مقالات

برنامه ی لاغری با پیاده روی در 60 روز (بدون دارو و…)

لاغری با پیاده روی چگونه است؟

لاغری با پیاده روی قطعا در کنار روش های دارویی، جراحی و رژیم های بسیار سخت، گزینه ی راحت تر و بخصوص برای افراد مبتدی بسیار بهتر است. اما بین تمامی روش های موجود برای لاغری، ذکر یک نکته مشترک است: میزان موفقیت شما در لاغری با هر روشی، بسته به میزان کالری مصرفی روزانه ی شما دارد که در مورد برنامه ی لاغری با پیاده روی، فاکتورهای مؤثر دیگری مانند شدت پیاده روی که انجام می دهید (زمان، سرعت و تعداد دفعات) و مسافتی طی می کنید نیز تعیین کننده ی نتیجه ی نهایی هستند.

افراد مختلف، پیاده روی را نه تنها برای لاغری بلکه برای کاهش خطرات سلامتی مانند سکته ی قلبی و مغزی، تعدیل فشار و قند خون، استحکام استخوان ها و عضلات و دیگر موارد انجام می دهند که موضوع مورد بحث ما در این مقاله، در مورد روش لاغری با پیاده روی است.

نکات پیرامون لاغری با پیاده روی

در این قسمت بیان می کنیم که اگر به طور جدی به فکر لاغری با پیاده روی هستید حتما باید نکات زیر را رعایت کنید تا نتیجه ی مطلوب حاصل گردد:

انواع برنامه های لاغری با پیاده روی

در این قسمت قصد داریم انواع حالت های برنامه لاغری با پیاده روی را برای شما عزیزان بازگو کنیم تا با توجه به سایر برنامه های خود و شرایط کلی، یکی از آنها را انتخاب نمایید:

بعد از پیاده روی چی بخوریم؟ افزایش تأثیر پیاده روی با خوردن!
  1. کوتاه: از انواع روش های پیاده روی برای لاغری ، برنامه ی کوتاه آن است. همانطور که می دانید پیاده روی از سه بخش گرم کردن، حرکت سریع و اتمام تشکیل شده است. در این نوع پیاده روی، به ترتیب مدت زمانی که باید برای هر کدام اختصاص دهید، 3 تا 5 دقیقه، 30 دقیقه و دوباره 3 تا 5 دقیقه می باشد.
  2. بسیار کوتاه: در صورتی که وقت شما برای پیاده روی بسیار محدود باشد، کل زمان برنامه ی لاغری با پیاده روی شما حدود 15 دقیقه (به تفکیک 3 دقیقه گرم کردن، 10 دقیقه حرکت سریع و نهایتا 1 تا 3 دقیقه نیز برای کاهش سرعت و رسیدن به حالت اولیه) باید باشد.انواع برنامه های لاغری با پیاده روی
  3. طولانی: وقتی اضافه وزن شما بسیار زیاد است و وقت مناسبی هم برای اجرای برنامه پیاده روی برای کاهش وزن داشته باشید، بهتر است این نوع برنامه را انتخاب کنید که در آن 5 دقیقه برای گرم کردن، 1 ساعت برای پیاده روی سریع و 5 دقیقه نیز استراحت در نظر گرفته باشید.
  4. طولانی اما آرام: معمولا این نوع از برنامه ی لاغری با پیاده روی همانند شرایط برنامه ی سوم می باشد اما با این تفاوت که به صورت گروهی انجام می گیرد تا اگر مشکلات سلامتی خاصی دارید فشار زیادی به خود وارد نکنید. در این برنامه طبق توصیه ی پزشکان، 5 دقیقه گرم کردن آرام، 30 دقیقه برای پیاده روی سریع و 30 تا 90 دقیقه هم به صورت آهسته پیاده روی کنید تا در نهایت به اتمام برسد.

نکات تمرینی مهم در مورد لاغری با پیاده روی

در حین انجام پیاده روی، برای اینکه بتوانید نتایج مطلوب خود را دریافت کنید باید تمریناتی را نیز انجام دهید که به شرح زیر می باشد:

در ابتدای شروع برنامه ی لاغری ، مرحله ی گرم کردن را پیاده سازی کنید تا انعطاف پذیری و نرمی عضلات شما بالا رود و کم کم سوخت و ساز افزایش پیدا کند که معمولا بین 5 تا 10 دقیقه طول می کشد. مرحله ی بعدی پیاده روی با سرعت بالا هست اما پیش نیاز آن انجام حرکات کششی است، تا زمانی هم که در حین سریع راه رفتن بتوانید بدون تنگی نفس، صحبت هم کنید، سرعت شما در بازه ی خوبی قرار دارد.

مرحله ی آخر برنامه ی لاغری هم کم کردن آهسته ی سرعت تا رسیدن به وضعیت اولیه است. توجه داشته باشید که در تمامی انواع برنامه های لاغری باید فرم بدن در حالت صحیح خود باشد و حرکات کششی به هیچ وجه نباید حذف شوند.

پیاده روی تردمیل؟ یا پیاده روی معمولی؟!

همانطور که مشاهده کردید، لاغری با پیاده روی امکان پذیر بوده و دور از دسترس نیست اما به شرطی که، در کنار کنترل رژیم غذایی و پیوستگی در انجام ورزش، نکات آمادگی و نحوه ی انجام این برنامه به درستی صورت گرفته باشند. معمولا افرادی که اطلاعات کافی از این مورد ندارند، در نتیجه ی انجام آن به شیوه ی غلط یا نتیجه ی مطلوب را دریافت نمی کنند و کماکان به این رویه ی غلط ادامه می دهند و یا اینکه به غلط تصور می کنند پیاده روی برای آنها گزینه ی مناسبی برای لاغری نیست. امیدواریم با رعایت نکات فوق و پیاده سازی صحیح شیوه ی لاغری با پیاده روی، نتیجه ی بسیار خوبی دریافت، و آن را به دیگران نیز توصیه کنید.

برخی سوالات رایج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Call Now