ورزشی

آموزش کرانچ با بارفیکس پا 90 درجه | بارفیکس با حرکت پاها

کرانچ با بارفیکس پا 90 درجه یا بارفیکس با حرکت پاها، همانطور که از اسمش پیداست یکی از انواع حرکات ورزشی بارفیکس است. که برای انجام آن از عضلات پا کمک گرفته می شود. این حرکت از جمله حرکات بدنسازی شکم است، که ماهیچه های اصلی بدن و عضلات شکم را درگیر می کند. علاوه بر اینها بارفیکس با حرکت پاها سبب درگیر شدن عضلات بالای پا و عضلات خم کننده ران نیز می شوند.

یک حرکت استقامتی است که سبب تقویت بالاتنه، شکم و پاها می شود. برای انجام حرکت ورزشی بارفیکس با حرکت پاها نظیر سایر حرکات بارفیکس نیاز به یک میله بارفیکس محکم داریم، تا بتواند وزن بدن را تحمل کند. اساس کار این حرکات با وزن بدن است و نیاز به ابزار دیگری ندارند.

در ادامه با نحوه صحیح انجام بارفیکس با حرکت پاها، کرانچ بارفیکس آشنا می شویم. پس اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید برای تقویت عضلات بدن و تندرستی این حرکات را انجام دهید، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

بارفیکس مچ برعکس به طور کلی شبیه به بارفیکس ساده هست البته با داشتن تغیراتی در نحوه گرفتن میله بارفیکس. این حرکت ورزشی تاثیر زیادی در چربی سوزی، تناسب اندام و تقویت عضلات بالا تنه دارد در مقاله بارفیکس مچ برعکس به آموزش کامل این نوع بارفیکس پرداختیم که حتما مطالعه کنید.

[irp posts=”7897″ name=”بهترین مکمل برای شکم ; چند قدم تا SIX Pack (شکم شش تکه)”]

آموزش بارفیکس با حرکت پاها:

برای انجام این حرکت بدنسازی شما از عضلات بالاتنه و پاها استفاده می کنید. ابزار مورد نیاز برای شروع کار یک عدد میله بارفیکس با ارتفاع مناسب است. بعد از انتخاب میله با ارتفاع مناسب، نکته مهم دیگری که باید رعایت شود این است که، میله بارفیکسی که برای انجام کرانچ با بارفیکس پا 90 درجه استفاده می شود باید از جنس محکم باشد.

بارفیکس پا

تا بتواند وزن بدن فردی که از آن آویزان می شود را تحمل کند. البته به طور معمول میله بارفیکس خانگی از جنس آهن و نوع باشگاهی آن از جنس فولاد می باشد. هر دو نوع میله بارفیکس مقاوم اند. اما باز هم قبل از شروع کار از استحکام و محکم بودن میله در جایش مطمئن شوید. بارفیکس پا ۹۰ درجه یک حرکت برای تقویت عضلات شکم است.

برای شروع انجام صحیح این حرکت ورزشی باید زیر میله بارفیکس قرار بگیرید. سپس با دست از میله بارفیکس آویزان شوید. در این مرحله فشار به عضلات ساعد و مچ وارد می شود، زیرا این عضلات وزن بدن فرد را نگه می دارند. نکته مهم در انجام این مرحله این است که قسمتهای مختلف بدن خود از جمله سر و قفسه سینه را صاف نگه دارید.

بعد از این مرحله برای انجام بارفیکس با حرکت پاها باید پاهای خود را تا جایی که زانوها در امتداد کمر قرار گیرد بالا بیاوردید. به بیان دیگر باید گفت پاهای خود را به گونه ای بالا بیاورید که زاویه داخلی زانو ۹۰ درجه بشود. یکی از دلایل نامگذاری این حرکت ورزشی همین زاویه ۹۰ درجه تشکیل شده است. بعد به آرامی و با حرکات کنترل شده به نقطه شروع بازگردید. پیشنهاد می شود مقاله دیگر ما درباره مضرات عقب عقب راه رفتن را بخوانید.

آموزش کرانچ با بارفیکس پا 90 درجه

سعی کنید حرکت را به درستی انجام دهید. تا به بدن خود آسیب وارد نکنید. در خصوص تعداد دفعات انجام بارفیکس با حرکت پاها باید گفت، پیشنهاد ما برای افراد مبتدی که به تازگی انجام این حرکت را شروع کرده اند سه ست ۸ و یا ۱۰ تایی است. اما برای افراد ورزشکاری که بدن اماده تر و ورزیده تری دارند ۴ ست ۱۲ تایی پیشنهاد می شود. و باید گفت بین هر ست یک الی دو دقیقه به خود استراحت دهید. پیشنهاد می شود مقاله دیگر ما درباره درمان آسیب های مچ پا را بخوانید.

بارفیکس با حرکت پاها یا همان کرانچ با بارفیکس پا ۹۰ درجه یکی از انواع حرکات ورزشی بارفیکس می باشد. تاثیر اصلی بارفیکس پا جمع بر روی عضلات بالاتنه از جمله عضلات شکم می باشد. حرکت استقامتی است که سبب تقویت عضلات شکم می شود. ناگفته نماند که این حرکت عضلات پا و خم کننده ران‌ را نیز درگیر می کند.

[irp posts=”8081″ name=”بهترین برنامه های کوهنوردی “]

برای شروع انجام این حرکت نیاز نیست فشار زیادی به بدن وارد کنید. اما با گذشت زمان و بیشتر شدن آمادگی بدن می توان تعداد دفعات تکرار حرکت را بیشتر کنید. البته باید توجه داشت که افراد تازه کار که در شروع کشش انجام این حرکات را ندارند، می توانند از فرد دیگری برای انجام این حرکت کمک بگیرند. تا زمانیکه بدن آنها آمادگی لازم‌ برای انجام این حرکات را کسب کند.

آموزش بارفیکس جزء اموزش های پر طرفدار محسوب می شود. این حرکت ورزشی به دلیل فواید و تاثیر گذاری زیادش بر بدن طرفداران زیادی دارد در مقاله آموزش بارفیکس به توضیح بارفیکس و نحوه صحیح بارفیکس پرداختیم

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا