ورزشی

صفر تا صد کالری سوزی دوچرخه سواری + محاسبه میزان مصرف کالری با دوچرخه

در این مقاله  ازصفر تا صد کالری سوزی دوچرخه سواری و محاسبه میزان کالری سوزی دوچرخه صحبت به میان آمده است. یکی از بهترین راهکارها برای کاهش وزن، داشتن برنامه فعالیت منظم برای سوزاندن کالری است. پس اگر قصد سوزاندن کالری و تناسب اندام خود را دارید، بایستی زمان خود را در هر برنامه از دوچرخه سواری افزایش دهید. کالری سوزی دوچرخه سواری به وزن، سرعت رکاب زدن و زمان مشخص شده بستگی دارد.

بنابراین سوزاندن کالری با دوچرخه سواری و تناسب اندام، تحت تاثیر عوامل بسیاری است که بایستی اطلاعات کافی در این زمینه را کسب نمایید.در این مقاله قصد داریم به این پرسش که دوچرخه سواری چقدر کالری میسوزاند بپردازیم و اطلاعاتی در زمینه کالری سوزی دوچرخه سواری در اختیار شما عزیزان، قرار دهیم.

پاسخ به پرسش هایی مانند میزان کالری سوزی دوچرخه، میزان سوزاندن کالری در مدت زمان نیم ساعت از دوچرخه سواری و مقدار کالری سوزی در مدت یک ساعت استفاده از دوچرخه و… همگی در این مقاله گنجانده شده است. از این رو، به شما همراهان توصیه می کنیم که مطالعه این مطالب را از دست ندهید.

اگر علاوه بر دوچرخه سواری برای چربی سوزی به دنبال حرکات بدنسازی می‌گردید، حتما مطلب برنامه چربی سوزی بانوان و آقایان را مطالعه کنید.

کالری دوچرخه سواری

محاسبه کالری سوزی دوچرخه سواری:

دوچرخه سواری چقدر کالری می سوزاند؟

شاید این سوال ذهن شما را نیز در گیر کرده باشد. در پاسخ باید گفت که به طور کلی، میزان کالری سوزی دوچرخه سواری بر اساس وزن فرد و سرعت رکاب زدن او تعیین می شود. همچنین مواردی مانند عرض لاستیک دوچرخه، مقاومت در برابر نورد، سطح جاده و… نیز از دیگر عوامل موثر در میزان کالری سوزی است. علاوه بر این، رژیم غذایی و مصرف نوشیدنی قبل از رکاب زدن از اهمیت بالایی در میزان سوزاندن کالری و تناسب اندام برخوردار است.

پس در زمان دوچرخه سواری به نوع رژیم و مواد غذایی که مصرف می کنید، توجه نمایید.یکی از فاکتورهایی که میتوان میزان کالری سوزی دوچرخه سواری را مشخص کرد، سرعت فرد است. باید بدانید که اگر با سرعت متوسط و بدون مقاومت اقدام به دوچرخه سواری می کنید، با استفاده از سیستم متابولیسم هوازی سبب بهبود عملکرد قلب و ریه ها می شوید.همچنین دوچرخه سواری با سرعت یا مقاومت زیاد، موجب سازگاری فیبرهای عضلات با تقاضا می شود.

بر اساس مطالب مذکور، میتوان بیان نمود که با افزایش سرعت دوچرخه سواری میزان کالری سوزی نیز افزایش می یابد. چون بدن افراد در زمان دوچرخه سواری با سرعت بالا به انرژی بیشتری نیاز پیدا می کند. مطابق با گفته متخصصان در این زمینه، میزان کالری سوزی دوچرخه سواری با وزن هفتاد کیلوگرم و سرعت ۱۹ تا ۲۲ کیلومتر در ساعت؛ مساوی با ۲۹۸ کالری در مدت ۳۰ دقیقه است ولی میزان سوزاندن کالری همین فرد با سرعت بیشتر از ۲۲ تا ۲۵ کیلومتر، حدود ۳۷۲ کالری می باشد.

اگر قصد مقایسه دوچرخه ثابت و تردمیل را دارید به مقاله دوچرخه ثابت یا تردمیل، مراجعه نمایید.

یک ساعت دوچرخه سواری چقدر کالری میسوزاند

اگر میخواهید بدانید با پیاده روی چند کالری میسوزانید، مقاله یک ساعت پیاده روی چند کالری میسوزاند را از دست ندهید.

نیم ساعت دوچرخه ثابت چند کالری میسوزاند؟

میزان کالری سوزی دوچرخه سواری ثابت با دوچرخه سواری در محیط بیرون متفاوت است. زیرا در هنگامی که در فضای باز دوچرخه سواری می کنید، از جاده ها و مسیرهای مختلفی عبور می کنید که به انرژی و تحرک بیشتری نیاز دارد. علاوه بر این، عواملی مانند مقاومت باد، فراز و نشیب های تپه ها و … موجب افزایش کالری سوزی در مقایسه با دوچرخه سواری ثابت می شود.

به طور کلی، میزان کالری سوزاندن دوچرخه سواری در افراد مختلف به وزن آنها بستگی دارد. پس در پاسخ به پرسش نیم ساعت دوچرخه ثابت چند کالری میسوزاند، باید مثال هایی را ذکر کنیم. برای مثال، کالری سوزانده شده با سرعت متوسط ۱۹ الی ۲۲ کیلومتر در طی نیم ساعت برای افراد با وزن ۵۶ کیلوگرم، ۲۱۰ کالری و برای دوچرخه سواران با وزن ۷۰ کیلوگرم، ۲۶۰ کالری است. با این توضیحات می خواهیم شما را به این اطمینان برسانیم که با دوچرخه سواری می توان سلامتی بدن را تضمین کرد و برای کم کردن وزن دوچرخه سواری بهترین راهکار است.

شما کدام را بیشتر دوست دارید؟ پیاده روی یا دوچرخه سواری؟ برای مقایسه این دو ورزش به مقاله دوچرخه سواری یا پیاده روی مراجعه نمایید.

دوچرخه سواری چقدر کالری میسوزاند

یک ساعت دوچرخه سواری چقدر کالری میسوزاند؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم، میزان  کالری سوزی دوچرخه سواری در دوچرخه ثابت با محیط بیرون متفاوت است. پس در ذیل به طور جداگانه به بیان کالری های سوزانده شده با استفاده از هر یک از انواع دوچرخه سواری ها می پردازیم:

  • دوچرخه سواری ثابت: کالری سوزانده شده با سرعت متوسط ۱۹ تا ۲۲ کیلومتر به مدت یک ساعت برای افراد با وزن ۵۸ کیلوگرم ۴۱۳ کالری، ۷۰ کیلوگرم ۴۹۳ کالری و ۸۱ کیلوگرم ۵۷۲ کالری است.
  • دوچرخه سواری در فضای بیرون: مطابق با مطالعات انجام شده، میزان کالری سوزانده شده در محیط بیرون و در مدت یک ساعت برای افراد با وزن ۵۸ کیلوگرم، ۴۷۲ کالری است. همچنین دوچرخه سواران با وزن ۷۰ کیلوگرم، ۵۶۳ کالری و وزن ۸۱ کیلوگرم، ۶۵۴ کالری می سوزانند.
  • دوچرخه سواری کوهستان: میزان کالری سوزانده شده در دوچرخه سواری کوهستان در مدت زمان یک ساعت برای افراد با وزن ۵۸ کیلوگرم، ۵۰۲ کالری و برای وزن ۷۰ کیلوگرم، ۵۹۸ کالری و در نهایت برای دوچرخه سواران با وزن ۸۱ کیلوگرم، ۶۹۵ کالری است.

بنابراین در پاسخ به پرسش یک ساعت دوچرخه سواری چقدر کالری میسوزاند، باید بگوییم که کالری سوزی دوچرخه سواری در مدت زمان یک ساعت به نوع دوچرخه سواری، سرعت افراد و وزن آنها بستگی دارد.

پس با محاسبه تمامی این موارد، میتوان به راحتی مقدار کالری سوزی آنها را تخمین زد.اگر شما به دوچرخه سواری علاقه دارید، با تهیه یک دوچرخه مناسب می توانید از طریق دوچرخه سواری چربی های اضافی بدن خود را از بین ببرید.دوچرخه سواری مداوم در طول هفته، می تواند در روحیه شما بسیار موثر باشد و همیشه شاداب باشید.

اگر قصد خرید تردمیل یادوچرخه ثابت را داشتید به مقاله تردمیل بخرم یا دوچرخه ثابت سر بزنید.

نتیجه گیری

روش های بسیار متعددی برای کاهش وزن و کالری سوزی وجود دارد که دوچرخه سواری نیز یکی از این روش ها برای رسیدن به وزن ایده آل و تناسب اندام است. دوچرخه سواری علاوه بر سوزاندن کالری، موجب ترشح آدرنالین و اندورفین می شود که اعتماد به نفس افراد را بالا می برد. کالری سوزی دوچرخه سواری به نوع وسیله، توان، وزن افراد، سرعت رکاب زدن آنها و نوع محیط بستگی دارد.

اگر به عنوان تازه کار قصد شروع فعالیت دوچرخه سواری و کالری سوزی دارید، توصیه می کنیم که با ۱۰ مایل در ساعت تمرین خود را شروع کنید و به ترتیب بر میزان آن بیفزایید.

در این مقاله سعی نمودیم بر اساس مطالعات و تحقیقات صورت گرفته در زمینه کالری سوزی دوچرخه سواری، اطلاعات مفیدی را به شما همراهان ارائه دهیم. امیدواریم که به مشاوره و راهنمایی های لازم در این مورد دست یافته باشید.

پیشنهاد می کنیم مقاله نرم افزارها و برنامه طبیعت گردی را نیز حتما مطالعه نمایید.

برخی از سوالات رایج

میزان کالری سوزی دوچرخه سواری چقدر است؟

میزان کالری سوزی دوچرخه سواری به وزن فرد و سرعت دوچرخه بستگی دارد. به عنوان مثال کالری سوزی فردی با وزن هفتاد کیلوگرم و سرعت ۱۹ تا ۲۲ کیلومتر در ساعت؛ مساوی با ۲۹۸ کالری در مدت ۳۰ دقیقه است ولی میزان سوزاندن کالری همین فرد با سرعت بیشتر از ۲۲ تا ۲۵ کیلومتر، حدود ۳۷۲ کالری می باشد.

نیم ساعت دوچرخه ثابت چند کالری میسوزاند؟

به طور کلی، میزان کالری سوزاندن دوچرخه سواری در افراد مختلف به وزن آنها بستگی دارد. برای مثال، کالری سوزانده شده با سرعت متوسط ۱۹ الی ۲۲ کیلومتر در طی نیم ساعت برای افراد با وزن ۵۶ کیلوگرم، ۲۱۰ کالری و برای دوچرخه سواران با وزن ۷۰ کیلوگرم، ۲۶۰ کالری است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا