ورزشی

آموزش صفحه تردمیل|توضیح نوشته های روی صفحه نمایش تردمیل

ضرورت آموزش صفحه تردمیل

برای اینکه بتوانید با تردمیل شروع به ورزش کنید، باید ابتدا آموزش صفحه تردمیل را گذرانده باشید تا بتوانید آن را مورد استفاده قرار دهید. تمامی تردمیل های جدید، دارای صفحه نمایشگری هستند که بر روی آن شیب، سرعت، ضربان قلب، میزان کالری مصرفی، مسافت طی شده، ارورهای تردمیل و… نمایش داده می شود همچنین دارای کلیدهایی است که هر کدام مختص انجام کاری هستند. با دریافت هر کدام از این اطلاعات، ورزشکاران و یا مربی آموزشی آن ها می توانند از وضعیت بدنی آگاه شوند همچنین می توانند با آگاهی از الگوهای ورزشی مناسب، فعالیت بدنی خود را به حالت ایده آل و مطلوب نزدیک کنند. در این مطلب به ذکر و بررسی آموزش صفحه تردمیل و توضیح نوشته های تردمیل می پردازیم، با ما همراه باشید.

بررسی نکات مربوط به آموزش صفحه تردمیل

صفحه نمایشگر تردمیل شامل کلیدها و یک صفحه ی LED است که اعداد مربوطه و یا ارورهای تردمیل را در یک یا چند صفحه، نمایش می دهد. دکمه های موجود در صفحه نمایش تردمیل، لمسی، میکروسوئیچ و یا فشاری می باشد که هر کدام مزایای مخصوص خود را دارند. حال به آموزش صفحه تردمیل و توضیح نوشته های تردمیل می پردازیم:

 1. کلید استارت: این کلید، همان دکمه ی شروع (START) بوده که به رنگ سبز است.
 2. کلید توقف: یا همان کلید استاپ که کلید توقف تردمیل است.
 3. کلید ایمنی: تمامی تردمیل ها دارای کلید ایمنی هستند که سبب روشن ماندن تردمیل می شود. در مورد آموزش صفحه تردمیل باید ذکر کنیم که اگر این کلید برداشته شود، موتور آن حتی با روشن کردن کلید استارت، روشن نمی شود.
 4. کلیدهای تنظیم سرعت: به صورت دوتایی بوده و سرعت تردمیل را کاهش یا افزایش می دهد. در مورد آموزش صفحه تردمیل باید در نظر داشته باشید که اغلب افراد سرعت 3 تا 7 کیلومتر در ساعت را برای فعالیت خود انتخاب می کنند اما ورزشکاران حرفه ای 6 تا 10 کیلومتر در ساعت تنظیم می نمایند.
 5. کلیدهای تنظیم شیب: به صورت دوتایی بوده و شیب تردمیل را کاهش و یا افزایش می دهد. حرکت بر روی سطح شیبدار، شبیه ساز پیاده روی بر روی زمین است. آموزش صفحه تردمیل بدین صورت است که شیب به صورت پیش فرض 5 درصد است اما شما با اعمال تغییر می توانید به وسیله ی دکمه های تنظیم کننده ی شیب، آن را بین 15 تا 25 نیز تنظیم کنید.

توضیح نوشته های تردمیل

در بحث آموزش صفحه تردمیل لازم به ذکر است که کلیدهای دوتایی کنترل سرعت و شیب، به صورت پیش فرض کارخانه، تنظیم شده است. یعنی سرعت و شیب آن در هنگام شروع به کار، صفر نیست و در صورت تمایل می توانید آن را به صورت دلخواه تنظیم کنید. برخی از تردمیل ها دارای برنامه های خاصی هستند که در صورت تنظیم هر مورد، شیب و سرعت را برایتان تنظیم می کند بدین صورت که برای برنامه ی ایروبیک یا ورزش هوازی، دیگر نیازی نیست که نگران تنظیم شیب و سرعت باشید، با آموزش صفحه تردمیل و انتخاب حالت ورزش هوازی، دستگاه تردمیل حالت مربوطه را برایتان لحاظ می نماید. اغلب دستگاه های تردمیل دارای 4 تا 12 برنامه به صورت پیش فرض هستند که در صورت نیاز می توانید به راحتی آن را مورد استفاده قرار دهید البته در برخی طرح های جدیدتر ممکن است کلیدهای تنظیم کننده ی شیب و سرعت، در روی دسته ی تردمیل قرار بگیرد که تنظیم کردن آن بر روی حالت دلخواه، ساده تر است.

 • سنسور ضربان قلب: در بحث آموزش صفحه تردمیل، با اتصال دست کاربر در چند ثانیه، دستگاه تردمیل تعداد ضربان قلب ورزشکار را در دقیقه نمایش می دهد. نمایش تعداد ضربان در دقیقه شاخص بسیار خوبی برای چربی سوزی و یا میزان کالری مصرفی در طی زمان ورزش می باشد که اگر به عدد 70 یا 80 ضربان در دقیقه برسد، بدن تازه شروع به سوزاندن چربی می کند.
 • فن خنک کننده: در طی فعالیت بدنی، دمای بدن افزایش می یابد، در آموزش صفحه تردمیل مربوط به فن خنک کننده، باید بدانید که این فن ها سبب می شوند که دمای بدن ورزشکار یا کاربر، متعادل نگه داشته شود و در زمان فعالیت جسمی، افزایش زیادی پیدا نکند.در صورتی که این عملکرد بدرستی کار نکند به این معنی می باشد شما نیاز به تعمیر تردمیل دارید که البته می توانید از مقاله “ آموزش تعمیر تردمیل در خانه با هزینه ی 0 ریال! ” کمک بگیرید در صورتی که نتوانستید مشکل دستگاه خود را حل نمایید می توانید از مراکز تعمیر تردیمل کمک بگیرید
 • شاخص METs: این شاخص به عنوان شاخص سوخت و ساز بدن شناخته می شود. آموزش صفحه تردمیل در قسمت شاخص بدین صورت است که هر فردی در حالت استراحت میزان 3.5 میلی لیتر اکسیژن در هر کیلوگرم وزن در دقیقه مصرف می کند که این شاخص برابر MET1 می باشد. حال اگر دستگاه، شاخص MET5 را به شما نمایش دهد، یعنی میزان انرژی مصرفی شما 5 برابر حالت استراحت شماست.

 • قابلیت اتصال به MP3 و USB: جزو امکانات اضافی تردمیل می باشد. آموزش صفحه تردمیل آن بدین صورت است که دارای ورودی Audio و اسپیکر بوده که شما می توانید در هنگام ورزش، به موسیقی گوش دهید و یا به وسیله ی گوشی هوشمند خود می توانید به آن متصل گشته و موسیقی مورد علاقه ی خود را play کنید. همچنین برخی مدل های جدیدتر با اتصال گوشی هوشمند به تردمیل، توانایی دریافت اطلاعات اعم از ضربان قلب، سرعت و مسافت طی شده و… را دارند که به طور مثال مربی شما با دریافت آن، می تواند آگاهی بیشتری از نحوه ی ورزش شما داشته باشد. شنیدن موسیقی در هنگام ورزش، فعالیت بدنی را افزایش داده و نیز تنوع آن سبب می شود که از ورزش کردن خسته نشوید و برایتان یکنواخت نگردد و همین امر سبب می شود که رضایت بیشتری از ورزش خود به وسیله ی تردمیل داشته باشید. پیشنهاد می شود مقاله ” لاغری با تردمیل ” را بخوانید.
 • نشان دهنده ی مسافت: به شما میزان مسافت طی شده در طول زمان ورزش را به شما نشان می دهد. آموزش صفحه تردمیل نشان دهنده ی مسافت یا Distance با توجه به میزان گردش تسمه ی تردمیل، مسافت طی شده را محاسبه و به شما اعلام می کند که رابطه ی مستقیمی با سرعت شما دارد بدین صورت که هر چه سرعت افزایش یابد، میزان مسافت طی شده نیز افزایش می یابد.
 • نشان دهنده ی زمان: اگر انجام ورزش در طی زمان خاصی مدنظرتان باشد، در مورد آموزش صفحه تردمیل برای نشان دهنده ی زمان به راحتی می توانید آن را مورد استفاده قرار داده و زمان انجام ورزش را ببینید. در اکثر تردمیل ها بعد از گذشت 30 یا 60 دقیقه، به صورت اتوماتیک خنک کننده ها روشن می شوند، اگر قصد دارید که 45 دقیقه ورزش کنید، قبل از شروع، آن را بر روی 45 دقیقه تنظیم کنید تا بعد از صرف این زمان، خنک کننده ها روشن شوند.
 • ویبراتور و ماساژور: این موارد نیز جزو امکانات اضافی تردمیل بوده و هر تردمیلی این قابلیت را ندارد. در مورد آموزش صفحه تردمیل فقط کافی است تردمیل را بر روی حالت مذکور تنظیم کنید و قبل از شروع ورزش و بعد از گرم کردن مورد استفاده قرار دهید که سبب گردش خون بیشتر در مویرگ ها شده و در حین ورزش، چربی سوزی بیشتری اتفاق می افتد.

صفحه نمایش تردمیل

 • نمایش دهنده ی میزان کالری مصرفی: این قسمت از صفحه نمایش تردمیل، با توجه به ضربان قلب و زمان انجام ورزش، میزان کالری سوخته شده را به شما گزارش می دهد. در مورد آموزش صفحه تردمیل باید عنوان کنیم که شاخص و معیار مناسبی برای برنامه ریزی در طول انجام ورزش است اما به صورت دقیق نمی باشد چرا که سن، جنسیت، وضعیت بدنی و… در آن لحاظ نشده است. به همین دلیل به صورت تقریبی بوده اما می توانید بر مبنای آن برنامه ریزی مناسبی را برای انجام ورزش داشته باشید. نکته ی حائر اهمیت دیگر در مورد آموزش صفحه تردمیل است که قابلیت تنظیمی دارد به طور مثال شما می خواهید 500 کالری انرژی بسوزانید، پس این عدد را بر روی صفحه نمایش تردمیل تنظیم کرده سپس به صورت خودکار، تردمیل شیب و سرعت را برای رسیدن به هدفتان که سوزاندن 500 کالری است، اعمال می کند.

در این مطلب به آموزش صفحه تردمیل پرداختیم تا بتوانید با آگاهی بیشتر به انجام ورزش بپردازید. لازم به ذکر است که کار کردن با تردمیل همانند پیاده روی، استمرار داشتن در آن برای نتیجه گیری بهتر حائز اهمیت است همچنین بهتر است برای برنامه ریزی خود، از یک متخصص کمک بگیرید تا با توجه به شرایط بدنی برایتان برنامه ریزی مناسب اعم از مدت زمان انجام ورزش، مسافت، میزان کالری مصرفی، ضربان قلب و… انجام گیرد. در صورتی که تردمیل ندارید و به فکر تهیه آن هستید ما به شما 15 مرکز خرید تردمیل را معرفی مینماییم بدین صورت دیگر هیچ جای نگرانی برای رسیدن به هدفتان برای کاهش وزن و داشتن بدنی سالم وجود ندارد.

برخی سوالات رایج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا