مقالات

آموزش پیاده روی در خانه + 22 نکته

چگونگی انجام پیاده روی در خانه

پیاده روی در خانه یک ورزش نشدنی و کسالت آور نیست. اولین بار این ایده را «لسلی سنستون» مربی بدنسازی و ورزشکاری در شکل یک برنامه ی ورزشی برای زنان خانه دار معرفی کرد و سبب شد که انقلابی در پیاده روی ایجاد شود. جالب است بدانید که زنان هنگام انجام کارهای خانه به اندازه ی چندین مایل گام برمی دارند و همین امر سبب می شود که کالری زیادی را بسوزانند بدون این که نیاز باشد ساعاتی را برای انجام پیاده روی در بیرون از منزل سپری کنند. البته این تصور را نداشته باشید که قرار است با انجام پیاده روی در خانه، بین میز و صندلی منزلتان مدام راه بروید تا دچار سرگیجه شوید.

پیاده روی در منزل بدین صورت است که طبق پیاده روی طراحی شده، حدود یک ساعت و یا یک و نیم ساعت ورزش می کنید که میزان کالری که از این طریق می سوزانید معادل با چند کیلومتر پیاده روی است. پیاده روی در خانه برای کاهش وزن مجموعه ای از ورزش هاست که در منزل انجام می شود و با تداوم انجام آن، افراد می توانند از طریق محاسبه کالری سوزانده شده به وزن ایده آل خود برسند. در ادامه به بیان نکاتی می پردازیم تا بتوانید با تجربه ی پیاده روی در منزل، بدن سالم تری داشته باشید.

 

اگر اهل پیاده روی هستید، پیشنهاد می شود درباره پیاده روی در سربالایی بخوانید.

22 نکته درباره ی ورزش پیاده روی در خانه

پیاده روی در خانه، مجموعه ای از ورزش ها را شامل می شود که فرد بدون اینکه از منزل خارج شود، می تواند به سادگی آن را انجام داده و سلامت خود را بهبود ببخشد. وضعیت جوی نامناسب مانند بارندگی، بارش برف و یا آلودگی هوا نمی تواند مانع از انجام ورزش شما به صورت مستمر شود و همچنین افراد بدون صرف هزینه ی زیاد، می توانند تناسب اندام خود را حفظ و روحیه ی شاداب تری داشته باشند. پیاده روی برای لاغری در خانه نه تنها تمامی مزایای پیاده روی در فضای آزاد را داراست بلکه یکسری فواید بیشتری نیز دارد. در ادامه به بیان 22 نکته ی مؤثر درباره ی پیاده روی در خانه می پردازیم:

یکی از روشهای پیاده روی که می‌تواند برای بدن مفید باشد، پیاده روی به عقب است. ما در مقاله فواید پیاده روی به عقب از فواید این روش صحبت کردیم.

پیاده روی در منزل

 1. تداوم داشتن و تعیین برنامه ی زمانی مشخص در انجام پیاده روی در خانه است که سبب نتیجه بخش بودن آن می شود. هیچ عامل محیطی خارجی نمی تواند انجام فعالیت شما در منزل را متوقف کند. آلودگی، ترافیک و یا وضعیت نامناسب جوی نمی تواند بر نحوه ی پیاده روی شما آسیبی وارد کند و یا آن را به تعویق بیاندازد.
 2. برای افرادی که نمی توانند حرکات ورزشی را به صورت سریع انجام دهند و یا در بیرون از منزل برای انجام آن دچار زحمت می شوند، به سادگی می توانند پیاده روی در خانه را انجام دهند و با تحرک بیشتر، کالری بیشتری را بسوزانند. بهترین ورزش برای زنان خانه دار، سالمندان و یا بیمارانی است که قادر به خروج از منزل نیستند و یا زمان کافی برای انجام ورزش در اختیار ندارند.
 3. آموزش پیاده روی در خانه بدین صورت است که نیازی به مربی در منزل ندارید. روش پیاده روی در منزل به صورت برنامه های آموزشی در فضای مجازی و یا تلویزیون قابل دسترس است تا بتوانید با دیدن برنامه، مجموعه ای از حرکات را در خانه انجام دهید و از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه است.
 4. زمانی که تازه پیاده روی در خانه را می خواهید انجام دهید، این انتظار را نداشته باشید که طی چند روز، خیلی سریع وزن کم کنید. استمرار و تداوم در انجام آن به مرور سبب می شود که چربی های اضافه سوزانده شود. در واقع پیاده روی برای چربی خون و کاهش آن بسیار مفید است.
 5. سادگی و سهولت انجام آن سبب شده است طرفداران پیاده روی در خانه، روز به روز بیشتر شوند. در واقع روش پیاده روی روی فرش بدین صورت است که به دستگاه و یا ابزار خاصی نیاز نیست تا بتوانید با آن ورزش کنید، همین امر سبب ایجاد اشتیاق برای انجام پیاده روی در خانه می شود.
 6. این نوع از ورزش، تنها مخصوص خانم ها نیست بلکه آقایانی که در منزل دچار کم تحرکی هستند می توانند از پیاده روی در خانه بهره بگیرند و به تدریج فعالیت خود را افزایش دهند.ورزش پیاده روی در خانه
 7. ریتمیک بودن حرکات تمایل به ادامه و انجام پیاده روی در خانه را افزایش می دهد. همچنین همراه بودن موسیقی با انجام فعالیت ها در منزل، سبب تاثیر گذاشتن موسیقی بر سلامت روح می شود. فقط کافیست یک بار آن را امتحان کنید تا بتوانید اثر آن را مشاهده کنید.
 8. انجام پیاده روی در خانه، فقط برای افراد چاق و یا افراد مانکن نیست و طیف وسیعی از افراد را در بر می گیرد. هر فردی با هر رده ی سنی و هر وضعیت ظاهری می تواند به انجام این فعالیت ها بپردازد.
 9. با انجام یک ساعت پیاده روی در منزل، می توانید با استرس های روزمره مقابله کنید و تا حدی جلوی افسردگی را می گیرد.
 10. پیاده روی در خانه از جمله ورزش های ساده و سبک است که با افزایش جریان خون، سبب سلامت قلب می شود.
 11. با انجام فعالیت بدنی، سبب سوزاندن کالری شده و میزان چربی را کاهش می دهد.
 12. احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 را در افراد به شدت پایین می آورد.
 13. عملکرد ذهنی افراد را بالا می برد.
 14. سیستم ایمنی افراد را تقویت می کند. همچنین افرادی که دچار آلرژی های فصلی هستند بدون ایجاد مشکلی خاص می توانند پیاده روی در خانه را انجام دهند.
 15. با افزایش جریان خون و ترشح هورمون های نشاط آور سبب می شود که سطح انرژی شما بالاتر رود. همچنین باعث ایجاد حس خوب و نشاط می شود.
 16. امکان قرار گیری افراد را در هوای آلوده به حداقل می رساند. با توجه به انجام تنفس های عمیق در طی پیاده روی، این احتمال که هوای آلوده را تنفس کنید که بعدا شما را دچار عارضه کند به صفر می رسد.
 17. کاهش وزن و تناسب اندام را به همراه دارد.
 18. زنانی که یائسه شده اند با انجام پیاده روی در خانه، چگالی استخوانشان را افزایش می‌دهند.
 19. با افزایش جریان خون در دستگاه گوارش، از ابتلای افراد به سرطان کولون پیشگیری کرده و طول عمر را افزایش می دهد.
 20.  احتمال ابتلا به سرطان پستان در زنانی که پیاده روی در خانه را انجام می دهند، 18 درصد کمتر است.پیاده روی در خانه برای کاهش وزن
 21. انجام پیاده روی در خانه، می تواند بدون کفش یا با کفش انجام بپذیرد. اگر می خواهید با کفش این فعالیت را انجام دهید به شما توصیه می شود که از کفش پیاده روی آدیداس استفاده کنید. زیرا که این برند با بکارگیری امکانات و تجهیزات، میزان صدمه به پا را به صفر می رساند.
 22. پیاده روی در خانه بدون کفش نیز طرفداران زیادی دارد. پیاده روی در خانه بدون کفش و با پای برهنه گزینه ی بسیار مناسبی برای ارتقای سطح سلامتی افراد است. از جمله مزیت های آن می توان به تقویت عضلات پا، تقویت مفصل ران، بهبود تعادل، قدرت و ثبات در عضلات و رباط های پا و به طور کلی می توان گفت که عملکرد پا را بسیار ارتقاء می بخشد.

زندگی شهرنشینی و کم تحرکی افراد امروزه به معضلی تبدیل شده که روز به روز شدت آن بیشتر می شود. انجام ورزش به کاری زمان بر تبدیل شده و نیز افزایش قیمت باشگاه های ورزشی مزید بر علت شده است که انجام ورزش را به صورت مستمر دنبال نکنید.

توصیه ی ما این است که پیاده روی در خانه را انجام دهید تا علاوه بر اینکه در زمان صرفه جویی می شود، از نظر اقتصادی نیز کاملا مقرون به صرفه باشد. این ورزش از مجموعه فعالیت هایی تشکیل شده است که به هیچ وسیله ای برای انجام دادن نیاز ندارید و به سادگی می توانید آن را در منزل خود تمرین کنید. لذا در این مطلب به بیان 22 نکته درباره ی پیاده روی در خانه پرداختیم تا با توجه به این نکات بتوانید میزان بهره وری خود را به کمک این ورزش افزایش دهید و بدنی سالم و وزنی ایده آل را تجربه کنید.

اگر می‌خواهید از تردمیل در خانه استفاده کنید، مقاله دیگر ما درباره لاغری با تردمیل را بخوانید.

برخی سوالات رایج

پیاده روی در خانه مانند پیاده روی بیرون از خانه مفید است؟

بله. مسلما علاوه بر مزیتهای پیاده روی بیرون از خانه، به افرادی که به هر دلیلی نمیتوانند از خانه بیرون بروند فرصت میدهد تا سالمتر بمانند.

پیاده روی در منزل برای کاهش وزن به چه صورت است؟

مجموعه ای از ورزش هاست که در منزل انجام می شود و با تداوم انجام آن، افراد می توانند از طریق محاسبه کالری سوزانده شده به وزن ایده آل خود برسند

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا