مقالات

پیاده روی تردمیل؟ یا پیاده روی معمولی؟!

انتخاب پیاده روی تردمیل یا از نوع معمولی

برخی افراد قبل از اینکه اقدام به خرید تردمیل کنند، قطعا این سؤال برای آنها پیش می آید که پیاده روی تردمیل با پیاده روی معمولی چه فرقی دارد؟ آیا پیاده روی بهتر است یا تردمیل؟ آیا بین این دو شیوه آنقدر تفاوت اثر در کاهش وزن وجود دارد که مجاب به انجام آن شوم و غیره. ابتدا به عنوان یک جواب کلی و برای اینکه خیال شما را راحت کنم باید بگویم که هیچ جواب قطعی برای این سؤالات وجود ندارد با اینکه برخی مطالعات در کل پیاده روی معمولی را نسبت به پیاده روی تردمیل ترجیح می دهند و یا برخی مطالعات نیز نشان داده که میزان چربی سوزی در پیاده روی معمولی به میزان 3% و در پیاده روی سریع به میزان 7% در مقایسه با پیاده روی تردمیل بیشتر است.انتخاب پیاده روی تردمیل

در واقع فاکتورهایی که سبب می شوند نتوان به نتیجه ی قطعی دست پیدا کرد و بین پیاده روی معمولی و پیاده روی تردمیل یکی از آنها را انتخاب کرد این است که بستگی به نوع هدف شما (راحتی ورزش کردن و یا چربی سوزی سریع تر)، شرایط جسمانی و فیزیکی، روحیات شما و غیره دارد. به عنوان مثال در خانه ورزش کردن قطعا راحت تر است ولی برای نتیجه گرفتن سریع تر و البته طبیعی تر و ماندگارتر پیاده روی معمولی می تواند گزینه ی مناسب تری برای شما باشد.

راهنمای خرید کفش پیاده روی (Running) مخصوص شما

فواید و مضرات پیاده روی تردمیل

فواید و مضرات پیاده روی تردمیل

در این بخش به بررسی فواید دویدن روی تردمیل و مضرات آن می پردازیم تا براساس آن مقایسه ی جامعی بین پیاده روی تردمیل و پیاده روی معمولی صورت گرفته باشد.

با همه ی این اوصاف چنانچه به هر دلیلی پیاده روی تردمیل را ترجیح دادید، بهتر است برای برنامه ی لاغری با تردمیل نکات بسیار مهمی را مد نظر داشته باشید:

  1.  کفش: معمولا کفش پیاده روی آدیداس یکی از بهترین گزینه ها برای خرید کفشی مناسب پیاده روی می باشد چرا که تمامی استانداردهای لازم در آن رعایت شده است.
  2. هیدراته نگه داشتن بدن: قطعا در حین تمرین عرق می کنید و آب از دست می دهید پس قبل از تمرین آب بنوشید چرا که هم کمک به لاغری می کند و آب کافی برای افزایش سوخت و ساز بدن در اختیار آنزیم ها قرار می دهد و هم اینکه به علت کم آبی زود خسته نمی شوید.فواید تردمیل
  3. برنامه ای تخصصی: پیاده روی تردمیل برنامه ای تخصصی می خواهد و از برنامه های موجود در سایت ها استفاده نکنید چرا که هر فردی شرایط خاص خود را دارد و به برنامه ای اصطلاحا یونیک نیاز خواهد داشت. در غیر این صورت عضلات 4 گوش ساق بیشتر از ران و باسن، قوی تر خواهند شد و همین امر عدم تعادل سبب آسیب دیدگی جدی می شود.
  4. حرکات کششی: قبل از انجام پیاده روی، حتما باید حرکات کششی انجام دهید زیرا باید عضلات گرم شده و آمادگی کامل را کسب کنند در غیر این صورت آسیب خواهند دید.
    بهترین تردمیل؛ مقایسه ی 8 برند (قیمت، مشخصات و ...)
  5. تمرینات ترکیبی: حتما انواع تمرینات را مد نظر داشته باشید و به هر میزان هم که کالری سوزی پیاده روی بالا باشد، باز هم باید ترکیبی از تمرینات مختلف را در دستور کار خود قرار دهید. ضمن اینکه پیاده روی طولانی مدت با تردمیل اصلا گزینه ی خوبی نیست و در دراز مدت زانوهای شما دچار آسیب می گردند.پیاده روی با تردمیل

لذا همانطور که مشاهده کردید، اثربخشی پیاده روی تردمیل و پیاده روی معمولی برای لاغری متفاوت هستند و هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. لذا شما باید با توجه به هدفی که دارید نسبت به انتخاب یکی از آنها اقدام نمایید.

برخی سوالات رایج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Call Now