وزن دارند. البته که ما در این مقاله می خواهیم به شما ثابت کنیم که این طرز تفکر کاملا اشتباه است. زیرا همانطوری که عده ای به دنبال کاهش وزن خود هستند و از ارتباط پیاده روی و کلسترول آگاه هستند، بعضی از افراد هم از کمبود وزن رنج می برند و به اصطلاح لاغر اندام هستند. هدف این افراد رسیدن به افزایش وزن مشخصی می باشد.

نقش پیاده روی بر افراد لاغر

حال ممکن است بپرسید دلایل اضافه وزن قابل پیش بینی و تا حدودی مشخص است. علت لاغری این دسته از افراد چیست؟چرا آنها چاق نمی شوند؟ لاغری این افراد بخاطر اشتهایی است که دارند و البته که این میزان اشتها هم ژنتیکی است و افراد لاغر معمولا تمایلی نشان نمی دهند که کالری اضافی دریافت کنند. بنابراین دغدغه این دسته هم رسیدن به زیبایی اندامی است که دوست دارند.

تعداد زیادی از شما افراد لاغری را می شناسید که بدون شک سالیان سال بدون هیچ اضافه وزنی زندگی کردند. چرا؟ به عبارتی دیگر بخواهم واضح تر بیان کنم علت احساس گرسنگی که به ما دست می دهد، به خاطر وجود چربی در بدنمان است و طبیعتا افراد لاغر چربی اضافی ندارند و همچنین متابولیسم بالایی دارند که باعث می شود، قدرت سوز و ساخت بدن آنها بالا باشد.

پیاده روی پس از غذا: مفید یا مضر؟ 20 نکته مهم

اگر از این افراد بپرسید که چه راه هایی را برای افزایش وزن دلخواه خود امتحان کرده اند و البته نتیجه ایده آل خود را نگرفتند، مطمئنم که تقریبا پاسخ تمام آنها گرفتن رژیم هایی از غذاهای پرکالری و چاق کننده بوده است. به این صورت که انواع و اقسام این غذاها را مصرف کرده اند و به نوعی پرخوری انجام دادند که ممکن است فقط برای آنها شکم ساخته باشد.

حال ممکن است بپرسید اشتباه از چه بوده؟ قطعه پازل گمشده در این ماجرای افزایش وزن چیست؟ اشتباه این بوده که باید این رژیم ها را به همراه ورزش هایی که باعث چاقی می شوند، ترکیب کنند. یکی از این ورزش ها برای افزایش وزن و رسیدن به تناسب و زیبایی اندام پیاده روی است. پس اگر در پارک یا خیابان افراد لاغری را دیدید که در حال پیاده روی هستند، تعجب نکنید. زیرا آنها فهمیده اند که راز زیبایی اندام در پیاده روی می باشد و برای اینکه چاق شوند در حقیقت پیاده روی میکنند. زیرا پیاده روی ورزشی است که می تواند سبب حجیم شدن اندام شما شده و شما را به بدنی سالم و متناسب برساند.

زیبایی اندام با پیاده روی

تاثیر پیاده روی بر ران ها

معمولا افراد لاغر ران های نحیفی دارند و بعضی از آنها دوست دارند تا با پر شدن و افزایش حجم ران های خود به زیبایی اندام برسند. آیا از تاثیر پیاده روی بر ران ها آگاهی دارید؟اگر لاغر هستید و دوست دارید که ران های زیبایی داشته باشید، پیاده روی را فراموش نکنید. شاید بپرسید که چطور امکان دارد؟شاید شما هم تجربه پیاده روی را داشته اید و نتیجه ای که گرفتید، ران های سفت و کشیده بوده است.

پاسخ ما به این سوال میزان پیاده روی است که انجام می دهید. اگر دقت کرده باشید تمامی ورزشکاران حرفه ای دارای ران های حجیم و عالی هستند که نشان دهنده زحمات بدون توقف آنها برای ساخت عضلاتی است که دارند. شما هم می توانید با پیاده روی زیاد کمی حجم ران های خود را افزایش دهید. پس تاثیر پیاده روی بر روی ران ها یک ادعای بیهوده نیست.

اگر صبح ها به پیاده روی می روید، می توانید حجم ران های خود را قبل پیاده روی اندازه بگیرید و یک بار دیگر که پیاده روی را تمام کردید، دوباره این کار را انجام دهید. خواهید دید که با افزایش فعالیت و گردش خون در ران های شما کمی حجم آنها تغییر خواهد کرد. فواید پیاده روی صبحگاهی بسیار زیاد است که در مقاله ای جدا به آن پرداخته ایم

ایا پیاده روی پاها را لاغر میکند؟ پیاده روی کدام عضلات را تقویت میکند؟

تاثیر پیاده روی بر ران ها

یکسوی دیگر این داستان افرادی هستند که نمی خواهند حجم ران های آنها افزایش یابد و بنا به دلایلی احساس می کنند که این حجم از ران هایی که دارند، متناسب است و می خواهند که با پیاده روی چاق شوند اما نگران افزایش حجم ران های خود هستند. باید بگویم همانطور که در بالا اشاره کردم، افزایش حجم ران ها نتیجه ای نیست که به آسانی به دست آید و معمولا به میزان دوندگی که انجام می دهید، بستگی دارد و خیلی کم به حجم ران های شما افزوده خواهد شد.

بنابراین تنها به این دلیل پیاده روی را کنار نگذارید. زیرا نقش بسیار مهمی در رسیدن شما به تناسب و زیبایی اندام دارد. جدا از بحث زیبایی اندام، پیاده روی در افزایش خلاقیت، کاهش استرس و سلامتی شما هم بسیار موثر است و خطرات سکته مغزی، بیماری های قلبی و عروقی و… را کاهش می دهد.

برخی سوالات رایج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Call Now