ورزشی

8 روش تشخیص مکمل اصل از تقلبی از عکس تا بارکد

اگر طرفدار پر و پا قرص مکمل های ورزشی برای بدنسازی یا دویدن هستید، روش های تشخیص مکمل اصل از تقلبی حتماً به کمک شما خواهد آمد!

 در این مقاله در ابتدا سه روش اصلی تشخیص مکمل اصل از تقلبی (تشخیص کراتین اصل از تقلبی) را بررسی می کنیم، این سه روش می تواند گام های اولیه و اصلی در تشخیص مکمل اصل باشد.

سپس سه روش تکمیلی تشخیص مکمل اصل از تقلبی را برای بررسی دقیق تر محصول اعلام می کنیم. در انتهای مقاله میزان شیرینی و نوع حل شدن مکمل اصل را بررسی خواهیم کرد و البته اطلاعاتی در خصوص شرایط پلمپ محصول ارائه می دهیم.

سه روش اصلی تشخیص مکمل اصل از فیک

درپوش محصول

یکی از روش های تشخیص مکمل اصل از تقلبی، بررسی درپوش محصول است. در ابتدا به پد داخل درپوش دقت کنید. درپوش های تقلبی حاوی مقوا در بخش داخلی هستند اما درپوش اصلی نباید هیچ حفره یا روزنه ای داشته باشد.

در واقع انسجام بخش داخلی درپوش بسیار مهم است. درپوش مکمل اصل دارای ساختار شبکه شبکه ای بوده و به نوعی در طراحی آن هیچ فضای خالی دیده نمی شود. به عکس مکمل های تقلبی دقت کنید، در بخش درپوش از یک تکه مقوا با چسب استفاده شده است.

از سوی دیگر بهتر است به فرم پوشش آلومینیومی درپوش دقت داشته باشید. بسته بندی این فرم باید شکیل بوده و با برند معتبری همراه باشد. برش بخش آلومینیومی باید یک دست و منسجم باشد.

اگر اهل دویدن هستید، پیشنهاد می شود مقاله دیگر ما درباره مضرات دویدن را بخوانید.

روشهای تشخیص مکمل کراتین اصل از تقلبی

تشخیص اصل بودن مکمل از روی بارکد (هولوگرام شرکت)

آرم تجاری یکی از روش های بررسی کنترل اصالت محصول است. در واقع طراحی هولوگرام می بایست به صورتی باشد که غیر قابل تقلید باشد و همینطور از فضای کپی در آن استفاده نشده باشد.

در این بخش بررسی برچسب شبنم نیز اهمیت دارد. در واقع با برنامه تشخیص مکمل اصل (اپلیکیشن بارکد خوان مکمل بدنسازی) و اسکن بارکد مکمل بررسی کنید که برچسب شبنم واقعی است یا خیر.

استفاده از این برنامه بسیار آسان است. کافیست آن را بر روی تلفن همراه نصب کنید و کد روی برچسب را در داخل نرم افزار اسکن کنید.

به این ترتیب اطلاعات مربوط به محصول بر روی صفحه نمایش شما مشخص می شود. تشخیص اصل بودن مکمل از روی بارکد یکی از قطعی ترین روش هایی است که خیال شما را از خرید جمع می کند.

تشخیص اصل از تقلبی بودن مکمل از روی بارکد

کد شناسایی محصول

در راستای تشخیص مکمل پروتئین اصل از فیک نیاز است اطلاعات خوبی در خصوص کد شناسایی محصول یا LOT داشته باشید. این کد اغلب در بخش پایین محصول درج می شود.

این کد بخشی از اصالت کالا را در بر می گیرد. بسیاری از شرکت هایی که مکمل عرضه می کنند سرویسی دارند تا به واسطه کد شناسایی محصول بررسی شوند.

سه روش تکمیلی تشخیص مکمل اصل از تقلبی

در راستای خرید بهترین مکمل بدنسازی اصل نیاز است که روش های تشخیص مکمل اصل از تقلبی، تشخیص پودر جنسینگ اصل از تقلبی، کراتین مای پروتئین تقلبی، کراتین یوروویتال تقلبی و … را بلد باشید. ما در ادامه سه روش مکمل برای تشخیص بهتر را به شما معرفی می‌کنیم.

کیفیت بسته بندی و نام درج شده روی آن

بسته بندی محصول در لیست روش های تکمیلی بررسی تشخیص مکمل اصل از تقلبی قرار دارد. مکمل های تقلبی اغلب بسته بندی نامناسبی دارند و گاه نامی که بر روی محصول درج شده است با غلط املایی همراه است. مثلاً در تشخیص گینر اصل بهتر است به نام شرکت درج شده بر روی محصول دقت شود و املای آن ارزیابی شود.

اگر به دنبال مکمل مناسب دوره کات هستید مقاله بهترین مکمل برای کات و چربی سوزی را از دست ندهید.

کیفیت بسته بندی در تشخیص مکمل اصل

طعم و بو و رنگ مکمل

کسانی که مشتری پر و پا قرص مکمل های ورزشی هستند، حتماً از نظر طعم و بو و رنگ اطلاعات بیشتری به نسبت افراد عادی دارند. بافت مکمل در تشخیص مکمل اصل از تقلبی بسیار مهم است.

بهتر است زمانی که حس کردید طعم و بوی محصول با تغییراتی همراه بوده و یا حالت ظاهری محصول به نسبت دفعات قبل متفاوت است به تقلبی بودن آن شک کنید. مثلاً در تشخیص گینر سریوس مس اصل از تقلبی یکی از روش های بسیار موثر، ارزیابی طعم محصول است.

این محصول در طعم موز و توت فرنگی طرفدار زیادی دارد و در صورتی که محصول به ترشی بزند اغلب نشان از تقلبی بودن آن است. وجود دانه های رنگی در بین پودر اغلب نشان از تقلبی بودن محصول است. بوی نامطبوع نیز از دیگر روش های تشخیص مکمل اصل از تقلبی محسوب می شود.

میزان چسبندگی

یکی از روش های تشخیص گینر سریوس مس اصل از تقلبی این است که اگر مقداری از پودر را در دهان خود بگذارید و میزان چسبندگی آن بیشتر شود نشانه کیفیت بالای آن است.

به طور کلی در خصوص مکمل های پودری در صورتی که با آب ترکیب شود می بایست خاصیت چسبندگی آنها زیاد باشد. پودر مکمل ها می بایست یک دست و یک رنگ باشند.

بررسی وضعیت پلمپ برای تشخیص مکمل اصل از تقلبی

پلمپ درب از کناره ها باید با دست لمس شوند و در صورتی که پلمپ محکم باشد نشان از اصل بودن مکمل است. در واقع پلمپ ها باید به صورت منظم صورت گرفته باشد. پلمپ درب قوطی می بایست به صورت بادی باشد و زمانی که پلمپ باز می شود به سادگی از قوطی جدا نشود و همینطور چسبندگی فوق العاده ای داشته باشد.

بررسی پلاستیک قوطی از دیگر روش هایی است که در تشخیص مکمل اصل از تقلبی دیده می شود. پلاستیک قوطی نباید از جنس شفاف باشد و می بایست رنگ دار باشد. در واقع محتوی داخل قوطی نباید مشخص باشد و به این منظور سر و ته قوطی می بایست بررسی شود.

اگر به دنبال عضله سازی به شکل طبیعی هستید، پیشنهاد می شود درباره غذاهای پروتئین دار برای بدنسازی بخوانید.

تشخیص مکمل اصل از تقلبی از پلمپ درب

در صورتی که قوطی ها دارای پلمپ زیپی باشند نیاز است که زدگی در بخش پلمپ وجود نداشته باشد و این موضوع باید به دقت بررسی شود.

گول مزه بیش از حد شیرین مکمل را نخورید

هیچ مکمل اصلی بیش از اندازه شیرین نیست! میزان شکر موجود در محصول بسیار مهم است. در صورتی که مکمل شما تقلبی باشد، مزه آن اغلب بیش از اندازه شیرین است. مثلاً در مکمل های تقلبی از وانیل استفاده می شود و محصول به هیچ وجه پروتئین نیست. برای تشخیص بی سی ای ای اصل به مزه آن توجه کنید.

در تشخیص کراتین اصل از تقلبی حل شدن آن در آب نیز بررسی می شود. در صورتی که مکمل شما اصل باشد بسیار سریع در آب حل می شود اما در مدل های تقلبی پس از تکان دادن باز هم شاهد توده هایی از مکمل در داخل قوطی هستیم.

برخی از سوالات رایج:

روش تشخیص کراتین اصل از تقلبی چیست؟

در تشخیص کراتین اصل از تقلبی حل شدن آن در آب را بررسی کنید. در صورتی که مکمل شما اصل باشد بسیار سریع در آب حل می شود اما در مدل های تقلبی پس از تکان دادن باز هم شاهد توده هایی از مکمل در داخل قوطی هستیم.

روش تشخیص اصل بودن مکمل از روی بارکد چگونه است؟

در این بخش بررسی برچسب شبنم نیز اهمیت دارد. در واقع بررسی کنید که به واسطه برنامه تشخیص مکمل اصل (اپلیکیشن بارکد خوان)، برچسب شبنم واقعی است یا خیر. تشخیص اصل بودن مکمل از روی بارکد یکی از قطعی ترین روش هایی است که خیال شما را از خرید جمع می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا