مقالات

راهنمای خرید تردمیل عالی| 15 نکته قبل از اسراف پول!

راهنمای خرید تردمیل و ضرورت آن:

قبل از اینکه به راهنمای خرید تردمیل بپردازیم شاید این سؤال در ذهن شما شکل گرفته باشد که چه ضرورتی به خرید تردمیل هست؟

تردمیل خانگی برای کسانی مناسب است و حتی یک وسیله ی بسیار ضروری محسوب می گردد که به دلیل اشتغال، وظایف سنگین خانگی و دلایل مختلف دیگر قادر به شرکت در باشگاه و یا انجام تمرین در بیرون از خانه نباشند و به همین منظور خرید تردمیل را انتخاب می کنند تا ورزش کردن را در خانه برای خود شبیه سازی کرده باشند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم برای این عزیزان 15 نکته در قالب راهنمای خرید تردمیل بیان کنیم.

ضمن اینکه توجه داشته باشید راهنمای خرید تردمیل دست دوم نیز شامل این نکات می شود و چه بسا بسیار مهم تر باشد چرا که دستگاه دست دوم محسوب شده و بسیار حائز اهمیت است اما تعدادی نکته را جداگانه در مورد آن بیان خواهیم کرد. توجه داشته باشید که برای خرید تردمیل حداقل چندین میلیون تومان باید هزینه کنید پس به دقت نکات گفته شده در این مقاله تحت عنوان راهنمای خرید تردمیل را بکار بگیرید.

کاهش وزن با تردمیل
کاهش وزن با تردمیل

راهنمای خرید تردمیل، نکاتی که نباید ساده گرفت

در این بخش همانطور که صحبت کردیم راهنمای خرید تردمیل را بیان می کنیم تا بهترین تردمیل را متناسب با شرایط خود خریداری کنید.[irp posts=”6299″ name=”تردمیل آبی (Aquatic) چیست؟ 8 تصویر به همراه توضیحات”]

 1.  جنس بدنه: اکثرا تردمیل ها یا بدنه ای از جنس فولاد محکم با پوشش ضد زنگ دارند و یا اینکه از آلومینیوم مقاوم می سازند. راهنمای خرید تردمیل برای این نکته بدین صورت است که برای مصارف خانگی نوع آلومینیومی نیز کفایت می کند و عملکرد راضی کننده ای خواهد داشت در صورتی که جنس فولادی بیشتر برای باشگاه بهتر است که تعداد افراد زیادی از آن استفاده خواهند کرد. چون به هر میزان بدنه محکم تر باشد، کمتر در حین ورزش دچار لرزش شده و دیرتر نیز فرسوده می گردد ضمن اینکه تحمل وزن آن نیز بالاتر خواهد رفت. همچنین در نوع دسته دوم چک کنید که خرابی یا شکستگی نداشته باشد.
 2.  نوع و قدرت موتور: نکته ی بعدی به عنوان راهنمای خرید تردمیل نوع و قدرت موتور بکار رفته است. معمولا نوع DC که قیمت پایین تری داشته، سبک تر است و هم سر و صدای کمتری تولید خواهد کرد برای مصارف خانگی و نوع AC که دقیقا برعکس این حالت است برای باشگاه مناسب تر است. در خرید نوع دست دوم نیز دقت کنید موتور کاملا سالم باشد و مورتوهای تعویضی یا تعمیر شده را خریداری نکنید که یکی از مهم ترین موارد راهنمای خرید تردمیل است.انتخاب تردمیل مناسب
 3.  سرعت دستگاه: یکی از نکات مهم در خرید تردمیل توجه به سرعت دستگاه است. لذا هم باید دقت کنید که اگر برای کاهش وزن خریداری می کنید بهتر است تردمیلی با سرعت معادل 6 تا 10 کیلومتر بر ساعت انتخاب کنید که معادل سرعت دویدن است در غیر این صورت برای داشتن ورزش های هوازی و تقویت عضلات سرعت بین 3 تا 7 کیلومتر نیز کفایت می کند. اما چنانچه دونده ی حرفه ای هستید به سرعت های بالای 10 کیلومتر بر ساعت نیاز دارید. حتما به این راهنمای خرید تردمیل توجه کنید تا پول اضافه خرج نکنید.
 4.  تا چقدر وزن تحمل می کند؟ یکی از مهم ترین نکات به عنوان راهنمای خرید تردمیل: تحمل وزن دستگاه. چون هنگام دویدن حدود 20 کیلوگرم فشار بیشتری به زمین وارد می کنید پس تردمیلی انتخاب کنید که 20 کیلوگرم بیشتر از وزن شما را بتواند تحمل کند در این صورت می توانید به خوبی از دستگاه استفاده کنید بدون آنکه آسیب جدی ببیند.
 5.  گیره ی ایمنی: یکی از موارد مهم به عنوان راهنمای خرید تردمیل توجه به قابلیت گیره ی ایمنی است. این ویژگی سبب می شود که اگر به هر دلیلی تعادل خود را از دست دادید و بر روی دستگاه افتادید گیره ی ایمنی که به لباس شما متصل هست کنده شده و به صورت خودکار دستگاه را خاموش خواهد کرد. همچنین از گیره ی ایمنی به عنوان قفل کودک هم استفاده می شود که تا بر روی دستگاه قرار نگیرد روشن نخواهد شد.
 6. سیستم SDS: این نکته به عنوان راهنمای خرید تردمیل بیشتر برای کسانی حائز اهمیت است که در قسمت زانو یا مفاصل درد داشته باشند البته این سیستم ضربه گیر SDS برای تمامی افراد مفید است اما افرادی با زانو درد و درد مفصلی حتما باید نوعی را خریداری کنند که مجهز به چنین سیستمی باشد تا هنگام استفاده فشار بسیار کمی به این قسمت ها وارد گردد.
 7. تنظیم شیب: تنظیم شیب در تردمیل به دو صورت دستی و برقی است. معمولا به عنوان راهنمای خرید تردمیل عنوان می شود که برای دستیابی به شیب های بیشتر نوع برقی را خریداری کنید که بین 15 تا 25 درجه قابل افزایش است در غیر این صورت نوع دستی مناسب تر است که تا 5 درجه قابل تغییر می باشد.در صورتی که قصد دارید بر روی تردمیل عقب عقب بدوید باید به این نکته توجه نمایید
  نکات مهم در خرید تردمیل
  نکات مهم در خرید تردمیل
 8. سفارشی سازی برنامه: یکی از قابلیت های جالب و کاربردی سفارشی سازی دستگاه و تعریف کردن برنامه های ورزشی است تا در حافظه ی آن ذخیره کرده و هر بار نیاز به ست کردن نداشته باشید. پس به عنوان راهنمای خرید تردمیل به این ویژگی نیز نگاهی داشته باشید که برخی تردمیل ها تا 16 برنامه و شاید بیشتر نیز ذخیره کنند
 9. سنسورهای مختلف: چنانچه قصد داشته باشید برنامه ی لاغری خود را به دقت بررسی کنید و یا مشکلاتی دارید که طبق دستور پزشک نباید از آنها تخطی کنید بهتر است تردمیل هایی را بخرید که دارای سنسور ضربان قلب، سرعت، مسافت طی شده و میزان کالری سوزانده شده است. پس به عنوان راهنمای خرید تردمیل این ویژگی ها را پیگیری کنید مخصوصا که به این موارد برای برنامه های لاغری شدیدا نیاز دارید.[irp posts=”6097″ name=”دستگاه پیاده روی ثابت Vs تردمیل Vs دوچرخه ی ثابت کدام بهتر است؟”]
 10. امکانات جانبی: از جمله موارد راهنمای خرید تردمیل توجه به امکانات جانبی است که البته نبود این امکانات به معنای نامناسب بودن تردمیل انتخابی نیست. مواردی مانند خنک کنندگی بدن، ورودی USB، سیستم پخش ویدیو، جاپایی، تخته شنا، ویبراتور و ماساژور و غیره جزء امکانات جانبی هستند.
 11. فضا یا محیطی که دستگاه قرار می گیرد: نکته ی بعدی راهنمای خرید تردمیل توجه به فضای منزل است که سایز دستگاه متناسب با آن باشد و در بهترین مورد قابلیت تاشوندگی نیز بسیار مهم است. این کار کمک می کند تا پس از استفاده کمترین فضا را اشغال کند"<yoastmark
 12. چرخ دار بودن: نکته ی ظریف بعدی در مورد خرید انواع تردمیل، چرخ دار بودن وسیله است که کمک خواهد کرد جابجایی آن خیلی راحت تر باشد.
 13. نوع برند: معرفی برندهای تردمیل و آشنایی با آنها هنگام خرید بسیار کمک کننده هستند. در خرید تردمیل توجه به برند به عنوان یکی از مهم ترین موارد راهنمای خرید تردمیل محسوب می گردد. معمولا برندهای معروف شامل JKexer، Turbo Fitness، PANDA، POWERLAND، PRO MASTER، Azimuth و Reebok هستند. این برندها علاوه بر تضمین کیفیت دارای گارانتی معتبر نیز خواهند بود.
 14. طول، عرض و ضخامت تسمه: توجه به فاکتورهای مختلف تسمه یکی از دیگر نکات راهنمای خرید تردمیل است. معمولا برای خرید تردمیل خانگی، ضخامت 6 میلی متری و برای باشگاهی 9 تا 20 میلیمتری مناسب تر است. طول و عرض تسمه نیز به ترتیب بین 100 تا 150 و 40 تا 50 سانتی متر متغیر است. اگر هدف از خرید تردمیل فقط پیاده روی است به عنوان راهنمای خرید تردمیل توصیه می گردد که ابعاد 40 در 120 و اگر برای دویدن خریداری می کنند حداقل طول آن باید 140 سانتی متر باشد. به هر میزان که ضخامت و طول و عرض متناسب تر باشد هم دستگاه ضربه گیری بهتری خواهد داشت و هم تمرین کردن با آن بسیار راحت تر خواهد بود.
 15. گارانتی: از اصلی ترین موارد به عنوان راهنمای خرید تردمیل و حتی هر وسیله ای اطلاع یافتن در مورد گارانتی است. آیا فقط تعمیر قطعات یا تعویض نیز شامل می شود؟ تا چند سال را پوشش می دهد؟ آیا موتور تردمیل جزء گارانتی است یا با پرداخت هزینه ی بیشتر مشمول خواهد شد که در این صورت حتما ارزش هزینه کردن خواهد داشت.

راهنمای خرید تردمیل کار کرده

در نکات بالا راهنمای خرید تردمیل را بیان کردیم که برای نوع دست دوم نیز قطعا بکار خواهد رفت. اما نکاتی مانند نداشتن خرابی، موتور تعویضی یا تعمیر شده، سیستم های ایمنی و جانبی سالم، مهلت دار بودن گارانتی و میزان کارکرد، مختص راهنمای خرید تردمیل کار کرده هستند.[irp posts=”6263″ name=”بهترین تردمیل؛ مقایسه ی 8 برند (قیمت، مشخصات و …)”]

انواع برند های تردمیل
انواع برند های تردمیل

ضمنا علت واقعی فروش را متوجه شوید و توجه داشته باشید که خرید تردمیل باشگاهی دست دوم با وجود قوی تر بودن موتور و محکم بودن بدنه و ضخامت بیشتر تسمه و غیره، برای مصرف خانگی مناسب نیست چون در طول روز دائما در حال استفاده بوده و نفرات قبلی شما که از آن استفاده کرده اند زیاد بوده است.

نکات بالا به عنوان راهنمای خرید تردمیل بسیار اهمیت دارند. راهنمای خرید تردمیل مانند هر وسیله ی دیگری خرید مناسب، مقرون به صرفه و رضایت بخشی را رقم می زند که در این مقاله به بیان تمامی نکات آن پرداختیم.

برخی سوالات رایج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا