ورزشی

بهترین مکمل برای کات و چربی سوزی چیست ؟ + معرفی 18 مکمل برای دوره کات

ورزش بدنسازی در دوره کات به اوج خود می رسد. انتخاب مکمل دوره کات هم از نظر زیبایی و هم سلامت، بسیار مهم است.

در این مقاله در ابتدا لیست بهترین مکمل دوره کات، را معرفی می کنیم، سپس در خصوص بهترین کراتین برای کات و استروئیدهای متنوع دوره کات صحبت می کنیم.

آمینو اسیدهای زنجیره ای را معرفی می کنیم و سایر محصولات تکمیلی دوره کات و مکمل دوره چربی سوزی را در خصوص بدنسازی مورد پوشش قرار می دهیم.

لیست بهترین مکمل برای کات و چربی سوزی

 • ال کارنیتین:

برای دوره کات و چربی سوزی یکی از بهترین مکمل های شناخته شده ال کارنتین است. این مکمل در واقع همان آمینو اسید موجود در بدن است.

چربی سوزی توسط این مکمل به صورت ترموژنیک دنبال می شود. در واقع اسیدهای چرب به سلول وارد شده و ایجاد کالری می کنند. اصلی ترین ویژگی این مکمل مهار کردن تولید اسید لاکتیک است. اسید لاکتیک ها یک گزینه بازدارنده هستند و سبب درد و ناتوانی می شوند.

مکمل دوره کات

 • سی ال ای:

بدن انسان نیاز به اسید چرب دارد و سی ال ای یک نوع اسید چرب ضروری برای بدن محسوب می شود. این مکمل دوره کات سبب می شود که امگا 3 در بدن فرد فعال شود.

کسانی که قصد دارند به واسطه مکمل دوره کات کاهش وزن داشته باشند می توانند از سی ال ای استفاده نمایند. تاثیر این گزینه به نسبت مکمل قبل کمتر است.

 • مولتی ویتامین:

کسانی که قصد کاهش وزن دارند با پدیده تولید مواد زائد در بدن روبرو هستند. این امر سبب می شود که به سیستم گوارشی آنها فشار وارد شود.

مولتی ویتامین ها در واقع چتر نجات هستند و سبب می شوند که بدن خود را ریکاوری کرده و سیستم ایمنی بدن را به رشد بهتری می رساند. این محصول سبب می شود که واکنش های سوخت و ساز سریع تر باشد و دوره کات با دقت بیشتری همراه شود.

 • پروتئین:

پروتئین ها جزو بهترین مکمل بدنسازی برای تفکیک عضلات هستند. در واقع وقتی قرار است بدن با کاهش چربی همراه باشد، نیاز است که توده های عضلانی حفظ شوند.

آمینو اسید و پروتئین ها این نقش را به خوبی ایفا می کنند. برخی از افراد به پروتئین ها حساسیت ندارند، این گروه می توانند از مکمل وی ایزوله استفاده نمایند. پروتئین کازئین و پروتئین سویا نیز وجود دارد که انتخاب آنها بر اساس شرایط جسمی ورزشکار تعیین می شود.

 •  گلوتامین:

گلوتامین ها مکمل چربی سوزی و عضله سازی همزمان هستند و یک نوع آمینو اسید محسوب می شوند که هم سبب کات شدن بدن و هم به افزایش سیستم ایمنی بدن کمک می کنند. این مکمل که در لیست بهترین مکمل برای کات و چربی سوزی است، سبب می شود که تحلیل عضلات صورت نگیرد.

بهترین کراتین برای کات

 • ترموژنیک:

بهترین مکمل برای کات هم باید عضلات را فرم دهد و هم چربی سوزی درستی داشته باشد. ترموژنیک به عنوان یکی از بهترین مکمل برای سیکس پک سبب می شود که دمای مرکزی بدن افزایش یابد و متابولیسم بیشتر شود و میتوان گفت یک مکمل برای کات شکم است.

 • مکمل های پمپ:

یک مدل از مکمل های دوره کات وجود دارد که مشهور به مکمل پمپ و عصاره چای سبز است. این مکمل سبب می شود که پمپاژ خون در بدن چندین برابر شود و به نوعی در لیست مکمل های تحریک کننده سطح نیتریک اسید قرار می گیرد.

 • روغن ماهی:

در دوره چربی سوزی و کات کردن نیاز است که ماهیت عرق کردن جدی گرفته شود. ویتامین های محلول در آب که در خون شما وجود دارد به واسطه تعریق از پوست خارج می شود و بدن در وضعیت چربی سوزی نیاز است که از مولتی ویتامین های مینرال بیشتر استفاده نماید. بنابراین روغن ماهی باید حتما مصرف شود.

 • چربی سوزها:

این مکمل یک سری چربی سوزهای مهم دارد که به صورت ترکیبی عرضه می شود و شامل لیپو 6 و هیدروکسی کات است که سبب می شود چربی سوزی سریع تر صورت بگیرد.

 • عصاره چای سبز:

این محصول به واسطه خواص آنتی اکسیدانی که دارد در لیست مکمل دوران کات قرار گرفته است. چای سبز به واسطه ماده فعال کاتچین خود سوخت و ساز بدن را بیشتر می کند و در دوران کات از آن استفاده می شود.

برای استفاده از مکمل ها باید از اصل بودن آنها اطمینان پیدا کنید. در مقاله برنامه تشخیص مکمل اصل به شما اطلاعات خوبی برای شناختن مکمل اصل میدهیم.

بهترین مکمل برای کات شکم

 • کراتین:

کراتین و استروئید دو گزینه جدا از هم هستند و بهتر است همین حالا این موضوع را در ذهن خود داشته باشید.

کراتین ها یک نوع مکمل هستند که بافت عضلانی شما را از نظر سوخت و ساز فعال می کنند و به نوعی به مکمل برای چربی سوزی درون عضله ای نیز لقب گرفته اند.

عملکرد کراتین به عنوان مکمل دوره کات مانند آدرنالین است. ATP منبع اصلی تامین انرژی در بدن هستند و زمانی که فرد تمرین میکند، تری فسفات تبدیل به دی فسفات می شود و به نوعی انرژی به حداقل می رسد. اینجاست که کراتین وارد میدان می شود و آنچه از تری فسفات از بین رفته است را جبران می کند.

نحوه مصرف کراتین در دوره کات به صورت 20 گرم در روز و به مدت یک ماه است اما بهتر است بر اساس وزن افراد و برنامه ورزشی آنها و زیر نظر متخصص تنظیم شود.

مارکهای بهترین کراتین برای کات عبارتند از: کراتین کیو ان تی، آیرون مکس و مایوجنیکس. برندهای دیگری نیز در بازار موجودند که باید حتما از اصل بودن آنها مطمئن شوید و بعد آنها را مصرف کنید.

 • مهمترین استروئید های دوره کات:

مکمل دوره کات انواع مختلفی دارد. استروئیدها هم شامل تستوسترون هستند و هم از هورمون زنانه استروژن تشکیل شده است که به نوعی برای تقویت خون رسانی و افزودن چگالی استخوان ها استفاده می شود. این گزینه برای بانوان بدنساز بیشتر استفاده می شود. لیست زیر بهترین استروئیدهای دوران کات محسوب می شوند که برخی به صورت ترکیبی نیز استفاده می شود.

 •  آناوار
 • وینسترول
 •  ترنبولون
 •  تستوسترون
 • اسید آمینه های زنجیری بهترین مکمل دوره کات:

تنوع مکمل دوره کات زیاد است اما اسید آمینه های زنجیری گزینه بسیار خوبی محسوب می شوند. نام دیگر این مکمل BCAA است. این محصول از واحدهای سازنده مولکول های پروتئین تشکیل شده اند. پروتئین ها پس از مصرف هضم می شوند و به صورت اسید های آمینه تجزیه می شوند.

این محصول در چربی سوزی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند بدن را در بستری سالم به رشد عضله و کاهش وزن برساند.

بهترین مکمل دوره کات

 • کافئین:

کافئین سبب میشود که ذخیره کربوهیدرات ها سریع تر صورت بگیرد و به نوعی عملکرد استقامتی ایجاد می کند.

 • کتو -7 :

این محصول در لیست متابولیت غیر هورمونی قرار دارد که توانایی زیادی در ایجاد گرمازایی داشته و سبب می شود که سوخت چربی به طور طبیعی صورت بگیرد.

توجه داشته باشید که مصرف هر نوع مکمل بهتر است زیر نظر متخصص و همراه ورزش باشد تا موجب آسیب رساندن به بدن شما نشود. لیست بهترین مکمل برای کات و چربی سوزی فقط یک پیشنهاد برای آشنایی شما با انواع مکمل دوره کات است و در نهایت با تشخیص پزشک یا متخصص تجویز می‌شود.

برخی سوالات رایج

چند مورد از بهترین مکمل برای کات و چربی سوزی را معرفی کنید

ال کارنیتین، سی ال ای، مولتی ویتامین و پروتئین

بهترین مکمل برای کات شکم کدام است؟

مکمل ترموژنیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا