ورزشی

آموزش ارورهای تردمیل (از E0 تا Monitor و…)| رفع خطای تردمیل خانگی

ارورهای تردمیل چیست؟

کدهای خطا یا همان ارورهای تردمیل، مشکلات به وجود آمده در تردمیل را نشان می دهند. البته لازم به ذکر است که برندهای مختلفی در بازار موجود است و هر کدام ارورهای تردمیل متفاوتی را دارند که در دفترچه ی راهنمای آن توضیح داده شده است. اما برخی از این ارورها در برندهای مختلف با یکدیگر یکسان می باشد.

شرکت سازنده ی تردمیل برای نشان دادن خطا یا مشکل از کد استفاده می کند. این کدها در واقع نشان دهندهی نوع مشکل، در تردمیل هستند. در این مطلب به بیان و بررسی انواع کدها و ارورهای تردمیل که به صورت یکسان بین برندهای مختلف وجود دارد، میپردازیم. در ادامه ما را همراهی کنید.

 

آموزش نحوه ی رفع ارورهای تردمیل

تردمیل دستگاهی است که برای پیاده روی در منزل استفاده می شود. استفاده از تردمیل یا دوچرخه ثابت همانند پیاده روی مزیت های بسیاری را برای افراد به همراه دارد. گاه ممکن است ارورهای تردمیل، مانع از ادامه ی ورزش آن ها در منزل شود. اگر زودتر ارورهای تردمیل را رفع نماییم، عمر مفید دستگاه افزایش یافته و کمتر نیاز به تعمیر پیدا می کند. در ادامه به بیان و بررسی این ارورها و نحوه ی رفع خطای تردمیل خانگی می پردازیم:

MONITOR ERROR: این کد خطا مربوط به صفحه ی نمایش می باشد. از جمله ارورهای تردمیل بوده که برای رفع آن باید تمام اتصالات و سیم های مربوط به مانیتور و تردمیل به صورت دقیق بررسی نمایید.

تسمه دچار ایراد شده است. یعنی ایراداتی از قبیل چروک شدن، لیز و یا به یک سمت کشیده شدن و یا حتی تسمه ی تردمیل در هنگام کار کردن، صدا می دهد. تسمه پس از مدتی کار کردن به دلیل اصطکاک، حرکت زیاد و یا حرارت، دچار مشکل می گردد. برای رفع این فرم از ارورهای تردمیل بهتر است که پس از هر 600 ساعت کارکرد با دستگاه، تسمه ی آن را تعویض نمایید.مشکل تسمه در تردمیل

دکمه های و یا کلید استارت کار نمی کند. این ایراد ممکن است به دلیل آسیب دیدگی پنل زیر دکمههای مانیتور و یا آسیب جدی به آی سی دستگاه باشد و یا در اثر فرسودگی و از بین رفتن کابل های بین برد بالا و پایین تردمیل باشد. برای رفع این شکل از ارورهای تردمیل باید از یک مختصص کمک بگیرید.

تردمیل خود به خود خاموش، ریست و یا حتی بوی سوختگی می دهد. برای رفع خطای تردمیل خانگی، کابل اتصالات را بررسی نمایید. فیوز کنتور را چک کنید، جریان کنتور نباید از 20 آمپر کمتر باشد. اگر دستگاه روشن بود و آن را مورد استفاده قرار ندادید و خودبخود خاموش و یا ریست شد، مشکل مربوط به تسمه و یا موتور آن می باشد.

آموزش تعمیر تردمیل در خانه با هزینه ی 0 ریال!

هنگام کار کردن با تردمیل دچار برق گرفتگی می شوید و یا بدنه ی تردمیل دارای الکتریسیته ساکن است. به دلیل ساییدگی تسمه به وجود می آید که در آن الیاف کربن تسمه از بین می روند. ایراد تسمه، باعث به وجود آمدن ایراد در برد و یا موتور تردمیل می شود. ولتاژ به وجود آمده بین 20 تا 30 هزار ولت می باشد که اگر رفع نگردد سبب آسیب جدی به تردمیل می گردد.

مانتیور ضربان قلب را نشان نمی دهد. برای رفع این حالت از ارورهای تردمیل، سیم های نشانده ی ضربان قلب به برد را بررسی نمایید. اطمینان حاصل نمایید که دست های خود را به مدت 20 ثانیه بر روی حسگر های ضربان قلب قرار داده اید. حسگرهای ضربان قلب، بر روی دسته ی تردمیل قرار گرفته اند.

دستگاه بوی سوختگی می دهد. اصطکاک تسمه با کف تردمیل و یا قطعی سیم کشی الکترونیک موتور می تواند باعث ایجاد چنین حالتی شود. سعی کنید سریعا آن را از برق جدا نمایید و از یک متخصص برای رفع آن کمک بگیرید.

برای رفع ارورهای تردمیل بهتر است به نکات ذکر شده به خوبی توجه داشته باشید. این نکته را در نظر داشته باشید که تردمیل شما دارای ضمانت نامه ی معتبری باشد. دفترچه ی راهنمای تردمیل را در نزدیکی دستگاه قرار دهید تا در هنگام نیاز بتوانید به راحتی آن را مورد استفاده قرار دهید.تعویض تسمه در تردمیل

اگر پس از مطالعه ی دفترچه ی راهنما، ارورهای تردمیل رفع نشد، سعی کنید با شرکت سازنده و یا ارائه دهنده ی خدمات، تماس حاصل نمایید. درخواست نیاز خود به متخصص را با شرکت سازنده مطرح سازید و به افراد دیگر اعتماد نکنید. همچنین برای افزایش عمر دستگاه تردمیل، سعی کنید نسبت به رفع ارورهای تردمیل در اسرع وقت اقدام نمایید.

راهنمای خرید تردمیل عالی| 15 نکته قبل از اسراف پول!

برخی سوالات رایج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Call Now