ورزشی

بارفیکس دست باز صحیح [تصویری]

بارفیکس دست باز یکی از انواع حرکات ورزشی بارفیکس می باشد. یک تمرین قدرتی هست. عضله اصلی که در این حرکت ورزشی درگیر می شود، عضله لاتیسیموس است. از جمله مهمترین فواید حرکات بارفیکس چربی سوزی آنها می باشد. این امر سبب توجه افرادی که به دنبال چربی سوزی هستند به این حرکت ورزشی شده است. اساس کار حرکات ورزشی بارفیکس وزن بدن است، نیاز به ابزار تخصصی ندارد.

تجهیزات مورد نیاز برای انجام حرکت بارفیکس دست باز، همانند دیگر انواع بارفیکس یک میله از جنس آهن یا فولاد است که در جای خود محکم شده باشد. از آنجایی که در حرکت بارفیکس دست باز فرد با نیروی بازوها وزن بدن خود را به بالا می کشد، به عبارتی بدن خود را در مقابل نیرو جاذبه زمین به چالش می کشد. این حرکت ورزشی سبب تقویت عضلات بازو و زیر بغل می شود. به طور کلی حرکات ورزشی بارفیکس از جمله بارفیکس دست باز عضلات قسمت بالاتنه بدن را تقویت می کنند.

علت اصلی علاقه ورزشکاران به حرکات بارفیکس، تاثیر گذاری این حرکات بر چربی سوزی بدن است که در مقاله ” آموزش حرکت بارفیکس ” به معرفی بارفیکس از جمله فواید بارفیکس، آموزش بارفیکس، نحوه صحیح بارفیکس پرداختیم

میله مناسب برای انجام بارفیکس دست باز:

ابتدا باید گفت میله بارفیکس یک لوله فلزی از جنس آهن و یا فولاد با روکش استیل می باشد. از این میله برای انجام انواع حرکات بارفیکس استفاده می شود. میله های بارفیکس به طور کلی دو نوع دارند. یکی میله بارفیکس خانگی و دیگر میله بارفیکس باشگاهی.

میله مناسب برای انجام بارفیکس دست باز

تفاوت عمده این دو هم در جنس آنها می باشد. اغلت میله های بارفیکس باشگاهی از جنس مقاومتری ساخته می شوند. نحوه استفاده از آن هم به این صورت است که، میله را در جای مناسب آن که در خانه معمولا چهارچوب در و در باشگاه هم جای مخصوص میله بارفیکس می باشد نصب می شود. در مورد میله بارفیکس دست باز یک نکته ای وجود دارد.

برای انجام حرکت بارفیکس دست باز باید دستها بیشتر از عرض شانه باز شود، معمولا گفته می شود دستها ۱۵ سانتی متر بیشتر از عرض شانه باز شود. پس طول میله بارفیکسی که برای انجام این حرکت استفاده می شود باید به اندازه کافی بلند باشد. تا فرد فضای کافی برای باز کردن دستها و آویزان شدن از میله را داشته باشد.

نحوه صحیح انجام بارفیکس دست باز:

بارفیکس دست باز هم مانند سایر حرکات ورزشی قوانین و قواعد خاص خود را دارد. در صورت رعایت نکردن هر یک از این قوانین ممکن است آسیبهایی به ورزشکار وارد شود. در ادامه می خواهیم با نحوه صحیح انجام حرکت ورزشی بارفیکس دست باز آشنا شویم. بارفیکس دست باز که یکی از انواع حرکات بازفیکس است.

ابزار مورد نیاز برای انجام بارفیکس دست باز یک میله بارفیکس است. اساس کار این حرکت با وزن بدن است پس نیاز به ابزار تخصصی ندارد. این امر سبب شده تا در هر مکانی با داشتن یک میله بدون محدودیت بتوان حرکات ورزشی بارفیکس را انجام داد. عضله اصلی که این حرکت تحت تاثیر قرار می دهد، عضله لاتیسیموس یا همان عضلات پشت بدن است.

عضلات ثانویه ای که این حرکت ورزشی روی آنها تاثیر می گذارد، عضلات شکم، عضله دوسر، عضلات شکم و قسمت بالایی بدن است. البته ناگفته نماند که در مورد سطح سختی انجام حرکت بارفیکس دست باز باید گفت که یک حرکت ورزشی با سطح مبتدی می باشد.

نحوه صحیح انجام بارفیکس دست باز

نحوه صحیح انجام آن به این صورت است که دستها را در حدود ۱۵ سانتی متر بیشتر از عرض شانه باز کنید و از میله بارفیکس آویزان شوید. سپس نفس عمیق بکشید و با منقبض کردن عضلات شکم همراه با کمک نیرو بازوها و بالاتنه وزن بدن خود را به سمت بالا بکشید، وقتی چانه شما هم سطح با میله بارفیکس شد، همزمان با انجام عمل بازدم بدن خود را به سمت بالا بکشید. تا جایی که سرتان بالاتر از دستها قرار گیرد. در این مرحله بعد از مکثی کوتاه در بالاترین نقطه به آرامی و با حرکات کنترل شده به نقطه شروع بازگردید. و این مراحل را تکرار کنید.

در پایان باید گفت، بارفیکس دست باز که یکی از انواع حرکات بارفیکس است‌. با میله بارفیکس قابل اجرا می باشد. تاثیر زیادی در چربی سوزی و تقویت عضلات پشت و بالاتنه دارد. اساس کار بارفیکس دست باز نیرو بدن و به چالش کشیدن آن در مقابل نیرو جاذبه زمین است. بنابراین نیاز به ابزار تخصصی خاصی ندارد. تنها داشتن یک میله بارفیکس با طول مناسب کافی است. طول مناسب زیرا برای انجام بارفیکس دست باز باید دستها در حدود ۱۵ سانتی متر بیشتر از عرض شانه ها باز شود. انجام منظم این حرکت ورزشی سبب حفظ تناسب اندام و تندرستی می شود.

بارفیکس در منزل از جمله حرکات ورزشی پرطرفدار بین علاقمندان به تناسب اندام است. به طور کلی بارفیکس از جمله حرکات ورزشی مفیدی هست که قابلیت اجرا در فضای خانه را دارد. در مقاله ” حرکت بارفیکس در منزل ” به انواع حرکت بارفیکس که در منزل می توانید انجام دهید پرداختیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا